PDA

View Full Version : سوال: انتقال کل پوشه پروژه به چند سیستم و عدم اجرای آن بر روی بعضی از سیستمها

دلتنگ اسمان
شنبه 05 تیر 1395, 13:11 عصر
با سلام
کل پوشه پروژه رو با فلش بر روی چند سیستم کپی و فایل exe برنامه رو اجرا کردم.
در یکی از سیستم ها اجرا میشه و به سرور هم وصل میشه. فقط در گزارش گیری خطای عدم اتصال به سرور رو میده.

string ConnectionString = "server=d-PC;database=matab;User ID=user1;Password=123;";
تصویر خطا:
141086
در دو سیستم دیگه برنامه اصلا اجرا نمیشه . حتی خطا هم نمیده
به نظر شما اشکال در چی میتونه باشه؟

sds1920
شنبه 05 تیر 1395, 14:41 عصر
در مورد این سیستمی که خطا میده من احتمال میدم نام سرور رو بهتره localhost بذارید به جای d-pc.
ولی در مورد دو سیستم دیگه نظری ندارم

دلتنگ اسمان
شنبه 05 تیر 1395, 15:49 عصر
ممنون
ولی تحت شبکه است. باید اسم سرور رو وارد کنم یا IP سرور رو قرار بدم.
همونطور که گفتم برنامه اجرا میشه و به سرور هم وصل میشه و دیتاگرید پر میشه. فقط مشکلش در موقع گزارشگیریه. که استیمول سافت انجام میشه.
اون پنج تا dll استیمول هم همراه برنامه است.

دلتنگ اسمان
شنبه 05 تیر 1395, 16:19 عصر
دلیلش رو دقیقا متوجه نشدم ولی فکر کنم سیستم رو ریستارت کردم درست شد . و بدون خطا گزارش رو هم نشون میده.
اما سوالی که ذهنم رو درگیر کرده چرا در سیستمهای دیگه اصلا اجرا نمیشه.
فقط رو همین یه کلاینت درست اجرا میشه.(روی این کلاینت VS 2008 نصبه). ربطی داره؟

mrali.jalali
یک شنبه 06 تیر 1395, 14:34 عصر
این پیام خطا مربوط میشه به عدم ارتباط با sql

اول ببین شما با d-pc\\ میتونی فایل های شیر روی این مسیر رو ببینی یا ن (ping با اسم کامپیوتر هم میتونی) اگر شد odbc بزن

دلتنگ اسمان
یک شنبه 06 تیر 1395, 18:11 عصر
ظاهرا همه چیز درست بود ولی باز هم یه سیستم جواب میداد و روی بقیه جواب نمیداد.
بالاخره کل پروژه رو از اول ساختم و کدهای قبلی رو توی جدیده کپی کردم حالا دیگه درست شد.

Answer
یک شنبه 06 تیر 1395, 19:04 عصر
دوست عزیز وقتی از یک سرور اسفاده میکنی
حتما از IP استفاده کن به دلایل مختلف ممکنه توی شبکه یک کامپیوتر با نام قابل دسترسی نباشه ولی IP مطمئن تر و قابل دسترسی تره

mrprestige
یک شنبه 06 تیر 1395, 19:25 عصر
دلیلش رو دقیقا متوجه نشدم ولی فکر کنم سیستم رو ریستارت کردم درست شد . و بدون خطا گزارش رو هم نشون میده.
اما سوالی که ذهنم رو درگیر کرده چرا در سیستمهای دیگه اصلا اجرا نمیشه.
فقط رو همین یه کلاینت درست اجرا میشه.(روی این کلاینت VS 2008 نصبه). ربطی داره؟
سلام دوست من وقتت بخیر ، یه سوال شما برای سرور تون concurrent connections ( تعداد کلاینک هایی که به طور همهنگ از یک سرور تغذیه میشن ) رو مشخص کردید . روی سرور SQL تون کلیک راست کنید Properties رو بزنید و در پنل سمت چپ روی گزینه Connection کلیک کنید و در قسمت Maximum number of concurrent connections تعداد سیستم هاوتن که میخوان از این کانکشن استفاده کنند رو بنویسید . احتمال میدم اشکال از اینجا باشه .

پیروز و موفق باشید
از کدنویسی لذت ببرید.

دلتنگ اسمان
یک شنبه 06 تیر 1395, 21:09 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، یه سوال شما برای سرور تون concurrent connections ( تعداد کلاینک هایی که به طور همهنگ از یک سرور تغذیه میشن ) رو مشخص کردید . روی سرور SQL تون کلیک راست کنید Properties رو بزنید و در پنل سمت چپ روی گزینه Connection کلیک کنید و در قسمت Maximum number of concurrent connections تعداد سیستم هاوتن که میخوان از این کانکشن استفاده کنند رو بنویسید . احتمال میدم اشکال از اینجا باشه .

پیروز و موفق باشید
از کدنویسی لذت ببرید.

بعید میدونم به این موارد ارتباطی داشته باشه.
مشکل از خود برنامه بود. همونطور که توی پست 6 گفتم یه پروزه جدید ساختم و کدهای پروژه قبلی رو توی اون کپی کردم. درست شد.

mrprestige
یک شنبه 06 تیر 1395, 21:34 عصر
بعید میدونم به این موارد ارتباطی داشته باشه.
مشکل از خود برنامه بود. همونطور که توی پست 6 گفتم یه پروزه جدید ساختم و کدهای پروژه قبلی رو توی اون کپی کردم. درست شد.
نه آخه شما از اون طریق هم میتونی تعیین کنی چندتا کانکشن به طور همزمان روی یه سرور کار کنن ، ولی خب حالا متوجه شدی ایراد کجا بود ؟! ممنون میشم بگی .

دلتنگ اسمان
یک شنبه 06 تیر 1395, 21:56 عصر
نه آخه شما از اون طریق هم میتونی تعیین کنی چندتا کانکشن به طور همزمان روی یه سرور کار کنن ، ولی خب حالا متوجه شدی ایراد کجا بود ؟! ممنون میشم بگی .
عرض کردم. پروژه جدید(دقیقا مثل قبلی) ساختم و کدهای قدیمی رو توی جدیده کپی کردم حل شد.