PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد الگوریتم ، طراحی ، زیرساخت ، دیتابیس ها و کد یک سیستم نظر سنجی ساز شاید پیچیده

mokhtasatxyz
دوشنبه 14 تیر 1395, 12:42 عصر
سلام دوستان

کارفرما از من چنین چیزی خواسته:

یک سامانه که فقط مدیر سایت با آن بتواند برای متقاضیان یک فرم نظر سنجی آنلاین تولید کند که تعداد سوالات آن متفاوت، تعداد و نوع گزینه های جواب متفاوت باشد یعنی بتوان به صورت داینامیک مثلا نظر سنجی شماره a که 5 سوال دارد و هر سوال 4 گزینه طراحی کرد، برای نظز سنجی b که 10 سوال دارد و هر سوال 2 گزینه دارد طراحی کرد برای نظر سنجی c که 3 سوال و هر سوال با پاسخ تشریحی

در واقع باید کاری کرد که در زمان ثبت هر نظر سنجی ،بتوان نوع ، تعداد گزینه و عنوان گزینه های آن را انتخاب و تعیین نمود که شامل 2 نوع پاسخ باشد(2 تا 6 گزینه ای از نوع radiobutton و یا checkbox – پاسخ تشریحی)

لطفا روند کارکرد، دیتابیس مورد نیاز ، چگونگی یکبار شرکت نمودن هر کاربر در نظر سنجی و دیگر مسائل آن را برایم توضیح دهید

امیدوارم مشکلم ر ا دقیقا توضیح داده باشم و شما دوستان نیز من را کاملا راهنمایی کنید.

ممنون

mokhtasatxyz
سه شنبه 15 تیر 1395, 11:03 صبح
یعنی هیچکس نظری نداره و کمکی نمیتونه بکنه!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:عصبا ی::عصبانی::عصبانی::عصبانی::ن راحت: :ناراحت: :ناراحت: :ناراحت::عصبانی++::عصبانی++::ع بانی++::عصبانی++::افسرده: :افسرده: :افسرده: :افسرده:

قد همه ما برنامه نویس ها پخش

پیام حیاتی
سه شنبه 15 تیر 1395, 12:17 عصر
دوست عزیز چیزی که شما میخواین سناریو کامل یک پروژه هست خودتون شروع کنید انجام دادن هر قسمت به مشکل برخوردید کد و تصویر خطا رو قرار بدید تا سایرین راهنمایی کنند.

mokhtasatxyz
سه شنبه 15 تیر 1395, 13:01 عصر
سلام
ببخشبد که عصبانی شدم.

فقط می خواستم دوستان کمی راهنمایی برای شروع کار و مسائلی که در انجام این پروژه دارم منو راهنمایی کنند

باشه سوالام رو دقیقتر می پرسم

سوال: در فرم نظرسنجی ما ممکنه نوع پاسخ ها از شیئ radio یا checkbox ( اون هم به تعداد متفاوت), و یا text باشه.خوب پس جدول بخش پاسخ ها رو چطور باید بسازم به نحوی که هم داده های نوع radio و هم نوع checkbox هم نوع text رو در خودش ذخیره کنه

سوال : روندی رو که من در نظر گرفتم اینه که ابتدا مدیر در یک فرم اطلاعات اولیه فرم نظرسنجی رو که شامل عنوان نظرسنجی ، تعدادسوال، تعداد گزینه های پاسخ و نوع و روش پاسخ دهی رو پر و ثبت می کنه سپس به یک صفحه دیگر رفته و در اونجا شروع به ثبت سوال ها به همراه عنوان گزینه های هر سوال(بسته به روش پاسخ دهی تعیین شده) می کنه. اولا آیا چنین کاری شدنیه ---- دوماً چطور باید ظاهر و زیرساخت درج گزینه های هر سوال رو در فرمم یسازم به نحوی که هم برای کاربر راحت باشد و هم برای من برنامه نویس.

ممنون

plague
چهارشنبه 16 تیر 1395, 15:31 عصر
1 - چیزی به اسم نوع داده radio , checkbox , .... نداریم !
همه اینها مقدارشون رشته خواهد بود که تو دیتبایس میتونی نوع varchar بسازی فیلد مربوطه رو
برای طراحی کلی تیبل ها هم در مورد نرمال سازی دیتابیس تحقیق کن

2 - روند درسته , راحت تری که همش رو توی یک صفحه با جی کوئری انجام بدی

Farshid007
پنج شنبه 17 تیر 1395, 11:42 صبح
یک جدول برای نظر سنجی ها و مستند ها (توضیحات ، تاریخ شروع ، تاریخ پایان و اینجور چیزا)که مربوط به نظر سنجی میشن --> survey
یک جدول برای سوالات که با survey_id ربطش میدی به جدول -->question
یک جدول برای جواب های که هر سوال میتونه داشته باشه و با question_id ربطش میدی به question (در ضمن ی ستون هم بزار برای نوع جواب که بعدن از رو این بشه فهمید که باید textbox بزاری یا check box با ... ) --->answer
یک جدول هم بزار برای ثبت پاسخ ها ی توسط کاربران: که شامل user_id / suvery_id / question_id / answer_id --> مثلا : regs
(اول اینارو رو کاغذ بره خودت بنویس با فلش بهم ربطشون بده .. اینقد ور برو تا به بهترین نوعش برسی حالا من ی کلیت گفتم )
بره مدیریت : اول ی صفحه درست کن بره ایجاد نظر سنجی جدید ... بعد که مدیر اونو سیو زد رکورد رو ثبت کن تو دیتابیس ...بعد ی صفحه درست که بره ویرایش نظر سنجی ها اونجا با جی کوئری و آژاکس ی چیز خیلی خوشگلی میتونی درست کنی بره ایجاد سوالات
بره ثبت رای هم که کافیه اون جدول regs رو پر کنی
بره گرفتن نتایج نظر سنجی هم که همش برمیگرده به جدول regs
(حالا این نظر کلی من بود شاید مشکلاتی هم داشته باشه ... دیگه باید بری دنبالش تا ببینی کجاش ایراد داره .... )
ولی در کل خواستم بگم با روابط بین جدول ها خیلی راحت میشه ساخت همچین چیزیو
موفق باشید.