PDA

View Full Version : دیباگ کردن کدهای php در نت بینز

png_92
سه شنبه 01 تیر 1395, 14:45 عصر
سلام
چطوری میشه کدهای php رو تو نت بینز دیباگ کرد؟ من از xdebug استفاده کردم ولی این همش این پیغام میده که : wating for connection (netbeans - xdebug)
چه روش های دیگه ای وجود داره برای این؟

png_92
سه شنبه 01 تیر 1395, 16:59 عصر
یکی از راه هایی که پیدا کردم
استفاده از این کد هست:

error_reporting(E_ALL);
ini_set('display_errors', 1);

ولی من میخوام از خود IDE استفاده کنم.
؟؟؟؟

H:Shojaei
سه شنبه 01 تیر 1395, 23:10 عصر
بهتون اطمینان میدم که اگر دستی این کارو بکنید خیلی هم بهتره و هم تجربه و دانشتون بیشتر میشه...
وقتی به خطا خوردین... خط به خط یا مثلا تابع به تابع یه پیغامی چیزی نشون بدین و همونجا برنامه رو exit بزنید مثلا این:
echo 'till here everything is ok';
exit;
همین خط رو هی ببرید جلو تو کدهایی که داره اجرا میشه و خطا میخوره تا وقتی پیغام هست که یعنی تا اینجا همه چی کار میکنه و هرجایی که پیغام شما نیومد و خطا اومد که دیگه خطایی که دارید مشخص میشه قبل این خط و آخرین جایی که این کد بوده هست...
اینطوری که کار کنید اگر با برنامه notepad هم کد بزنید میتونید دیباگ کنید و نیاز به هیچ ابزاری نیست...
من دیباگ دستی رو یاد داشتم میخواستم طعم دیباگ با همین netbeans رو هم بچشم کلا دیدم وقت تلف کردنه! یکی از الطاف کار با php همینه که اگر بخواید به ابزار وابسته نخواهید شد و همیشه روی پای خودتون میتونید کار کنید...

png_92
چهارشنبه 02 تیر 1395, 15:53 عصر
ممنون از نظرتون
خودمم همیشه از echo استفاده میکنم برای پیدا کردن محل خطا. ولی میخوام تجربه کنم کار با debugger رو.

bax998
چهارشنبه 02 تیر 1395, 17:15 عصر
بهتون اطمینان میدم که اگر دستی این کارو بکنید خیلی هم بهتره و هم تجربه و دانشتون بیشتر میشه...
وقتی به خطا خوردین... خط به خط یا مثلا تابع به تابع یه پیغامی چیزی نشون بدین و همونجا برنامه رو exit بزنید مثلا این:
echo 'till here everything is ok';
exit;
همین خط رو هی ببرید جلو تو کدهایی که داره اجرا میشه و خطا میخوره تا وقتی پیغام هست که یعنی تا اینجا همه چی کار میکنه و هرجایی که پیغام شما نیومد و خطا اومد که دیگه خطایی که دارید مشخص میشه قبل این خط و آخرین جایی که این کد بوده هست...
اینطوری که کار کنید اگر با برنامه notepad هم کد بزنید میتونید دیباگ کنید و نیاز به هیچ ابزاری نیست...
من دیباگ دستی رو یاد داشتم میخواستم طعم دیباگ با همین netbeans رو هم بچشم کلا دیدم وقت تلف کردنه! یکی از الطاف کار با php همینه که اگر بخواید به ابزار وابسته نخواهید شد و همیشه روی پای خودتون میتونید کار کنید...

با نظرتون خیلی مخالفم
من دو سال این کار رو انجام دادم خودم ولی اگر از debug مربوط به IDE ها استفاده کنید میدونید چقدر دقیق تر و سریع تر به نتیجه میرسید؟
متاسفانه توی php یکم دردسر داره متصل کردن xdebug و مرورگر و IDE
لیندا یک آموزش یک ساعته داره در این مورد با نت بینز هم کار میکنه
فوق العاده کمک میکنه بهتون حتماَ ببینید

H:Shojaei
چهارشنبه 02 تیر 1395, 22:48 عصر
درسته همیشه راه های ساده خیلی بهتره و دیباگی که یه ابزار انجام بده همی قطعا راحت تره تا این که خودمون دستی دیباگ کنیم!
ولی این رو هم مد نظر داشته باشید وقتی ابزار استفاده کنید همشه به محض این که به خطا بخورید شاید نخونیدش که عملا هم همینطوره فکر کنم دیباگ میکنید و شاید اصلا خطا هم مهم نباشه واستون چیه با دیباگ دقیقا میگه بهتون مشکل کجاست و میرید مستقیم سر اصل مطلب ولی وقتی به صورت دستی این کار انجام بشه به مرور زمان دایره متن خطاهایی که دیدین و سرو کله زدین باهاشون کاملتر میشه چون هرکدوم رو خودتون خوندید و درک کردین چی به چیه و تجربه میشه...
اینطوری به مرور زمان خودتون میشید یه دیباگر حرفه ای...