PDA

View Full Version : لطفا کمکم کنید(مشکل دیتا بیس)

nasime_shaghayegh
سه شنبه 21 شهریور 1385, 22:00 عصر
من قبلا همین سوالو مطرح کرده بودم ولی پاک کردید! من اول جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم بعدا یه تاپیک ایجاد کردم ، لطفا اینو پاک نکنید اگر لینکشو دارید بذارید ممنون می شم و گرنه همین جا جواب بدید
سوالم اینه که من سایتم رو الان که آپلود کردم وقتی متنی وارد دیتا بیس می شه به صورت علامت سوال می نویسه؟ اشکال از کجاست؟ لطفا کمکم کنید

اَرژنگ
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 04:22 صبح
۱)تایپ فیلدها چیه؟ nvar, ntext , nharchi انتخواب کن.
۲)داتابیست چیه؟
۳)ما علمه غیب نداریم که بدون دیدن کد و یا سیستم شما بتونیم جواب بدیم، هر چی بیشتر اطلاعات بدید زودتر جواب میگیرید.
۴)شاید تیتر موضعتان خوب نبود، به قوانین سایت یک نگاه بندازید، تیترهایی مانند "فوراً کمک" ، "لطفان کمک" ... را مدیران ترجیهاً پاک میکنند.

Peyman_Ranjbar
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 04:30 صبح
اگه پایگاه داده ات از نوع sqlserver هست.
فیلد ها رو از نوع nvarchar تعریف کن و موقع insert il قبل از رشته یه دونه N بزار

insert into table1 values(N'text1')

nasime_shaghayegh
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 09:45 صبح
سلام ممنونم که جواب دادید
من پایگاه دادم sqlserver هست ولی موقع اضاقه کردن به جدول کاری که دوستمون پیمان گفتند رو نکردم اگه این کار و بکنم مشکل حل می شه؟

آرژنگ جان من قبلا تاپیکی که زده بودم عنوان فرق داشت بهتر بود

ممنون

اَرژنگ
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 09:53 صبح
سلام ممنونم که جواب دادید
من پایگاه دادم sqlserver هست ولی موقع اضاقه کردن به جدول کاری که دوستمون پیمان گفتند رو نکردم اگه این کار و بکنم مشکل حل می شه؟

آرژنگ جان من قبلا تاپیکی که زده بودم عنوان فرق داشت بهتر بود

ممنون
تایپ فیلدها چیه؟
یک لینک به سایتتان بدید ما هم یک نگاه بندازیم.

nasime_shaghayegh
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 20:34 عصر
تایپ فیلد هام nvarchar هست
روش آقا پیمان کافیه یا نه؟
ممنونم

Peyman_Ranjbar
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 04:22 صبح
آره همین کافیه
فیلدها از نوع nvarchar و موقع INSERT یا UPDATE باید از N قبل از رشته استفاده کنی که بیانگر National هست.
البته اگه collation سرور ،پایگاه داده ،جدولهات از نوع Arabic_Ci باشه دیگه نیازی به این کار نیست.
موفق باشی
--------------------
البته این nvarchar برای رشته های کوتاه هست و برای بیشتر از اون باید از ntext استفاده کنی

nasime_shaghayegh
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 13:06 عصر
خیلی ممنونم