PDA

View Full Version : آموزش نصب sqlserver 2005

amin_679
دوشنبه 20 شهریور 1385, 19:46 عصر
به توصیه بعضی از دوستان آموزش نصب sqlserver 2005 را در اینجا مینویسم:
ابتدا یک نکته ایی رو باید حتما ذکر کنم که sqlserver 2005 چند تا ورژن داره که ورژن enterprise این محصول بر روی win xp اجرا نمی شود و ورژن developer این محصول بر روی winxp اجرا میشود .
پس با فرض اینکه نسخه developer را میخواهیم بر روی winxp نصب کنیم :
حتما باید winxp service pack 2 را برروی سیستم خود داشته باشیم. سپس بر روی folder redist در cd 1 نرم افزار sql کلیک نموده و dot net frame work 2 و upgrade advisor و windows installer را نصب میکنیم .سپس در قسمت autorun نرم افزار sql قسمت... server http://www.developercenter.ir/Forum/images/smilies2/comp.gifonents را کلیک کرده و ادامه میدهیم.در این مرحله سیستم ما رو چک میکنه و اگر مراحل قبلی را درست اجرا کرده باشیم و در ضمن درایو سیستم عامل هم فضای کافی داشته باشد (یعنی حدود 2 گیگ ) در گزارش system configuration check هیچ error ی دیده نمی شود و فقط 2 تا warning دیده میشود که اونهم اشکالی ندارد.سپس next را کلیک کرده و همینطور مراحل را ادامه میدهیم سپس در اینجا چند تا گزینه غیر فعال و همچنین یک گزینه فعال مشاهده میشود که گزینه فعال را تیک زده و سپس advanced را کلیک نمایید در اینجا همه feature ها را انتخاب نمایید بدینگونه که برروی ducumentation,..... کلیک نموده و تمام علامتهای ضربدر را با will be installed on local hard drive تعویض نموده تا sql به طور کامل نصب شود و همینطور مراحل بعدی را next نموده و امیدوارم که با موفقیت نصب کنید.
و sql server 2005 فقط بر روی win server 2003 service pack 1 نصب شده و در ورژن بدون service pack 1 نصب نشده و همچنین دیگر محدودیت winxp که حتما باید از ورژن developer استفاده کرد وجود ندارد و حتی ورژن enterprise به خوبی نصب شده و اجرا نیز میشود.و بقیه مراحل هم به همان شکل که در win xp عمل کردیم میباشد.در ضمن امیدوارم تو ضیحاتم کافی بوده و حتما اگر سوالی داشتید بفرمایید در خدمت هستم.

mohebbi_en
سه شنبه 21 شهریور 1385, 09:24 صبح
سلام
دوست عزیز من در تاپیک "نصب sql server روی سرور" یک جزوه با عکس Upload کردم لطفا آن را بخوان و نظرت را در مورد اون بگو.

mohebbi_en
سه شنبه 21 شهریور 1385, 09:48 صبح
تاپیک مورد نظر

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=52127

amin_679
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 17:25 عصر
دوست عزیز این نصب sqlserver 2000 هست یا 2005 ؟

mohebbi_en
شنبه 25 شهریور 1385, 13:20 عصر
سلام
SQL SERVER 2000

amin_679
یک شنبه 26 شهریور 1385, 11:31 صبح
دوست عزیز تاپیک شما رو مطالعه کردم .خیلی خوب توضیح داده بودی.

h_baqery
یک شنبه 26 شهریور 1385, 14:48 عصر
آموزش مصور 2005 روی سرور 2003 از روی DVD
البته فایل اصلی power point رو گذاشتم تا اگر اشکالی داشت اساتید برطرف کنن .
قبل از نصب باید IIS رو نصب کرده باشید که نصب مصور IIS نیز در پی می آید .
حجم فایلهای اجرایی اونها زیاد بود در نتیجه خود فایل PPT رو گزاشتم .
نکته دیگر اینکه این فایلها در PowerPoint2003 اجرا می شوند و پس از باز کردن دکمه F5 رو بزنید و با enter ادامه دهید .

masoodp666
شنبه 19 اسفند 1385, 13:19 عصر
... سپس در اینجا چند تا گزینه غیر فعال و همچنین یک گزینه فعال مشاهده میشود که گزینه فعال را تیک زده و سپس advanced را کلیک نمایید در اینجا همه feature ها را انتخاب نمایید بدینگونه که برروی ducumentation,..... کلیک نموده و تمام علامتهای ضربدر را با will be installed on local hard drive تعویض نموده تا sql به طور کامل نصب شود و همینطور مراحل بعدی را next نموده و امیدوارم که با موفقیت نصب کنید.دوست عزیز اگر فقط گزینه ی آخر که فقط فعال هست رو نصب کنیم که شما فقط Client Components و یک سری Sample ها رو نصب می کنید و SQL Database Services و Analysis Services و Reporting Services و .... رو که نصب نمی کنید !:گیج:
در اصل باید تمام گزینه ها فعال باشند. چون من هم همین مشکل رو دارم.
آیا این مربوط به نگارش SQL ؟ :متفکر:
لطفا کمک کنید

najafzade
شنبه 12 خرداد 1386, 14:24 عصر
دستتون درد نکنه.
این برنامه یک ماهه است یا اینکه کرک شدهس:عصبانی++:

h_baqery
یک شنبه 13 خرداد 1386, 08:33 صبح
آقای نجف زاده اگر سوالتون در مورد همین تاپیک هست باید بگم که من هنوز هیچ نسخه ای از MS SQLServer که بعد از چند وقت کار نکنه یا Expire بشه یا نیاز به کرک داشته باشه رو در ایران ندیدم .
کافیه به بازار برید و CD یا DVD برنامه رو تهیه کنید .

AminSobati
یک شنبه 13 خرداد 1386, 12:31 عصر
آقای نجف زاده اگر سوالتون در مورد همین تاپیک هست باید بگم که من هنوز هیچ نسخه ای از MS SQLServer که بعد از چند وقت کار نکنه یا Expire بشه یا نیاز به کرک داشته باشه رو در ایران ندیدم .
کافیه به بازار برید و CD یا DVD برنامه رو تهیه کنید .

Evaluation Edition برای 2000 فقط 120 روز کار میکنه. برای 2005 رو آزمایش نکردم