PDA

View Full Version : اجرای برنامه روی سیستم مشتری

alireza4474
شنبه 19 تیر 1395, 17:13 عصر
سلام ببخشید اگه سوالم تکراریه اما چون نتیجه نگرفتم دوباره میپرسم میخواستم ببینم پروژه ای که پایگاه داده sql داره رو رو سیستم مشتری نصب کنیم من نتونستم بکاپی که از پایگاه داده خودم گرفتم رو روش برگردونم. برای همین به این نتیجه رسیدم که باید پایگاه داده رو ایجاد کرد.
حالا من موندم برای برقراری ارتباط با localdb و برای ایجاد پایگاه داده و جداول اون رو سیستم مشتری چیکار باید بکنم توروخدا راهنماییم کنین ممنون

محمد آشتیانی
یک شنبه 20 تیر 1395, 08:38 صبح
سلام
سوالتون خیلی کلیه دوست عزیزم ، خب دلیل اینکه موفق نشدید Backup رو روی سیستم مشتری Restore کنید چی بوده؟ به چه خطایی برخوردید؟
بخش دوم سوالتون هم ، ابتدا باید SqlServer Express نسخه localdb رو روی سیستم مشتری نصب کنید و داخل برنامتون هم هرجا Connection String تعریف کردید ، اون رو به فرمت کانکشن استرینگ LocalDb تغییر بدید
(Sql Server Enterprise - Express و LocalDb از لحاظ ساختار فایل هاشون با هم تفاوتی ندارند)

موفق باشید.

alireza4474
یک شنبه 20 تیر 1395, 19:43 عصر
اول از همه ممنون که به سوالم توجه کردید

دوم اینکه من تونستم با localdb ارتباط برقرار کنم (مثلا نام دیتابیس های موجود رو سرچ میکردم نشون میداد یا مثلا پایگاه داده روش ایجاد کردم و ایجاد شد) اما نتونستم بکاپی که با sql 2008 r2 گرفتم رو روی localdb 2012 restore کنم و متاسفانه به متن خاصی هم برای ارور نشون نداد فقط گفت نمیشه

سوم اینکه من حتما دلم نمیخواد بکاپ رو برگردونم هر روش دیگه ای که میخواد باشه باشه فقط دیتا بیس روی سیستم مستری ایجاد بشه.... حالا چه از طریق restore چه از طریق ایجاد با استفاده از script یا کد هایی برای ایجاد جداول و تنظیمات(query)

واقعا ممنونم بابت وقتی که میزارین تورو خدا یه راهنمایی هم به ما بکنین همه چیزو متوقف کردم فقط برا همین

CsharpNevisi
سه شنبه 22 تیر 1395, 09:57 صبح
اول از همه ممنون که به سوالم توجه کردید

دوم اینکه من تونستم با localdb ارتباط برقرار کنم (مثلا نام دیتابیس های موجود رو سرچ میکردم نشون میداد یا مثلا پایگاه داده روش ایجاد کردم و ایجاد شد) اما نتونستم بکاپی که با sql 2008 r2 گرفتم رو روی localdb 2012 restore کنم و متاسفانه به متن خاصی هم برای ارور نشون نداد فقط گفت نمیشه

سوم اینکه من حتما دلم نمیخواد بکاپ رو برگردونم هر روش دیگه ای که میخواد باشه باشه فقط دیتا بیس روی سیستم مستری ایجاد بشه.... حالا چه از طریق restore چه از طریق ایجاد با استفاده از script یا کد هایی برای ایجاد جداول و تنظیمات(query)

واقعا ممنونم بابت وقتی که میزارین تورو خدا یه راهنمایی هم به ما بکنین همه چیزو متوقف کردم فقط برا همین

خب شما میتونید خیلی راحت از بانک اطلاعاتیتون اسکریپت بگیرید و تو سیستم مشتری اجرا کنید .. !!!!!

ولی خودم وقتی نرم افزار تحت ویندوز مینویسم ... از EF Code First استفاده میکنم و دیگه نه درگیر کانکشن استرینگ میشم نه ساخت دیتابیس .. و یا اگر بخوام با ADO کار کنم و مجبور بشم که از این تکنولوژی استفاده کنم .. بانک اطلاعاتیمو دی اتچ میکنم .. میزارم کنار برنامه و از اون استفاده میکنم ... اینطوری بانک اطلاعاتیم با هر آنچه که داره همیشه کنار برناممه و فقط استفاده میکنم

alireza4474
پنج شنبه 24 تیر 1395, 10:15 صبح
خب شما میتونید خیلی راحت از بانک اطلاعاتیتون اسکریپت بگیرید و تو سیستم مشتری اجرا کنید .. !!!!!

ولی خودم وقتی نرم افزار تحت ویندوز مینویسم ... از EF Code First استفاده میکنم و دیگه نه درگیر کانکشن استرینگ میشم نه ساخت دیتابیس .. و یا اگر بخوام با ADO کار کنم و مجبور بشم که از این تکنولوژی استفاده کنم .. بانک اطلاعاتیمو دی اتچ میکنم .. میزارم کنار برنامه و از اون استفاده میکنم ... اینطوری بانک اطلاعاتیم با هر آنچه که داره همیشه کنار برناممه و فقط استفاده میکنم

من دیروز localdb رو روی یه سیستم که نه visual studio و نه sql server داشت نصب کردم برای دسترسی راحت هم برنامه management studio رو نصب کردم اما متاسفانه هیچ جوری نتونستم به localdb وصل بشم

aylarsms
پنج شنبه 24 تیر 1395, 15:07 عصر
دوست عزیز
به نظر من از دیتابیسی که تو r2 ساختی یه اسکریپ بگیر و کنار فایل اصلی برنامت بزار و تو برنامه هم یه جایی مثل load اولین فرمت دستورات مربوط به خودن اسکریپ رو بزار برای راهنمایی بیشتر میتونی به این لینک (https://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/43e8bc3a-1132-453b-b950-09427e970f31/run-a-sql-script-file-in-c?forum=adodotnetdataproviders) سربزنی

البته باید بگم اطلاعات این صفحه ناقص هستش مراحلی که باید طی کنی رو میگم خودت کدهاشو بنویس
ویرایش های اسکریپ دیتابیس
ابتدا از جدول مستر دیتابیس برای ایجاد ارتباط استفاده کن
به کمک جدول مستر جدول خودتو درست کن

ویرایش های کد تو C#‎
خطهای اضافی و اندیس های اضافی رو در حذف کن
دستورات دیتابیس رو خط به خط برای اجرا ارسال

موفق و پیروز باشید

CsharpNevisi
پنج شنبه 24 تیر 1395, 18:24 عصر
من دیروز localdb رو روی یه سیستم که نه visual studio و نه sql server داشت نصب کردم برای دسترسی راحت هم برنامه management studio رو نصب کردم اما متاسفانه هیچ جوری نتونستم به localdb وصل بشم

چرا لقمه رو دور سرت میچرخونی !!؟؟؟؟ :لبخند: :لبخند:

بانک اطلاعاتیت رو دی اتچ کن .. بعد بزارش کنار برنامت .. اینم میشه کانکشن استرینگت

Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial File Name=E:\asdsadsadsadsdas.mdf

الان تو کانکشن استرینگ اثری از لوکالو این داستانا میبینی !!!؟؟؟؟؟؟ الان تو کانکشن استرینک من دیتا سورسی دادم .. !!؟؟؟

جای E:\asdsadsadsadsdas.mdf ادرس بانک اطلاعاتی خودت رو میدی ...

حالا فک کن بانک اطلاعاتی تو یه جدول مرجع داره که مثلا اطلاعات تقسیمات جغافیایی ایران به ریز توش هست .... اینم میخوایی سری اولی که نرم افزار اجرا میشه دونه دونه اینزرت کنی ؟؟؟؟؟ اینطوری پدر اندیوزرت درمیاد که :لبخند:

یه دیتابیس تستی روی سیستم خودت درست کن با management studio .. تو همین محیط روش راست کلیک کن برو رو گزینه tasks .. روی detach کلیک کن .. حالا برو رو دسکتاپت راست کلیک کن یه فایل txt ساده درست کن ... خب حالا پسوندشو بکن udl .. بازش کن با دابل کلیک از تب Provider ایتم Microsoft OLED DB Provider For Sql Server رو انخاب کن و روش دابل کلیک کن .. اخرین رادیو باتنت رو انتخاب کن و برای فیلد دوم فایلی انتخاب کن .. اگه برای بانک اطلاعاتیت یوزر خاصی داره یوزر پسم براش بزن در غیر این صورت از دوتا رادیو باتن بالا اولیو انتخاب کن و تست کانکشن رو بزن .. اگه مسیرو درست رفته باشی بهت پیغام Success رو میده .. حالا همین فایلو با نود پد باز کنی کانکشن استرینگت رو هم میتونی ببینی

141466

alireza4474
پنج شنبه 24 تیر 1395, 22:57 عصر
اقا ممنون حل شد
دو تا مشکل وجود داشت کانکشن استرینگ و اینکه instance مورد نظر من خاموش بود و با کامند پرامپت روشنش کردم حل شد