PDA

View Full Version : cross-browser یا سازگاری سایت در تمام مرورگرها و نسخه های آنها

mjb424
چهارشنبه 09 تیر 1395, 01:03 صبح
درود
با توجه به اینکه اکثر مطالبی که راجب cross browser وجود داره قدیمی هستن و یا بیشتر در حد تعریف و یا کلا چند نکته یا تکنیک هستند، گفتم یک تاپیک جدید با این عنوان باز کنم که اساتید بزرگوار، من و دوستانی که تازه به این مباحث روی آوردن رو راهنمایی بفرمایند.

اساتید بزرگوار، من میخوام با django کار کنم(البته اگه تفاوتی در نوع ابزار مورد استفاده باشه!!؟) و با توجه به اینکه ما در حال حاضر مرورگرهای مختلفی برای سیستم عامل های دسکتاپ(از جمله فایر فاکس، کروم، اینترنت اکسپلورر، اپرا و سافاری و ...) با نسخه های مختلف داریم که طبق آمارها هنوز هم ورژن های قدیمی در خیلی کامپیوترها استفاده میشوند و مرورگرهای مختلف برای موبایل(مانند: موبایل کروم - وب کیت موبایل - موبایل فایرفاکس - اپرا موبایل - مرورگر اندروید - مرورگر سامسونگ - ie mobile و uc browser و ...)، حالا چطور میتوانیم یک سایت ایجاد کنیم که اولا در تمام این دستگاه ها بصورت درست(یعنی اونطوری که از اول طراح مد نظر دارد) اجرا شود؟ دوم اینکه کاملا واکنشگرا بوده و به حالت متریال دیزاین (طراحی فلت) باشد؟

کلا چطوری سایت این همه مرورگر با نسخه های مختلف رو حمایت کند؟ ابزار خاصی داره؟ پارادایم خاصی برای نوشتن وجود داره؟ کلا برای این کار باید از چه چیزی کمک بگیریم؟(css - html - javaScript - jquery و ...)

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.