PDA

View Full Version : سوال: مدیریت کاربران و مدیریت مطالب یک سایت شخصی

mah1365
دوشنبه 14 تیر 1395, 18:21 عصر
سلام. من در مورد mvc مبتدی هستم. دارم به عنوان اولین پروژه یک سایت شخصی رو پیاده سازی می کنم که در قسمت مدیریت کاربران، امکان تعریف نقش با سطوح دسترسی متفاوت برای کاربران،
و در قسمت مدیریت مطالب، امکان دسته بندی مطالب به صورت درختی و بدون محدودیت، رو لازم دارم. هر کدوم از این دو قسمت رو نمی دونم چطور باید با entity framework code first پیاده سازی کنم. اصلاٌ نمی دونم پایگاه داده باید به چه صورت در نظر گرفته بشه؟ لطفا کمک کنید هیچ زمینه ای ندارم:افسرده:

mah1365
سه شنبه 15 تیر 1395, 15:31 عصر
کسی نیست بتونه منو راهنمایی کنه؟ :گریه:

Moien Tajik
چهارشنبه 16 تیر 1395, 07:36 صبح
برای تعریف کاربران و نقش هاشون باید از Identity و Role ها استفاده کنید که هرکاربر چه Role رو داشته باشه ...
آموزش برای Role ها : http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/33229.asp-net-mvc-5-security-and-creating-user-role.aspx

mah1365
یک شنبه 20 تیر 1395, 10:37 صبح
دسته بندی مطالب بصورت درختی و بدون محدودیت رو باید چه کار کنم؟
من یک جدول در نظر گرفتم با فیلد های آی دی، عنوان دسته، آی دی پدر و یک فیلد بولین برای انتشار یا عدم انتشار. آیا این روش درست هست؟ در این صورت موقعی که مطلب جدیدی گذاشته می شه دسته بندی اون رو چطور به کاربر نشون بدم؟ یعنی چطور همه دسته ها و زیر دسته ها رو تو یک dropdownlist بیارم که کاربر از بین اونها انتخاب کنه مطلبش در کدوم دسته قرار بگیره؟

bomb23
یک شنبه 20 تیر 1395, 10:54 صبح
سلام
بهترین کار استفاده از user identity هستش که همه چیز رو آماده کرده مایکروسافت تا راحت اینکارها رو انجام بدید:

آموزش identity (http://parsrad.com/Contents/1141/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%88%DB%8C%D8%AA-user-identity-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D9%88%D9%84)

Moien Tajik
دوشنبه 21 تیر 1395, 07:49 صبح
دسته بندی مطالب بصورت درختی و بدون محدودیت رو باید چه کار کنم؟
من یک جدول در نظر گرفتم با فیلد های آی دی، عنوان دسته، آی دی پدر و یک فیلد بولین برای انتشار یا عدم انتشار. آیا این روش درست هست؟ در این صورت موقعی که مطلب جدیدی گذاشته می شه دسته بندی اون رو چطور به کاربر نشون بدم؟ یعنی چطور همه دسته ها و زیر دسته ها رو تو یک dropdownlist بیارم که کاربر از بین اونها انتخاب کنه مطلبش در کدوم دسته قرار بگیره؟

روش درسته . اول چک میکنید که مطالب انتشار یافته رو فقط لیست بگیرید و پاس بدید به ویو . تو قسمت انتخاب مطلب من ندیدم با DropDown جایی برای کاربر باشه که انتخاب کنه مطلبش کجا بره . ولی برای ساخت DropDown تو کنترلر برای مثال :

ViewBag.BrandId = new SelectList(db.MobileBrands, "BrandId", "BrandName", mobileDetails.BrandId);

و در ویو :

<div class="form-group">
@Html.LabelFor(model => model.BrandId, htmlAttributes: new { @class = "control-label col-md-2" })
<div class="col-md-10">
@Html.DropDownList("BrandId", null, htmlAttributes: new { @class = "form-control" })
@Html.ValidationMessageFor(model => model.BrandId, "", new { @class = "text-danger" })
</div>
</div>

برای اینکه با dropdownlist بیشتر آشنا بشید ی پروژه جدید با یک relation چند به چند ساده درست کنید و با Scaffolding کنترلر و ویو هارو بسازید و نحوه کارکرد و رابطشون رو ببینید .