PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد ایجاد نرم افزار

ehsanshahbeig
پنج شنبه 27 خرداد 1395, 09:34 صبح
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

من میخوام یه نرم افزار تحت ویندوز درست کنم که یه جور بانک اطلاعاتیه
یک صفحه باشه که چند تا گزینه داشته باشه. با کلیک روی اونا لیست اسامی حدود 100 نفر بیاد. رو اسم هر کی هم کلیک کنیم یه صفحه ی جدید تو همون تب باز بشه و چند تا گزینه داشته باشه. مثل مشخصات- عکس ها- وصیت نامه و چند تا مورد دیگه. رو هر کدوم از اونا کلیک کنیم کلی اطلاعات در مورد اون شخص بیاد ولی خیلی شیک و تمیز. با پس زمینه های متفاوت در هر صفحه

حالا سوال من از شما دوستان اینه که من از چه زبان برنامه نویسی استفاده کنم؟
آیا نیازی به استفاده از sql server هست یا نه؟
با visual basic میشه انجامش داد؟
یا با c# ؟
یا ...

ممنون از لطف بینهایت دوستان

isaac23
پنج شنبه 27 خرداد 1395, 11:11 صبح
سلام دوست عزیز

بله این چیزی کخ شما می گید با نرم افزار ویژال بیسک 6 و بانک اطلاعاتی اکسس خیلی راحت و بدون دردسر میشه انجام داد و خیلی بهتر هستش
واسه نرم افزار های سبک مثل اینی که فرمودید بهترین بانک همین اکسس هست و بیشتر از 100 هم میشه رکود ذخیره کرده ....

در مورد اون فیلد های که گفتید هم میشه چیز زیاد سختی نیست و

در مورد شیک بدونش دیگه بستگی به سلیقه و پشتکار خودتون داره

در کل می خوام اینو بگم مشکلی برات پیش نمیاد هر بلایی بخوای می تونی روش انجام بدی ..

موفق باشی

ehsanshahbeig
یک شنبه 30 خرداد 1395, 08:32 صبح
ممنون. فقط من تنها و بزرگترین مشکلی که دارم اینه که تو بحث اتصال بانک های اطلاعاتی مشکل دارم.

اول این سوالم رو بکنم که ویزوال بیسیک رو با ویزوال استودیو بنویسم یا همون با خود ویزوال بیسیک6؟

دومین سوالم اینه که اگر با هرکدوم از اینا بنویسیم چجوری بانک اطلاعاتی مثل اکسس رو وارد اون کنم؟

و یه سوال دیگه اینکه من داده هام شاید خیلی زیاد باشه. اکسس توانایی و کشش ذخیره ی اونا رو داره؟ یا با sql server بهتره؟

ممنون از پاسختون

isaac23
دوشنبه 31 خرداد 1395, 11:55 صبح
اگه بلدی که با همون ویژوال استادیو بنویس اگه بلند نیسی و اما واسه اینجور نرم افزاری های کوچیک بهتره از ویژوال بیسک 6 استفاده کنی....

در مورد سوال سوم:
توی اینترنت تا بخوای نحوه اتصال بانک اطلاعاتی اکسس در وی بی 6 هست نگران این نباش زیاد سخت نیست اسونه ....

و سوال اخر:

نمی دونم چقدر اطلاعات داری اما من خودم از اکسس استفاده می کنم و مشکلی پیش نیومده تا الان .
از چند تا بانک اکسس استفاده کن مثلا یه بانک اسامی رو بگیره و یه بانک صورتحساب و غیره.... اینجوری مطمن تره . اگه دوست داشته باشی هم می تونی از اس کیو ال هم تو وی بی استفاده کنی مشکلی نداره خیلی راحته و آسونه ....

اما اکسس راحت تره و اس کیو ال دردسر های خودش رو داره توی ساخت ستاپ و سیستم میزبان...

شما شروع کنید هر جا مشکل داشتید بگید ان شا الله حل میشه ...

موفق باشید .