PDA

View Full Version : مبتدی: در مورد تفاوت DataSet و DateTable

سیروس مقصودی
جمعه 04 تیر 1395, 17:50 عصر
با سلام

فرق dataset با datatable در چیست ؟
وقتی اطلاعات یک Table را میخواهیم نمایش دهیم بهتر است از datatable استفاده کنیم یا dataset ?

آیا در نمایش اطلاعات سرعتشان یکسان است یا نه ؟

Answer
جمعه 04 تیر 1395, 22:52 عصر
تا اونجایی که من اطلاع دارم datatable یک فضای حافظه برای یک جدوله داده هست
ولی dataset فضایی شبیه به یک دیتابیسه که همزمان میتونه چندین جدول داده رو توی خودش نگه داره

سیروس مقصودی
جمعه 04 تیر 1395, 23:02 عصر
آیا استفاده از هرکدام از اینها تاثیری در سرعت خواندن اطلاعات دارد ؟

mrprestige
جمعه 04 تیر 1395, 23:21 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، بزار به بیان ساده تر بگم برات تا سردرگم نشی ، نرم فزار ویژوال استودیو نمتونه به طور مستقیم با پایگاه داده ارتباط برقرار کنه برای همین نیاز به واسط داره تا از طریق اون ها با پایگاه داده ارتباط برقرار کنه تغییرات لازم روی جداول انجام بده در واقع دیتاست نشان دهنده مجموعه ای کامل از اطلاعات از جمله جداول که شامل محدودیت داده ها، و .. و همچنین روابط بین جداول. هست رو شامل میشه ( زیاد وارد جزئیات نمیشم اگه خواستی برات بیشتر توضیح میدم ) حالا Datatable چیه ؟ Dataset مجموع های از Datatable هاست با مثال برات روشن میکنم قضیه رو ببین اگه ما Dataset رو پایگاه داده مون حساب کنیم DataTable میشه همون جداول پایگاه ما . DataTable بیشتر حکم نمایش جداول پایگاهمون رو داره و اینکه زمانی احتیجات شما در حد یک جدول هست از دیتا تیبل استفاده کنید و در این صورت دیتا تیبل سریعتر هست و اگر تعداد جداولتون بیشتر شد از دیتا ست استفاده کنید .

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
پیروز و موفق باشید .
از کدنویسی لذت ببرید .