PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن ستون به ColumnSets در datagrid جانوس با کد نویسی

Sal_64
یک شنبه 06 تیر 1395, 08:24 صبح
سلام
وقت بخیر
من در محیط ویژوال داخل گرید جانوس چندین ColumnSets ایجاد کردم که هر کدوم تعدادی ستون دارند ، حالا می خوام با کد نویسی در زمان اجرا به بعضی از ColumnSets ها ستون اضافه کنم،
جستجو کردم به این لینک ه (http://stackoverflow.com/questions/21809388/how-to-add-header-and-sub-header-to-grid-in-runtime)م رسیدم اما پاسخگو نبود
چه باید کرد تشکر

Sal_64
سه شنبه 08 تیر 1395, 09:20 صبح
سلام
وقت بخیر
من از این کد استفاده کردم

Janus.Windows.GridEX.GridEXColumn co = new Janus.Windows.GridEX.GridEXColumn();
co.Caption = "ستون الحاقی";
co.ColumnType = Janus.Windows.GridEX.ColumnType.CheckBox;
gridEX2.RootTable.ColumnSets["ColumnSet1"].Add(co, 0, 0);

اما در خط آخر این خطا میده

An unhandled exception of type 'System.InvalidOperationException' occurred in Janus.Windows.GridEX.v4.dll

Additional information: Operation is not valid due to the current state of the object.141143

مهندسین گرامی و عزیز
ممکن راهنمایی کنید
mohsen_popo
سه شنبه 08 تیر 1395, 09:49 صبح
با سلام..

لازم نیست با کد نویسی ستون ایجاد کنی ... می تونی با با خاصیت Visible کنترل کنی که هر وقت خاصی نمایش بده یا مخفی کنه .... با VisibleIndex هم مکانش و درست کن ...

Sal_64
سه شنبه 08 تیر 1395, 10:39 صبح
با سلام..

لازم نیست با کد نویسی ستون ایجاد کنی ... می تونی با با خاصیت Visible کنترل کنی که هر وقت خاصی نمایش بده یا مخفی کنه .... با VisibleIndex هم مکانش و درست کن ...
سلام
ممنونم واسه جواب
موردی که وجود داره این که تعداد ستونهای مورد نیاز اصلا مشخص نیست که بشه اونها از قبل ایجاد کرد

آیا راه دیگه ای به ذهن شما می رسه؟
Sal_64
سه شنبه 08 تیر 1395, 12:10 عصر
سلام به همه مهدسین عزیز
مساله حل شد
قبل از اضافه کردن ستون به ColumnSets باید ابتدا اون به Columns اضافه کرد

gridEX2.RootTable.Columns.Add(co);
شاید بعد ها بدرد کسی خورد.

با سلام..

میشه با یک خط کد این روش بیشتر توضیح بدین؟