PDA

View Full Version : روش ارسال اطلاعات با روش پست بدون دریافت خروجی

sina365
پنج شنبه 17 تیر 1395, 13:08 عصر
سلام به همگی.
داخل اسکریپت مجبور هستم اطلاعاتی رو به صفحه ی دیگری با روش پست یا گت ارسال کنم.اما خروجی برای من اهمیت نداره و فقط میخوام اطلاعات ارسال بشه.
ازون جایی که ممکنه حجم بعضی از صفحات خیلی سنگین باشه و اسکریپت من هم تعداد زیادی اجرا میشه، آیا روشی هست که این حجم از اطلاعات به سرور برنگرده و پهنای باند من رو هم نخوره؟یعنی فقط پست بشه؟
نظرتون درباره روش HEAD چیه؟میشه اطلاعات رو با روش هد پست کرد؟

cpuram
جمعه 18 تیر 1395, 13:57 عصر
لطفا بیشتر در مورد کاری که میخوایید انجام بدید توضیح بدید.
یعنی چی پست بشه ولی به سرور نره؟

Farshid007
جمعه 18 تیر 1395, 16:22 عصر
راستش منم چیزی متوجه نشدم ... ولی فکر کنم تکنولوژی Ajax کلید حل مشکل شما باشه :)

kb0y667
جمعه 18 تیر 1395, 23:22 عصر
بله میشه از HEAD استفاده کرد
ولی ضعف‌ش اینه که مثلا بعد از اینکه اون اطلاعات ارسال شد
شما نمیتونی بفهمی که اون اطلاعات واقعا به سرور رسیده یا نرسیده
یا مثلا فرض کن اینترنت کاربر قطع شده باشه
متد head میره در پناه خدا
و هیچ امیدی و انتظاری نیست که به مقصد رسیده یا نرسیده

ولی کار درست اینه که :
شما با ajax یه درخواست با متد GET ارسال کنی
بعد منتظر شی ببینی سرور مثلا 1 یا 0 برمیگردونه
یا
بعد از ارسال درخواست
معمولا با تابع xhr.onreadystatechange چشم انتظار میمونیم تا ببینیم جواب چی برمیگرده
شما میتونی اصلا ازاین تابع استفاده نکنی و چشم انتظار نمونی

Unique
شنبه 19 تیر 1395, 09:57 صبح
ازون جایی که ممکنه حجم بعضی از صفحات خیلی سنگین باشه و اسکریپت من هم تعداد زیادی اجرا میشه، آیا روشی هست که این حجم از اطلاعات به سرور برنگرده و پهنای باند من رو هم نخوره؟یعنی فقط پست بشه؟

اگه صفحه از خودتون هست و مشکلتون اینه که صفحه در حالت عادی کد HTML بر میگردونه و این اسکریپت فقط نیاز داره صفحه را hti کنه. خوب میتونید توی url یک پارامتر اضافی بفرستین و اون صفحه توی پردازشش اگه اون پارامتر بود دیگه مقدار html بر نگردونه و مثلا 0 و 1 بر گردونه. در ضمن اطلاعات header در هر حال ارسال و دریافت میشن و پهنای باند را مصرف میکنه. اما دو تا نکته:

۱ - حتما با htaccess تنظیم کنید که خروجی آپاچی را براتون gzip کنه. تا در هر حال پهنای باند کم بشه.
۲ - انقدر نگران پهنای باند نباشین این حجم از اطلاعات در حد ۲۰ یا ۳۰ بایت خیلی هم پهنای باند نمیخوره

sina365
یک شنبه 20 تیر 1395, 12:26 عصر
اگه صفحه از خودتون هست و مشکلتون اینه که صفحه در حالت عادی کد HTML بر میگردونه و این اسکریپت فقط نیاز داره صفحه را hti کنه. خوب میتونید توی url یک پارامتر اضافی بفرستین و اون صفحه توی پردازشش اگه اون پارامتر بود دیگه مقدار html بر نگردونه و مثلا 0 و 1 بر گردونه. در ضمن اطلاعات header در هر حال ارسال و دریافت میشن و پهنای باند را مصرف میکنه. اما دو تا نکته:

۱ - حتما با htaccess تنظیم کنید که خروجی آپاچی را براتون gzip کنه. تا در هر حال پهنای باند کم بشه.
۲ - انقدر نگران پهنای باند نباشین این حجم از اطلاعات در حد ۲۰ یا ۳۰ بایت خیلی هم پهنای باند نمیخوره

سلام.
نه عزیزم.
سرور مقصد خودم نیستم که معین کنم چه خروجی بده.
کاربر توی سایت لینک رو میده به اسکریپت من.
از طرفی ممکنه آدرس یه فایل سنگین رو بده.
همچنین خروجی که میده ممکنه خطرناک باشه و میخوام اگه کاربر آدرسی رو داد بهم، اطلاعات فقط پست بشه و فقط بفهمم که به دستش رسیده یا نه.
البته باید محدودیت در پسوند فایل بزارم که یه موقع فایل زیپ آدرس نده مثلا.
ممنون از همه ی کسایی که نظر دادن. کس دیگه ای هماگه نظری داره بگه ممنون میشم.