PDA

View Full Version : انتقال فایل به سرور دیگر

mohamadali1374
چهارشنبه 09 تیر 1395, 12:33 عصر
سلام
یه سایت دارم که روی هاست لینوکس هست و توی سایتم آپلود فایل وجود داره که فایل با حجم بالا باید آپلود شه ولی خوب چون حجم هاست بهم اجازه نمیده باید از یه هاست دانلود کمک بگیرم.

در حقیقت میخوام توی سایت اصلی فرم آپلود فایل رو داشته باشم ولی محل ذخیره سازی فایل ها روی یه سرور دیگه باشه؟ و بعدا مشخص بشه که چه کاربری چه فایلی ر آپلود کرده ..

و اگه شما از مورد مشابه رو دارید برای این مسئله چه راهکار دیگه ای رو دارید؟

ممنون

mohamadali1374
پنج شنبه 10 تیر 1395, 09:30 صبح
سلام
روشی که پیدا کردم این هست که از دستورات ftp استفاده کنم و متصل به هاست دانلود شم و فایل رو آپلود کنم .

این از لحاظ امنیتی و سرعت مشکلی نداره ؟

لطفا دوستان کمک کنید:ناراحت:

Unique
پنج شنبه 10 تیر 1395, 09:43 صبح
این از لحاظ امنیتی و سرعت مشکلی نداره ؟

چون انتقال سمت سرور انجام میشه مشکل امنیتی نداره اما در مورد سرعت به این بر میگرده که ارتباط اینترنتی شما با اون سرور فایل چقدر سریع باشه و حجم فایل ها چقدر باشه. مسلما اگه حرف از گیگابایت باشه خوب زمان بره.

شما میتونید پس از upload یک صف درست کنید و با یک اسکریپت فایل ها را از صف به سرور فایل منتقل کنین. در واقع انتقال قطعی در ابتدای کار صورت نمیگیره و به مرور انجام میشه. اگه سرور سایت و فایل روی یک شبکه باشه میتونی با درخوسات دادن به شرکت هاستینگ از روی شبکه محلی انجام بدی تا خیلی سریعتر بشه.

mohamadali1374
یک شنبه 27 تیر 1395, 17:42 عصر
سلام
من هنوز مطئن نشدم که این روشی که گفتم اصولی هست یا نه؟:ناراحت:
لطفا دوستانی که در سایتشون از آپلود سنتر استفاده میکنن بگن که فایل ها روی همون هاست ذخیره میشه یا روشی وجود داره که فایل روی یه هاست دیگه آپلود شه؟

kb0y667
جمعه 01 مرداد 1395, 02:02 صبح
بنده چنین کاری رو عملا انجام دادم
هم به لحاظ امنیت
هم از لحاظ محدودیت فضا
به صرفه هست

اصلا هم چیز سختی نداره
کافیه شما فرم رو با متد POST از سرور اول ، ارسال کنی به سرور دوم

اگر ارسال با استفاده از ajax انجام میشه
با فرض اینکه سرور اول first.ir و سرور دوم test.ir باشه
در بالاترین نقطه php در سرور دوم
این قطعه کد رو اضافه کن