PDA

View Full Version : سوال: رندوم در سی شارپ در یک نرم افزار

esmael_g
دوشنبه 21 تیر 1395, 21:28 عصر
سلام دوستان خسته نباشید به همه و قبولی طاعاتتون ایشاالله من تو زبون سی شارپ کد های زیادی کار کردم( در حد ابتدایی نصبت به خودم) امروز یه نرم افزار جالب رو یکی بهم معرفی کرد ( نرم افزار شارژ رایگان ایرانسل) احتمالا خیلی ها تو نت اونو دیدید خیلی برام جالب بود بی شک نرم افزار از کد های راندوم استفاده می کنه خواستم یکی بسازم چند مشکل بود
1-تعداد اعداد مورد نمایش 8عدد و گاهی 10عدد بود مثلا بخوام 14عدد نشون بده نمی داد از حلقه هم استفاده کردم اما نشد
2-نتونستم هسته رو معرفی کنم= یعنی مثلا کاربر از بین عدد 1 تا 20 عددی رو وارد کنه هسته بدست بیاد

نرم افزار رو میزارم کسی شد خواهشا سورسش رو بهم بده ممنون میشم لطفا برام خیلی جالبه لطفا خودم خیلی گشتم سورسش رو نتونستم پیدا کنم در نهایت دوباره اومدم اینجا :قلب:
http://s7.picofile.com/file/8259352576/Irancell.rar.html

esmael_g
پنج شنبه 24 تیر 1395, 13:04 عصر
ترو خدا خیلی لازمه کمک کنید لطفا

alireza4474
پنج شنبه 24 تیر 1395, 14:08 عصر
من که مشکلی ندیدم چهارده عدد هم تولید کرد
بعدش هم خب کد رو هم میزاشتی ببینیم چیکار کردی
مطمئنی با سی شارپ نوشتی؟

esmael_g
جمعه 25 تیر 1395, 22:29 عصر
علی رضا عزیز این برنامه رو من ننوشتم که می خوام شبیه به اون بنویسم همه جاش راحته حتی کد تولید اعداد شبه تصادفی رو هم نوشتم اما کمتر از 14عدد از 10 تا 8عدد نشون میده نه بیشتر نه کمتر ممنون میشم بگید چطوری این 14تا مثلا شده ؟

pouya_team
شنبه 26 تیر 1395, 00:05 صبح
سلام دوست عزیز با استفاده از کد زیر درست میشه

Random s = new Random(); for (int i = 0; i < 14;i++ )
{
int a = 0;
a = s.Next(0, 10);
textBox1.Text += a.ToString();
}

esmael_g
شنبه 26 تیر 1395, 19:52 عصر
سلام خیلی ممنون با این کد شد می دونم زیاد دارم می پرسم اما چه کنم کنجکاوی حالا اگه بخوام بجایی 14تا یا بیشتر یا کمتر خودم تعداد رو بدم چی مثلا تو یه تکس باکس بنویسم 6 و اون یه عدد تصادفی به طول 6عدد بهم بده یا بنویسم 10 یه عدد به طول 10تا به صورت کاملا تصادفی بهم بده ممنون میشم اینو راهنمایی کنید زیاد روش کار کردم اما مثل قبل شد عددی بین 8تا 10رقم بهم تحویل می داد

c0mmander
شنبه 26 تیر 1395, 20:51 عصر
من برنامه شما رو دانلود نکردم اما این کدها رندم نیستن بلکه اعداد باقاعده هستند که شاید گاهی برای گمراه کردن از اعداد رندوم (که شاید آنها نیز با قاعده تعریف شوند)استفاده شود. تا بشود صحت اعداد رو مورد بررسی قرار داد. یکی از کاربرد های مفید این موضوع ساخت سریال نامبر برای برنامه هست. هر کسی میتونه برای خودش یک سری اعداد و حروف باقاعده به اصطلاحا encode و بعدا صحت اون رو decode کنه. یعنی رمز نگاری و رمز گذاری. و یک کاربرد بد هم کی جن و امثالهم هست که این الگو را از درون برنامه استخراج میکنن و در برنامه خودشون استفاده میکنن.

الگور صحیح این کار استفاده از چندین نوع الگوست تا اگر یک الگو فاش شد بتوان اعتبار بقیه الگو ها را استفاده کرد.

این نکته ارتباطی به موضوع ندارد اما بهترین شیوه برای عدم لو رفتن استفاده از شیوه ساخت و بررسی تحت وب برای برنامه ها و سایر هست تا الگو ها فاش نشود که در این مورد مباحث هکنیگ و امنیت شبکه خودشون رو نشون میدن.

esmael_g
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 12:38 عصر
سلام دوستان خسته نباشید یه سوال دیگه همین کد
{
int a = 0;
a = s.Next(0, 10);
}

اگه تو یه دکمه تعریف کنم الان دو تا سوال دارم
1- رو دکمه کلیک کنم یه کد بده دوباره که کلیک کنم یکی دیگه اما این بار کد قبلی پاک بشه
2-بجایی نمایش کد تو لیبل اون رو تو لیست باکس نشون بدم

ممنون میشم کمک کنید

YasserDivaR
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 19:41 عصر
{
int a = 0;
a = s.Next(0, 10);
}

1- رو دکمه کلیک کنم یه کد بده دوباره که کلیک کنم یکی دیگه اما این بار کد قبلی پاک بشه

ممنون میشم کمک کنید

بجای عبارت

شما اضافه کن
listbox1.item.add(a.tostring);

c0mmander
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 20:05 عصر
{
int a = 0;
a = s.Next(0, 10);
}

ممنون میشم کمک کنید

textBox1.Text ="";
Random s = new Random();
for (int i = 0; i < 14;i++ )
{
int a = 0;
a = s.Next(0, 10);
}

listbox1.item.add(textBox1.Text);