PDA

View Full Version : سوال: نحوه محاسبه تعداد اقساط معوقه تاریخ گذشته

messi13
یک شنبه 06 تیر 1395, 19:33 عصر
سلام
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات
دوستان من روی یک پروژه مالی فروشگاهی کار میکنم...
قسط بندی رو انجام دادم.
الان میخوام
1- تو یه جدول ستون بیتی هست که اگه تاریخ قسط بندی از تاریخ جاری عقب بیفته تیک بخوره و جدول اپدیت بشه.
حالا بررسی روزانه این دیتابیس که شامل چند صد مشتری و بیشتر هست چطور باید صورت بگیره و برای کاربر سیستم طی یک پیغام نمایش بده
2- ضمنا میخوام سه روز مانده به موعد قسط طی یک پیغام به کاربر نمایش بده و بعدا هم میخوام از طریق GSM پیامک به مشتری ارسال بشه که مشخصات و مبلغ قسط وچند روز به سررسید قسط شماره فلان مانده و...
===========================
این چیزی که من میخوام ..اگر دوستان ایده دیگه دارند یا روش من نادرسته اصلاح بفرمایند.
ممنون و سپاسگذارم

akpa125
یک شنبه 06 تیر 1395, 21:39 عصر
به نظر من اینکه یک ستون رو مشخص کنید و خودش اپدیت بشه کمی مشکل هستش و یکم غیر عادی
روش بهتر اینه که از دید یا گزارش گیری استفاده کنید و از یک فرم مخصوص برای نمایش مشتریانی که اقساط عقب افتاده دارند یا سر رسید قسطشون نزدیکه استفاده کنید و داخل اون فرم براحتی میتونید امکانات ارسال اس ام اس و غیره رو فراهم کنید

danialafshari
دوشنبه 07 تیر 1395, 02:54 صبح
با سلام
نیازی به جدول نیس فقط کافیه با کوئری ها بازی کنید
برای اقساط عقب افتاده نیاز به درج در فیلد اضافه نیست، کافیه یک select بنویسید تا اونارو براتون لیست کنه
سپس قسمتی در تنظیمات برنامه قرار بدید که سه روز مانده به قسط که اونم توسط select هست رو براش sms بقرسته
همه کارهاتون رو باید توسط کوئری ها انجام بدید
موفق باشید

messi13
سه شنبه 08 تیر 1395, 12:00 عصر
با سلام
نیازی به جدول نیس فقط کافیه با کوئری ها بازی کنید
برای اقساط عقب افتاده نیاز به درج در فیلد اضافه نیست، کافیه یک select بنویسید تا اونارو براتون لیست کنه
سپس قسمتی در تنظیمات برنامه قرار بدید که سه روز مانده به قسط که اونم توسط select هست رو براش sms بقرسته
همه کارهاتون رو باید توسط کوئری ها انجام بدید
موفق باشید
ممنوناین کد در محیط ویژاوله
البته خیلی کار داره چون نتونستم مثلا سه روز رو به تاریخ فعلی اضافه کنم..در حقیقت میخواستم از کلک مرغابی استفاده کنم یعنی سه روز تاریخ فعلی سیستم رو و شرط جلو ببرم که نشد..
البته اگه بخوام تاریخ رو دستی وارد کنم میشه چون من میخوام روزانه تاریخ جاری سیستم با اقساط مقایسه بشه
تو sql هم نتونستم تاریخ شمسی رو پیاده کنم ظاهرا تابع داره /
ممنونم میشم راهنمایی کنید ایا این روش من درسته یا خیر.

T10// تاریخ جاری سیستمه
SqlConnection con2 = new SqlConnection();
con2.ConnectionString = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\PapilCopmuter.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";
SqlDataAdapter dat2 = new SqlDataAdapter("select * from tbl_ghest where Date_Sar_rasid>=@Date_Sar_rasid ", con2);
dat2.SelectCommand.CommandType = CommandType.Text;
dat2.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@Date_Sar_rasid",T10.ToString());
DataSet dst2 = new DataSet();
dat2.Fill(dst2, "tbl_ghest");
if (dst2.Tables["tbl_ghest"].Rows.Count != 0)
{
//کدهای اپدیت بعدا اضافه میشن
this.dataGridView4.DataSource = dst2.Tables["tbl_ghest"].DefaultView;
this.dataGridView4.DataBindings.ToString();
}
else
{
MessageBox.Show("اطلاعاتي براي نمايش وجود ندارد", "هشدار");

}

mr-arash
سه شنبه 08 تیر 1395, 12:16 عصر
ببین شما یه جدول داری که تاریخ سر رسید هر ماه رو ذخیره میکنه درسته؟
تاریخ جاری سیستم رو هم داری
اینها رو از هم کم میکنی یه عدد میشه به روز تبدیلش میکنی وقتی کمتر از صفر شد هزینه دیرکرد رو حساب میکنی یا کمتر از 3 شد مسیج میدی
فقط باید با تایمر بیست و چهار ساعته مدام چک بشه
یه ایده هست ولی نمیدونم تو پیاده سازی جواب بده