PDA

View Full Version : برنامه تبدیل جدول به کلاس

azam2005
سه شنبه 21 شهریور 1385, 15:09 عصر
سلام
آیا برنامه ای وجود دارد که جدول را گرفته کلاس آن را در دات نت بسازد

nazaninam
سه شنبه 21 شهریور 1385, 17:32 عصر
منظورتون رو متوجه نمیشم

اَرژنگ
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 04:30 صبح
سلام
آیا برنامه ای وجود دارد که جدول را گرفته کلاس آن را در دات نت بسازد
در دات نت ۲.۰ و ویزوال استودیو ۲۰۰۵ جزوشه.
تایپد داتا ستس و تیبل آداپتر را جستجو کنید.
در ضمن یک مقاله در همین بخش در مورد چند لایه نویسی هست، اون کارتان را راه میندازه.
اینکه کسانی مثله شماکه وقتشان را با نوشتن سترینگهایه اس‌کیو‌ال وقتشان را هدر نمیدند و دنباله راههایه محکم (بر حسبه سوالی که فرمودید ) هستند واقعاً جایه خوشحالیه، بهترین روشهایه برنامه نویسی را دارید عادت میکنید.
درود بر شما

ealireza
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 20:44 عصر
همون GRID میشه دیگه ....
کلاس نمیخاد که

Peyman_Ranjbar
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 04:23 صبح
اینکه کسانی مثله شماکه وقتشان را با نوشتن سترینگهایه اس‌کیو‌ال وقتشان را هدر نمیدند و دنباله راههایه محکم (بر حسبه سوالی که فرمودید ) هستند واقعاً جایه خوشحالیه
خوب با این روش اون طور که می خواهیم نمیشه عبارات رو Customize کرد.
درسته با روش dataset کار راحت تره ولی با sql command قدرت عمل بیشتری داریم
شاید هم من دارم اشتباه می کنم.ولی بعضی موقع ها به جایی بر می خورم که باید حتما از sql استفاده کنم.

اَرژنگ
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 05:25 صبح
خوب با این روش اون طور که می خواهیم نمیشه عبارات رو Customize کرد.
درسته با روش dataset کار راحت تره ولی با sql command قدرت عمل بیشتری داریم
شاید هم من دارم اشتباه می کنم.ولی بعضی موقع ها به جایی بر می خورم که باید حتما از sql استفاده کنم.
من در پروژهام اگر مجبور بشم اس‌کیو‌ال استرینگها استفاده کنمم از داتا لایر بالاتر نمیتونند باشند.
به جایه استفاده از اس‌کیو‌ال استرینگ استفاده از استورد پروسیجر ۱۰۰۰٪ بهتره.
یکی از جاهاییه را که مجبور شدید از اس کیو ال استرینگ استفاده کنید و نمیشد که در استورد پروسیجر باشه مثال بزنید.
در ضمن اگر با ویژوال استودیو ۲۰۰۵ کار میکنید به جایه استفاده از داتاست از تایپد داتا ست استفاده کنید به عمر خودتان اضافه میکنید. ساپورتی که برایه این کار داره را حتماً استفاده کنید (البته بهترین ساپورتش برایه اس‌کیو‌ال سرور خوده مایکروسافته)

Peyman_Ranjbar
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 06:33 صبح
سلام
ممنون از اینکه پاسخ دادید.

به جایه استفاده از اس‌کیو‌ال استرینگ استفاده از استورد پروسیجر ۱۰۰۰٪ بهتره.
یکی از جاهاییه را که مجبور شدید از اس کیو ال استرینگ استفاده کنید و نمیشد که در استورد پروسیجر باشه مثال بزنید.
منظورم استفاده از رشته های sql در خود برنامه به جای Typed Dataset بود.

به جایه استفاده از داتاست از تایپد داتا ست استفاده کنید به عمر خودتان اضافه میکنید.
علاوه بر اینکه به عمرم اضافه بشه امکاناتی رو از دست نمی دم.چون من زیاد با این روش کار نکردم

mahdi_negahi
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 06:59 صبح
منظورم استفاده از رشته های sql در خود برنامه به جای Typed Dataset بود.

منظور جناب ارژنگ هم همین بود

علاوه بر اینکه به عمرم اضافه بشه امکاناتی رو از دست نمی دم.چون من زیاد با این روش کار نکردم

اصلا شما هیچ چیزی را از دست نمی دهید

اَرژنگ
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 08:08 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50207
این مقاله آقا مهدی را هم حتماً بخونید، اوّلش ممکنه یکمی راحت نباشه (عادت نیست) ، ولی بعد از یک هفته هیچ وقت هیچ جوره دیگه‌ای نمیخواهید کار کنید.
تسهیلاتی را که بدست میارید به اندازه کارتان را راحت میکنه که دیگه بدونشان نمیخواهید کار کنید.

pegasos
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 11:35 صبح
شاید منظور شما ORM باشد.
orm یک واسطه هست که بین برنامه شما و بانک اطلاعاتی رابطه ای قرار می گیرد و شما می توانید به وصیله این تکنولوژی به اطلاعات به صورت کلاس نگاه کنید، و نه جداول بانک اطلاعاتی.
شما می تواننید راجع OODB جستجو کنید.

S.Azish
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 11:52 صبح
روشی رو که شما میگید تولید Entity بر اساس جدولهای db هست که یکی از بهترین روشها برای برنامه نویسی دیتابیس هست. این روش از هر entity در دیتابیس یک object میسازه و شما به جای کار کردن با data reader یا command با این کلاس ها کار میکنید.

یکی از روشهای جدید و ساده استفاده از DAL یا Data Access Layer هست که به عنوان یک لایه بین دیتابیس و برنامه کار میکنه و دیتابیس رو بر اساس این کلاسها تغییر میده و یا بر عکس.

برای اطلاعات بیشتر به سایت www.nettiers.com میتونید نگاه کنید که تمامی این لایه رو برای شما درست میکنه.

aminmgm
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 12:02 عصر
سلام دوستان

من به تازگی شروع به استفاده از ORM, LLBLGen کردم. کسی هست که با این ORM کار کرده باشه؟
می خوام بدونم این ORM میتونه از روی یک Class diagram دیتا بیس من رو بسازه با تمامی Relations. اگر کسی با ORM های دیگه ای کار کرده ممنون میشم یک کم از تجربیاتش رو به من هم منتقل کنه