PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی درباره ی چند شرطه کردن اتصال به بانک داده sql در پی اچ پی

havash064
سه شنبه 22 تیر 1395, 00:13 صبح
سلام دوستان عزیز . من کارم برنامه نویسی صفحات وب نیست اما چون وبسایتی رو راه انداختم مجبورم قسمت هایی رو براش بسازم .

توی قسمت اتصال به بانک داده ( صفحه ای که می خوام اطلاعات رو چاپ کنه ) دچار مشکل شدم .

من می خوام جدیدترین ارسالی ها به بانک داده اول صفحه چاپ بشن که دستورش این شکلیه :

$dbresult=mysql_query("SELECT * FROM `jadval` Order By `id` Desc ",$dblink );

while ( $record=mysql_fetch_assoc($dbresult))

کنار این عمل می خوام تنها ارسالی هایی رو برام نمایش بده که توی فیلد خون O+ باشه که دستورش این شکلیه :

$dbresult=mysql_query("SELECT * FROM `jadval` WHERE khoon='O+' ",$dblink );

while ( $record=mysql_fetch_assoc($dbresult))

مشکلی که دارم اینه که نمی دونم چجوری برنامه رو بنویسم که هر دو تا شرط بالا اعمال بشه یعنی هم آخرین ارسالی ها رو اول چاپ کنه و هم تنها گروه خونی O+ رو تنها نمایش بده . ممنون می شم راهنمایی کنین .

سوم دومم اینه که من می خوام یک لیست کشویی قرار بدم که کاربر بازش کنه و گروه خونی مورد نظرش رو انتخاب کنه و وقتی انتخاب کرد توی دستور بالا اون گروه خونی رو بجای O+ نمایش بده . لازم بشه کل فایل رو به اشتراک می زارم تا دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن .

پیشاپیش ممنونم

amir6268
سه شنبه 22 تیر 1395, 01:52 صبح
$dbresult=mysql_query("SELECT * FROM `jadval` WHERE khoon='O+' ORDER BY id DESC ",$dblink );

لیست کشویی هم باید از ajax استفاده کنید یا سرچ کنید نمایش ajax اطلاعات از دیتابیس کدهاشو کپی کنید و تغییر بدید.

havash064
سه شنبه 22 تیر 1395, 04:06 صبح
$dbresult=mysql_query("SELECT * FROM `jadval` WHERE khoon='O+' ORDER BY id DESC ",$dblink );

لیست کشویی هم باید از ajax استفاده کنید یا سرچ کنید نمایش ajax اطلاعات از دیتابیس کدهاشو کپی کنید و تغییر بدید.

سلام ممنون بخاطر راهنماییتون . من یک کد نمونه آجاکس رو توی هاست آپلود کردم اما متاسفانه خروجی ندادن . امکانش هست هاست من آجاکس رو پشتیبانی نکنه ؟

لینک صفحه ای که کد آجاکس رو گذاشتم : kolie.live021.ir/out.html
این کد به بانک داده متصل نیست و داده ها خودشون توی فایل پی اچ پی ذخیره شدن و دقیقا همون چیزی رو که توی مثال پیدا کردم رو قرار دادن تا تستش کنم . اما جواب نمی ده

amir6268
سه شنبه 22 تیر 1395, 12:27 عصر
سلام ممنون بخاطر راهنماییتون . من یک کد نمونه آجاکس رو توی هاست آپلود کردم اما متاسفانه خروجی ندادن . امکانش هست هاست من آجاکس رو پشتیبانی نکنه ؟

لینک صفحه ای که کد آجاکس رو گذاشتم : kolie.live021.ir/out.html
این کد به بانک داده متصل نیست و داده ها خودشون توی فایل پی اچ پی ذخیره شدن و دقیقا همون چیزی رو که توی مثال پیدا کردم رو قرار دادن تا تستش کنم . اما جواب نمی ده

صقحه getlist.php رو ساختید؟ و کدهای پی اچ پی رو قرار دادین؟

havash064
سه شنبه 22 تیر 1395, 14:02 عصر
صقحه getlist.php رو ساختید؟ و کدهای پی اچ پی رو قرار دادین؟

سلام بله دو تا فایل رو ساختم و گت لیست و رو هم توی همون مسیر با پسوند پی تچ پی ذخیره کردم .

چون می خوام بیننده بتونه با لیست استان ها و لیست گروه های خونی جستجو کنه می خوام این خاصیت رو روش بذارم .

برنامه نویسی میکروکنترلر باشه راحت انجامش می دم یک جورایی زبان برنامه نویسی سخت افزار مثل آی سی منطقی تره و خط هاش رو خیلی خوب متوجه می شم . اما اینجا بعضی از کدها رو نمی دونم دقیقا باید کجا قرار بگیرن . :ناراحت: