PDA

View Full Version : بهترین روش ذخیره عکس

azam2005
سه شنبه 21 شهریور 1385, 08:18 صبح
سلام
بهترین روش ذخیره کردن عکس در یک سایت چیست؟

nazaninam
سه شنبه 21 شهریور 1385, 08:41 صبح
بهترین روش اینه که اسم عکس رو داخل db و خود عکس رو داخل پوشه ای داخل هاست یا هارد ذخیره کنی.
نکته : یادت نره اکثر اوقات نیاز هست که اسم عکس کد بشه مثلا میتونی از guid استفاده کنی
نکته 2 : پرمیشن رایت رو به پوشه ای که داری توش آپلود می کنی بده

azam2005
سه شنبه 21 شهریور 1385, 14:20 عصر
من حتی اسم عکس را ذخیره نکردم بلکه اسم عکس همان id جدول است ولی مساله این است که وقتی عکسها را upload میکنم بعضی وقتها upload میشه error هم نمیدهد ولی ذخیره هم نمیشود

nazaninam
سه شنبه 21 شهریور 1385, 17:33 عصر
خوب دوست عزیز با profiler یک trace انجام بدید ببینید کجا میره کد نویسیتونم باسمون بگذارید

azam2005
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 10:32 صبح
Dim url As String = "~\Image\Category\"
Dim Picture As Drawing.Image
Dim bitmap As Bitmap

Try

If FFCategoryImg.Value <> Nothing Then

Picture = Drawing.Image.FromStream(FFCategoryImg.PostedFile. InputStream)
Else

Picture = Drawing.Image.FromStream(IO.File.Open(Server.MapPa th(url + "NoPic.jpg"), IO.FileMode.Open))
End If

bitmap = New Bitmap(Picture, CInt(ViewState("BigHeight")), CInt(ViewState("BigWidth")))
bitmap.Save(HttpContext.Current.Server.MapPath(url + max.ToString + "B1" + ".jpg"), Picture.RawFormat)
bitmap = New Bitmap(Picture, CInt(ViewState("SmallHeight")), CInt(ViewState("SmallWidth")))
bitmap.Save(HttpContext.Current.Server.MapPath(url + max.ToString + "S1" + ".jpg"), Picture.RawFormat)
Catch ex As Exception
Response.Write(ex.ToString)
Finally

End Try

H_Ghaffarian
شنبه 25 شهریور 1385, 10:50 صبح
یک سوال
من عکس رو در دیتابیس ذخیره ذخیره کردم. حالا می خوام بازیابیش کنم. لطفاً کد مورد استفاده اون رو در Asp .net با vbn .net بنویسید. چون من نتونستم فیلد تصویر رو به کنترل تصویر انتساب بدم. من می خوام هم این کار رو برای یک تصویر انجام بدم و هم برای تعدادی تصویر موجود در datalist به همراه اطلاعات دیگه ای از کاربران.
ممنون می شم کدش رو بنویسید یا حداقل لینک مطلب رو برام بگذارید. چون هرچی گشتم نتونستم چیزی تو این سایت پیدا کنم.

azam2005
شنبه 25 شهریور 1385, 12:32 عصر
روش من مناسب کار شما نیست ؟ذخیره سازی عکس در بانک حجم زیادی اشغال میکند و سرعت را پایین می آورد البته کد من اشکالی دارد که مثل اینکه کسی هنوز جواب نداده است

H_Ghaffarian
شنبه 25 شهریور 1385, 13:03 عصر
سلام
من می خوام عکسی رو که ذخیره کردم بازیابی کنم. شاید سورس شما بتونه کمک کنه. پس درصورت امکان اون رو برام بگذارید و یا یک سورس دیگه. بعلاوه ذخیره عکس در دیتابیس محاسنی مثل امنیت و مدیریت ساده تر رو داره( عدم نیاز به چک وجود فایل در سرور)

azam2005
یک شنبه 26 شهریور 1385, 14:39 عصر
من به جای شما search کردم مقاله زیر را مطالعه بفرمایید
http://www.codeproject.com/aspnet/PicManager.asp

H_Ghaffarian
سه شنبه 28 شهریور 1385, 14:38 عصر
سلام
اعزم خانم ممنون که بجای من search کردید. اما من کدهای مشابه ای رو امتحان کردم و جواب نگرفتم. بعلاوه تمام این کدها برای یک عکس خاصه و از response استفاده می کنه. من می خوام کاربران ثبت شده سایت رو در یک datalist نمایش بدم.

azam2005
سه شنبه 28 شهریور 1385, 14:42 عصر
اعظم نه اعزم باشه Search میکنم اگر پیدا کدم براتون میزارم

azam2005
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 09:14 صبح
این مقاله را مطالعه کنید
http://www.dev.ir/articles/show.asp?id=42

azam2005
شنبه 01 مهر 1385, 09:42 صبح
کسی جواب سوال مرا نداد اشکال کد من کجاست؟