PDA

View Full Version : آدرس ConnectionString برای برنامه تحت شبکه

sajad_boj70
پنج شنبه 24 تیر 1395, 16:41 عصر
سلام.
دوستان من یک برنامه نوشتم که میخوام از اون در شبکه محلی استفاده کنم.
آدرس کانکشن استرینگ رو ip سروری که برنامه رو داخلش نصب کردم میذارم اما جواب نمیده.
در ضمن من از Linq to Entity استفاده کردم.
در کل برای ارتباط با sql نصب شده در داخل سرور باید چه کرد؟

abdullah20
پنج شنبه 24 تیر 1395, 18:37 عصر
باید یک سری تنظیمات هم روی sql و سیستم سرور انجام بدید

sajad_boj70
پنج شنبه 24 تیر 1395, 19:22 عصر
باید یک سری تنظیمات هم روی sql و سیستم سرور انجام بدید

ممنون. چه تنظیماتی؟؟

دلتنگ اسمان
پنج شنبه 24 تیر 1395, 20:21 عصر
با سلام :
٫ به SQL Server کامپیوتر سرور متصل شوید. ۲٫ در پنجره Object Explorer بر روی نام سرور (اولین آیتم موجود در لیست) کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب نمایید.
۳٫ در پنجره ظاهر شده (Server Properties) و در قسمت Select a page (سمت چپ پنجره) بر روی Security کلیک کنید.
۴٫ در سمت راست پنجره گزینه SQL Server and Windows Authentication mode را انتخاب کنید.
۵٫ دکمه OK را انتخاب کنید. پنجره پیغامی مبنی بر Restart کردن سرور نمایش داده می شود. این پنجره را تایید کنید.
۶٫ مجددا بر روی نام سرور کلیک راست کنید و گزینه Restart را انتخاب نموده و در پیغام ظاهر شده Yes را انتخاب نمایید.
تا به اینجا سرور آماده پذیرش اتصال از راه دور بصورت SQL Authentication می باشد. حال نوبت به تعریف یک Login می باشد تا توسط این Login بتوانید به سرور از راه دور متصل شوید. مراحل زیر را برای تعریف Login دنبال کنید:
۱٫ در پنجره Object Explorer به مسیر Security > Logins بروید.
۲٫ بر روی پوشه Logins کلیک راست نموده و گزینه New Login… را انتخاب نمایید.
۳٫ در پنجره ظاهر شده در بخش Login name نامی را به کاربر اختصاص دهید. (به عنوان مثال user1)
۴٫ گزینه SQL Server authentication را انتخاب نموده و در بخش Password و Confirm password رمز عبوری را به این کاربر اختصاص دهید. (به عنوان مثال abc123)
۵٫ گزینه Enforce password policy را از حالت انتخاب خارج کنید تا رمز عبور را از قید سیاستهای رمزگذاری ویندوز خارج کنید.
۶٫ در قسمت Select a page (سمت چپ پنجره) بر روی Server Roles کلیک کنید.
۷٫ در سمت راست پنجره گزینه sysadmin یا هر نوع دسترسی دیگری را که مایل هستید انتخاب نمایید.
توجه: با انتخاب sysadmin کاربر ایجاد شده به کل سرور و بانک های اطلاعاتی دسترسی کامل یا Admin دارد. اگر نمیخواهید کاربر چنین دسترسی داشته باشد، در بخش فوق فقط گزینه public انتخاب شده باشد.
۸٫ در قسمت Select a page (سمت چپ پنجره) بر روی User Mapping کلیک کنید. در این بخش نحوه دسترسی کاربر به بانکهای اطلاعاتی موجود را مشخص می کنیم.
۹٫ در سمت راست پنجره و در بخش Users mapped to this login یک یا چند بانک اطلاعاتی را که میخواهید توسط این Login قابل دسترسی باشند را انتخاب نمایید.
۱۰٫ پس از انتخاب هر بانک اطلاعاتی، در قسمت پایین (Database role membership for:) نوع دسترسی کاربر به آن Database را انتخاب کنید. در اینجا من db_owner را انتخاب می کنم تا کاربر دسترسی کامل به بانک اطلاعاتی انتخاب شده را داشته باشد.
۱۱٫ دکمه OK را انتخاب کنید تا Login مورد نظر ساخته شود.
حالا می توانید از راه دور و حتی از روی خود سرور با کاربر ایجاد شده به سرور متصل شوید. برای این منظور SQL را Disconnect نمایید و یا یکبار SQL Server Management Studio (SSMS) را ببندید و دوباره اجرا نمایید. در پنجره Connect to Server اطلاعات زیر را وارد نمایید:
Server name :نام یا IP سرور (به عنوان مثال ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱)
Authentication: انتخاب گزینه SQL Server Authentication
Login: طبق مثال user1
Password: طبق مثال abc123

دلتنگ اسمان
پنج شنبه 24 تیر 1395, 20:23 عصر
این هم رشته اتصال در سی شارپ :

string ConnectionString = @"Server=.\SQLExpress;database=card;User ID = sa;Password=abc123;";

danialafshari
جمعه 25 تیر 1395, 15:52 عصر
با سلام
اینجا محل تبادل بحث های علمی و تبادل نظر است، لطفاً از بحث و پست های فاقد محتوا خودداری شود تا بقیه بتونن از تاپیک ها استفاده کنن
لطفاً قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید و قوانین رو مطالعه فرمائید
بدلیل حائز اهمیت بودن این سوال مدت ها پیش در تاپیک اعلان (http://barnamenevis.org/showthread.php?413328-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%D9%88-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D9%86&p=1900837&viewfull=1#post1900837) آموزش تصویری سوالتون قرار داده شده
موفق باشید