PDA

View Full Version : کاربرد پارامتر HelpNavigator در تابع MessageBox در #C ؟

md3848
سه شنبه 15 تیر 1395, 20:45 عصر
سلام
همون طور که میدونید تابع MessageBox حدود 21 حالت مخطلف میتونیم پارامتر بهم بدیم، حالا یه پارامتر داره به نام HelpNavigator که من هر چی تست کردم و سرچ کردم کاربردش رو نتونستم ببینم در عمل:گریه: - بقیه پارامترهای این تابع رو کارش رو میدونم ولی اینو نه،

mrprestige
چهارشنبه 16 تیر 1395, 00:38 صبح
سلام دوست من وقتت بخیر ، این دستور در MessageBox زمانی ارجاع داده میشه که بهش فایل های با پسوند CHM پاس داده شده باشه (مخفف Compile HTML Microsoft است . اين نوع فرمت براي ايجاد فايل‌هاي Help نرم‌افزارهاي مختلف به كار مي‌روند.) به عنوان مثال برنامه نویس میخواد در کنار پیغمی که به به کاربر نمایش میده در خصوص بخشی از نرم افزار ، ، درکنار اون پیغام دکمه Help نمایش داده بشه و فایل راهنما نرم افزار رو برای کاربر اجرا کنه که این بخش به عهده دستور HelpNavigator من یه مثال هم از خوده MSDN برات پیدا کردم تا راحت تر متوجه بشی

DialogResult D1 = MessageBox.Show("Helpنمایش پیغام بهمراه دکمه ",
"Help Caption", MessageBoxButtons.OK,
MessageBoxIcon.Question,
MessageBoxDefaultButton.Button1,
0, "C:\\Test.CHM"
);

امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم .
پیروز و موفق باشید.

md3848
چهارشنبه 16 تیر 1395, 05:01 صبح
ممنون از شما دوست عزیز - بله تست کردم و همین طوری هستش که گفتید:تشویق:
یه سوال : این پارامتر object param رو هم بگید ممنون میشم - یه متغییر با نام param از نوع object میشه به این تابع داد حالا کارش چیه نمیدونم - صفحه سایت مایکروسافت رو هم خوندم چیزی عایدم نشد

راستی این چیزی که در بالا گفتی رو از سایت های خارجی یاد گرفتی؟(اگه آره، لینکش رو بدی ممنون میشم) و اگه از سایت های فارسی یاد گرفتی/یا از اساتیدت یاد گرفتی بگو - میخوام ببینم اگه از سایت های خارجی پیدا کردی - ببینم چی سرچ کردی که آموزش این مورد رو پیدا کردی :لبخند:
چون من سرچ کردم اکثر آموزش های خارجی و فارسی این پارامتر رو توضیح نداده بودن و یا توضیح خاصی نداده بودن.:ناراحت:

mrprestige
چهارشنبه 16 تیر 1395, 18:18 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر و همینطور عید فطر بر شما مبارک ، اول اینکه خواهش میکنم دوست من کاری نکردم دوم اینکه این قسمت از دستور برای زمانی هست که شما مثلا به کاربر پیغامی دادید مبنی بر اینکه " به فایل راهنما مرجعه شود قسمت قوانین " دیگه اینجا وقتی کاربر وقتی روی دکمه Help کلیک کرد دیگه فایل راهنما از اول براش باز نشه ( بر خلاف دستور اولی که برات نوشته بودم ) فقط اون قسمت که مربوط به مثلا قوانین هست براش باز بشه اینم باز یه مثال (ادامه مثال قبلی) از که تو هیچ سایتی نیست ولی من برات نوشتم

DialogResult D1 = MessageBox.Show("به قسمت قوانین مراجعه کنید",
"Help Caption", MessageBoxButtons.OK,
MessageBoxIcon.Question,
0, "C:\\Test.CHM", HelpNavigator.Topic, @"آدرس یو آر ال مربوط به بخش مورد نظر");

الان شاید برات سوال پیش بیاد منظور از " آدرس یو آر ال مربوط به بخش مورد نظر" برای این کار شمای برنامه نویس فایل CHM ( فایل راهنما ) تون رو باز میکنید میرید به اون بخش مورد نظر ( مثلا قوانین ) روی صفحه کلیک راست میکنید گزینه Propertie رو میزنید در صفحه ای براتون با شد در قسمت (Address(URL از اون قسمتی که نام درایور تون رو نوشته کپی کنید تا انتهای آدرس . بعد این آدرسی که کپی کردید توی اون قسمتی که عرض کردم Paste کنید و تمام . راستی مسئله سوم منابع اصلی که من استفاده میکنم هم MSDN هست هم StackOverflow و همینطور Social.msdn و... و از هیچ منبع فارسی استفاده نمیکنم چون خیلی کمیاب هستن در مواردی نایاب دوست من ، من مطالب رو رو از این سایت هایی که براتون عرض کردم واکشی میکنم و برای اینکه برای دوستانی مثل شما توضیح بدم اول بعد از اینکه معنی این مطالب رو برای خودم ترجمه کردم بعد میام اون مطلب رو براتون پخته تر ( بقول قدیمیا ) میکنم تا هم شما رو بدتر گمراه نکنم و هم براتون مطلب دلنشین تر باشه کمتر براتون از اصطلاحات حرف بزنم و از هیچ کسی هم تا حالا کمک نگرفتم .

امیدوارم پیروز و موفق باشید
از کدنویسی لذت ببرید .

md3848
پنج شنبه 17 تیر 1395, 02:40 صبح
باز یه مثال (ادامه مثال قبلی) از که تو هیچ سایتی نیست ولی من برات نوشتم
دمت گرم داش:خجالت:

چرا من هر کدی تست میکنم یه جای کار میلنگه - این یه طرف این پایین اومدن سرعت ویندوز 7 منم یه طرف - :گریه:
الان تو کد زیر من کجا اشتباه کردم؟
MessageBox.Show("DMF313.IR", "Ok",
MessageBoxButtons.OK,
MessageBoxIcon.Question,
0,
@"D:\HelpStudioSample.chm",
HelpNavigator.Topic,
@"MSITStore:D:\HelpStudioSample.chm::/SupplierAdd.html");

mrprestige
پنج شنبه 17 تیر 1395, 11:04 صبح
دمت گرم داش:خجالت:

چرا من هر کدی تست میکنم یه جای کار میلنگه - این یه طرف این پایین اومدن سرعت ویندوز 7 منم یه طرف - :گریه:
الان تو کد زیر من کجا اشتباه کردم؟
MessageBox.Show("DMF313.IR", "Ok",
MessageBoxButtons.OK,
MessageBoxIcon.Question,
0,
@"D:\HelpStudioSample.chm",
HelpNavigator.Topic,
@"MSITStore:D:\HelpStudioSample.chm::/SupplierAdd.html");
سلام دوست من اختیار داری کاری نکردم ؛
ببین دوست من توی اون قسمت آدرسی که دادی اون عبارتی که قبل از نام درایو تون هست رو پاک کنید یعنی :MSITStore . اگه خاطرتون باشه عرض کرده بودم از اون قسمتی که نام دراور تون نوشته شده کپی کنید .

پیروز و موفق باشید.

md3848
پنج شنبه 17 تیر 1395, 13:29 عصر
داش گفتم که همه جور حالتیش رو من تست کردم و جواب نمیده - حالا اگه خودت یه تست کنی و جواب بگیری و اون فایل با فرمت chm خودت رو هم برا من لطف کنی و بفرستی ممنون میشم و یه عکس هم بدی که ببینم جواب تو سیستمت به چه صورته.

حالا میخوای فیلمی که گرفتم رو ببین تا بهتر متوجه منظورم و مشکلم بشی - حجمش 4 میگ هستش
http://s6.picofile.com/file/8258817734/untitled.swf.html

mrprestige
پنج شنبه 17 تیر 1395, 14:59 عصر
دوست من فایل اجرا نشد ، یه Cature از صفحه ای که کدهارو نوشتی بفرست تا بگم مشکل از کجاس

md3848
پنج شنبه 17 تیر 1395, 16:25 عصر
خب داش فرمت فایل swf هستش - با kmplayer باز میشه - با مرورگرها باز میشه - با flash player باز میشه - یه تستی کن این سه مورد زو - اگه نشد چشم عکس میزارم.

mrprestige
پنج شنبه 17 تیر 1395, 18:54 عصر
خب بنده تست کرده بودم که گفتم ، با همه چی که فکرش رو بکنی باز کردم جزء دربازکن نشد :لبخند: . حالا اگه عکس رو میفرستادی بد نمی شداااا !!!