PDA

View Full Version : مشکل از دست رفتن database پروژه

fariba-2
سه شنبه 15 تیر 1395, 16:01 عصر
سلام
من یه نرم افزار کتابفروشی سه لایه درست کرده بودم.
بعد از مدتی مجبور شدم ویندوزم رو عوض کنم. دیتابیس مرتبط با پروژه توی درایو سی بود. ازشون بکاپ گرفته و به درایو دیگه ای بردم.
الان نمیدونم چجوری به اون دیتابیس دسترسی پیدا کنم.
میخوام پسورد ورود به نرم افزار رو پیدا کنم اما نمیتونم.
میشه راهنماییم کنید؟

reza_ali202000
سه شنبه 15 تیر 1395, 18:27 عصر
سلام
ببخشید یه خورده سوالتون گنگ هست.
اگه دیتابیس پریده ولی بک آپ ازش دارید اگه اس کیو ال باشه که با اس کیو ال سرور باشه یه دیتابیس شبیه قبلی میسازید اینو به عنوان بک اپ برمیگردونید. ولی اگه اکسز باشه که درواقع بک اپ همون کپی از بانکتون هست.
حالا اگه رمز ورود به دیتابیس رو گم کردین که نرم افزارهایی هستن رمز فایل اکسز رو پیدا میکنند.(access find password)
ولی اگه رمز برنامه رو گم کردین ، اگه رمز توی دیتابیس ثبت شده که میری توی دیتابیس پیداش میکنی. ولی اگه رمز ثابت باشه که مثلا توی برنامه باشه که بستگی به زبان برنامه نویسیش داره.

fariba-2
سه شنبه 15 تیر 1395, 21:01 عصر
سلام
ببخشید یه خورده سوالتون گنگ هست.
اگه دیتابیس پریده ولی بک آپ ازش دارید اگه اس کیو ال باشه که با اس کیو ال سرور باشه یه دیتابیس شبیه قبلی میسازید اینو به عنوان بک اپ برمیگردونید. ولی اگه اکسز باشه که درواقع بک اپ همون کپی از بانکتون هست.
حالا اگه رمز ورود به دیتابیس رو گم کردین که نرم افزارهایی هستن رمز فایل اکسز رو پیدا میکنند.(access find password)
ولی اگه رمز برنامه رو گم کردین ، اگه رمز توی دیتابیس ثبت شده که میری توی دیتابیس پیداش میکنی. ولی اگه رمز ثابت باشه که مثلا توی برنامه باشه که بستگی به زبان برنامه نویسیش داره.

سلام
متاسفانه من بک آپ بروش درست نگرفتم و فقط فایلهای درایو c رو کپی کردم تو یه درایو دیگه که دیتابیس نیومده و پریده.

برنامه اس کیو ال هست. و توی تمام کدها آدرس ارتباط همونی هست که پریده و فکر میکنم با این حساب برنامه ها هم مشکل پیدا میکنه.
حالا اگر برنامه ای برای پیدا کردن رمز داده شده توی دیتابیس میشناسین بفرمائید.

danialafshari
سه شنبه 15 تیر 1395, 22:22 عصر
با سلام
اگر فایل .mdf و .ldf رو کپی کردید فایل رو در جای قبلی بگذارید و در داخل sql اتچ کنید
فایل .ldf می تونید با notepad باز کنید و مسیر رو تغییر بدید
موفق باشید

fariba-2
چهارشنبه 16 تیر 1395, 17:45 عصر
با سلام
اگر فایل .mdf و .ldf رو کپی کردید فایل رو در جای قبلی بگذارید و در داخل sql اتچ کنید
فایل .ldf می تونید با notepad باز کنید و مسیر رو تغییر بدید
موفق باشید

سلام
حالا اگر این دو فایل رو نداشته باشم. بعد میتونم دیتابیس رو دوباره ایجاد کنم و ارتباط بین ویژوال و اس کیو ال رو برقرار کنم؟
یعنی هر جا توی کدها آدرس قبلی ارتباط کانکشن بوده رو با آدرس جدید عوض کنم این مشکل قابل حله؟

danialafshari
پنج شنبه 17 تیر 1395, 12:15 عصر
سلام
حالا اگر این دو فایل رو نداشته باشم. بعد میتونم دیتابیس رو دوباره ایجاد کنم و ارتباط بین ویژوال و اس کیو ال رو برقرار کنم؟
یعنی هر جا توی کدها آدرس قبلی ارتباط کانکشن بوده رو با آدرس جدید عوض کنم این مشکل قابل حله؟
با سلام
در بالا گفتید فایل های درایو c رو کپی کردید که شامل اون دو فایل هم باید بشه
بله میشه مسیر کانکشن رو عوض کرد
یگی از راههای بک کاپ گیری ایجاد اسکریپت است
که میتونید از دیتابیس اسکریپت بگیرید و بعد برش گردونید(در صورت وجود دیتابیس است و جداول خالی از اطلاعات میشوند)
موفق باشید

fariba-2
جمعه 18 تیر 1395, 09:03 صبح
سلام. متوجه شدم یکی از راههایی که میتونم دیتابیسی که روی ویندوز قبلی بوده رو برگردونم ریکاوری هست. برای این کار یه نرم افزار ریکاوری رو سیستم باید بذاریم. اما نمیدونم وقتی میخوام انتخاب کنم که چیو برگردونه چه فایلی رو باید بگم برگردونه دیتابیس نه عکسه، نه فیلمه. یعنی باید بگم فایلهای mdf و ldf رو برگردونه؟ اینطوری دیتابیس رو برمیگردونه؟

Mahmoud.Afrad
جمعه 18 تیر 1395, 09:27 صبح
سلام
من یه نرم افزار کتابفروشی سه لایه درست کرده بودم.
بعد از مدتی مجبور شدم ویندوزم رو عوض کنم. دیتابیس مرتبط با پروژه توی درایو سی بود. ازشون بکاپ گرفته و به درایو دیگه ای بردم.
الان نمیدونم چجوری به اون دیتابیس دسترسی پیدا کنم.
میخوام پسورد ورود به نرم افزار رو پیدا کنم اما نمیتونم.
میشه راهنماییم کنید؟

از چی بکاپ گرفتید؟ از دیتابیس هم بکاپ گرفتید؟ به چه صورت؟

fariba-2
جمعه 18 تیر 1395, 09:33 صبح
از چی بکاپ گرفتید؟ از دیتابیس هم بکاپ گرفتید؟ به چه صورت؟

اگر بکاپ گرفته بودم که دیگه مشکلی نداشتم.
ویندوز رو داده بودم مغازه کامپیوتر متاسفانه همه چی رو کپی نکرده.
الان من دیتابیسم پریده.

veniz2008
جمعه 18 تیر 1395, 11:48 صبح
سلام.
کلا همه رو خوب گرفتی خداوکیلی!!!
9 تا پست باید بگذره تا بقیه بفهمن :
1. شما خودت از داده هات پشتیبان نگرفتی و دادی دست مغازه! کامپیوترفروشی؟ ( :عصبانی: ). (ولی مغازه رو خوب اومدی).
2. از مغازه دار بیشتر از این انتظار نمیره. بنده خدا احتمال زیاد نمیدونه که دیتابیس و برنامه نویسی یعنی چی. احتمال خیلی زیاد شما هم دیتابیس رو detach نکردی که اگه میکردی خودت کپی میکردی، اونم زده copy & paste و دیده یه پیغام اومده (دیتابیس در حال استفاده قابل کپی شدن نیست) و همینجوری تایید کرده و نتیجه اش شده این 10 پست بی محتوایی که ما اینجا گذاشتیم.
این سوال جاش اینجا نبود. باید میرفتی تو بخش "گفتگوی عمومی کامپیوتر ..." مطرح میکردی.
موفق باشید.

fariba-2
جمعه 18 تیر 1395, 16:27 عصر
سلام.
کلا همه رو خوب گرفتی خداوکیلی!!!
9 تا پست باید بگذره تا بقیه بفهمن :
1. شما خودت از داده هات پشتیبان نگرفتی و دادی دست مغازه! کامپیوترفروشی؟ ( :عصبانی: ). (ولی مغازه رو خوب اومدی).
2. از مغازه دار بیشتر از این انتظار نمیره. بنده خدا احتمال زیاد نمیدونه که دیتابیس و برنامه نویسی یعنی چی. احتمال خیلی زیاد شما هم دیتابیس رو detach نکردی که اگه میکردی خودت کپی میکردی، اونم زده copy & paste و دیده یه پیغام اومده (دیتابیس در حال استفاده قابل کپی شدن نیست) و همینجوری تایید کرده و نتیجه اش شده این 10 پست بی محتوایی که ما اینجا گذاشتیم.
این سوال جاش اینجا نبود. باید میرفتی تو بخش "گفتگوی عمومی کامپیوتر ..." مطرح میکردی.
موفق باشید.

علیک سلام
اینکه همش شد مواخذه!
اگر مشکلی نداشتم اینجا تاپیک نمیزدم.
فکرم نمیکنم از دست رفتن دیتابیس یه پروژه موضوع عمومی باشه.
بهرحال از بقیه دوستان که حوصله دارن و وقتشون با جواب به من هدر نمیره! خواهش میکنم راهنماییم کنین که تو فایلهایی که با ریکاوری برگشتن چطوری میتونم دیتابیس رو پیدا کنم و بجای خودش انتقال بدم.

Mahmoud.Afrad
جمعه 18 تیر 1395, 19:52 عصر
... ازشون بکاپ گرفته و به درایو دیگه ای بردم. ...

اگر بکاپ گرفته بودم که دیگه مشکلی نداشتم....

بالاخره بکاپ گرفتید یا نه؟ اگر نه، برای ریکاوری فایلهای پاک شده یا پارتیشن فرمت شده، اینجا جاش نیست. توی اینترنت پره از این مباحث. اگر تونستید برگردونید، اونوقت اگر برای اتصال به دیتابیس مشکلی داشتید اینجا بپرسید.