PDA

View Full Version : سوال: دیدن جزئیات رکورد در فرم دیگر با double click بر روی سطر Datagridview

malimohammadi
پنج شنبه 03 تیر 1395, 10:34 صبح
سلام دوستان
من ی برنامه برای مشاور املاک دارم مینویسم .. یک گریدویو دارم که بخشی از اطلاعات درخواستهام و بهم نشون میده. میخواستم راهنماییم کنید که چگونه میتونم با دابل کلیک روی یک سطر یک فرم دیگه باز بشه و کلیه اطلاعات دیگه مربوط به اون سطر رو اونجا ببینم و بتونم ویرایش یا اعمال دیگه رو روش انجام بدم ؟؟
با تشکر

mrali.jalali
پنج شنبه 03 تیر 1395, 12:11 عصر
تو رویدادهای گرید رویداد دابل کلیک رو انتخاب کن

اگر در گرید آی دی یکتایی داری میتونی اونو داخل یک متغیر سراسری بریزی و در فرم لود فرم دومت با اون آی دی select بزنی .

x=gridview.curentrow.cell["id"].value

ژیار رحیمی
پنج شنبه 03 تیر 1395, 13:19 عصر
سلام ضمن خوشامدگویی به شما دوست گرامی.قوانین سایت رو مطالعه کنید قبل از ایجاد تاپیک جدید در مورد مشکل جستجو نمایید .

private void dataGridView1_CellDoubleClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if(e.RowIndex<0)return;
if (dataGridView1.CurrentRow == null) return;
var Id = (int)dataGridView1.CurrentRow.Cells["ID"].Value;
//پاس کردن Id به فرم
new frmEdit {Id = Id }.ShowDialog();
}

در فرم frmEdit شما باید یه پراپرتی بنام Id با سطح دسترسی public داشته یاشی که Id سطر انتخاب شده از گرید رو به فرم ویرایش پاس بدی

qweeqw
جمعه 25 تیر 1395, 19:38 عصر
سلام ضمن خوشامدگویی به شما دوست گرامی.قوانین سایت رو مطالعه کنید قبل از ایجاد تاپیک جدید در مورد مشکل جستجو نمایید .

private void dataGridView1_CellDoubleClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if(e.RowIndex<0)return;
if (dataGridView1.CurrentRow == null) return;
var Id = (int)dataGridView1.CurrentRow.Cells["ID"].Value;
//پاس کردن Id به فرم
new frmEdit {Id = Id }.ShowDialog();
}

در فرم frmEdit شما باید یه پراپرتی بنام Id با سطح دسترسی public داشته یاشی که Id سطر انتخاب شده از گرید رو به فرم ویرایش پاس بدی
سلام میشه توضیح بدید راجب

من دوتا فرم دارم فرم 1 و 2
در هر دو یک دیتاگریدویو دارم
چطور با انتخاب یک سطر از دیتاگریدویو فرم 2 ان را به خانه ای مشخص در دیتاگریدویو فرم 1 انتقال بدهم و با هر بارکلید همین اتفاق بیافته ممنون از راهنمایی