PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در نوشتن و استفاده از یک کوئری select

mokhtasatxyz
سه شنبه 01 تیر 1395, 10:32 صبح
سلام دوستان
فرض کنیم دو جدول زیر را در db خود داریم

ta1:

pic
nam
id

a.jpg
ali
1

b.jpg
reza
2

c.jpg
saeed
3

ta2:

num2
num1
sub
id_parent
id

321
123
sub1
2
1

321
123
sub2
2
2

321
123
sub3
3
3

312
123
sub4
1
4

312
123
sub5
1
5

312
123
sub6
3
6

321
123
sub7
2
7

تا اینجا که همه چی مشخصه، جدول پدر و فرزند.

حالا مشکل من اینه:
می خوام در صفحه ای از جند پنجره popup یا dialog استفاده کنم. به این صورت که در ابتدا فهرستی از رکورد های جدول ta1 به صورت لینک (<a>) قرار دارد و پس از کلیک بر روی هر لینک، پنجره dialog با محتوای مربوط به خودش از جدول ta2 به صورت جدول(<table>)نشان داده شود.

اسکریپت dialog را دارم و با آن مشکلی نیست.مشکل من اینه که چه سلکتی با sql باید بنویسم که هم داد های جدول ta1 را استخراج کند و هم جدول ta2 بر اساس id_parent. در واقع باید پس از انتخاب لینک و نمایش dialog ، داده های مربوطه با جدول ta2 بر اساس فیلد id_parent نشان داده شود.

نکته و یک سوال دیگر:

کد ساخت لینک و dialog پشت سر هم و به صورت زیر است و محتوای dialog من جدولی(<table>) از خروجی سلکت ta2:

<a data-remodal-target="id_dialog_item[i]">عنوان لینک</a>

<div class="remodal" data-remodal-id="id_dialog_item[i]">محتوای dialog</div>

پس باید کل کد، داخل حلقه خروجی سلکت ta1 باشد و کد ارایه خروجی جدول ta2 داخل بخش محتوای diallog. درست می گویم؟

ممنون. امیدوارم توانسته باشم مشکلم را درست بیان کنم.

H:Shojaei
سه شنبه 01 تیر 1395, 23:05 عصر
یا جوین بزنید... و یا این که جدول اول رو بگیرید و تو یه حلقه هربار دیتاهای جدول ta2 رو نسبت به id از ta1 که حلقه بهتون میده رو دریافت کنید...

mokhtasatxyz
چهارشنبه 02 تیر 1395, 09:28 صبح
ممنون از پاسختون
یه سوال

جدول اول رو بگیرید و تو یه حلقه هربار دیتاهای جدول ta2 رو نسبت به id از ta1 که حلقه بهتون میده رو دریافت کنید...

ایا کد html رو هم درون حلقه t2 باید بزارم یا نه و اگر نه پس باید به چه ترتیبی از کد های SQL و HTML استفاده کرد و ایا کد های نهایی نوشته شده ، شامل یک حلقه تو در تو

t1
}
t2
}
کد HTML
{
{
می شود و یا دو حلقه مجزا و مستقل؟

H:Shojaei
چهارشنبه 02 تیر 1395, 22:49 عصر
حلقه تو در تو میش وکدهای مروبط به t1 تو حلقه خودش قبل از حلقه t2 و کدهای html واسه t2 هم تو حلقه خودش...

t1
}
html of t1
t2
}
کد HTML
{