PDA

View Full Version : تقسیم کردن فایل بخش سرور به چند فایل کوچکتر

milad_d993
پنج شنبه 27 خرداد 1395, 18:52 عصر
سلام دوستان
من php کار میکنم و چند روزیه دارم با node.js کار میکنم (js و jquery هم بلدم یکم)

یه مقدار باهاش کار کردم. فقط یه مشکلی که باهاش دارم اینه که به فرض اگر سیستم کتابخانه رو در نظر بگیرین:
توی php کد های سرور مربوط به بخش یوزر رو میزاشتیم تو یه پوشه؛
کدهای بخش مدیر رو میزاشتیم تو پوشه دیگه
و کد های بخش مدیریت کتاب رو میزاشتیم تو پوشه book
....
توی node چون فایل server.js باید درحالت اجرا باشه که کدها عمل کنن توی این حالت یا باید همه فایل های بخش سرور رو run کنیم که بخاطر تعداد زیاد فایل ها اصلا جالب نیست
یا باید کل کد ها رو توی یه فایل بیاریم و فقط اون فایل رو اجرا کنیم و اینم بخاطر شلوغی امکان اشکال زدایی و توسعه برنامه نداره

نمیدانم منظورم رو قشنگ منتقل کردم یا نه؛ ولی لطفا یه راه حل برای این موضوع بهم بدین...
ممنونم

uidmgh
پنج شنبه 27 خرداد 1395, 19:33 عصر
سلام
برای موضوع فوق نمیشه پاسخ انحصاری داد و باید از یک دید کلی استفاده کرد که به عنوان مثال میشه به mvc اشاره کرد یعنی شما میتونید قالب mvc رو توی پروژه تون داشته باشید و node مانع این عمل نمیشه.
اگر هم نمیخواید از mvc استفاده کنید و یا چارچوب های دیگه میتونید با توجه به نیاز خودتون ساختار دایرکتوری(پوشه ها و تقسیم بندی فایل ها) رو خودتون نسبت به پروژه پیاده سازی کنید.
در نهایت اگر جملات بالا کمکت نمیکنه پیشنهاد میکنم مطلب زیر رو بخونید که به صورت واضح شرح داده چطور پروژه رو ساختار بندی کنید.
لینک: https://blog.risingstack.com/node-hero-node-js-project-structure-tutorial/

موفق باشید