PDA

View Full Version : مشکل با رویداد textchangel مربوط به textbox

سمیرا55
شنبه 26 تیر 1395, 08:20 صبح
سلام
من یک فرم ورود اطلاعات شامل دو تا textbox دارم و میخام ویرایش اطلاعات انجام بدم. حالا میخام وقتی کاربر روی textbox1.text کلیک میکنه و یک شماره یا ای دی وارد میکنه اطلاعات مربوط به همون ای دی در textbox2.text وارد بشه یا بهتر بگم به طور اتوماتیک وقتی روی textbox اول کلیلک میشه اطلاعات روی textbox دومی نمایش داده بشه که راحت بشه ویرایش کرد. من کدم رو داخل رویداد textchange مربوط به textbox نوشتم ارروی نمیده اما اجرا نمیشه منتهی همین کد را داخل یک buttonنوشتم
و اطلاعات مربوط رو داخل textbox2 نشون داد یعنی میخام یگم کدم مشکل نداره و رویداد textchange اصلا کار نمیکنه
ممنون میشم راهنمایی کنید
متشکرم

bomb23
شنبه 26 تیر 1395, 10:02 صبح
سلام اینکار رو با ajax انجام بدید:

http://stackoverflow.com/questions/4567376/how-to-update-the-value-in-one-text-box-based-on-the-value-entered-in-another-te

سمیرا55
شنبه 02 مرداد 1395, 11:51 صبح
سایتی که معرفی کردید رو بررسی کردم مشکلم اینه که کد رو کجا بنویسم؟ مثلا من یک button گذاشتم که با کلیلک روی دکمه اطلاعات روی textbox دیگه ریخته میشه این کدم
SqlConnection co = new SqlConnection("Data Source=.\\sqlexpress;Initial Catalog=store;Integrated Security=True");
SqlCommand cmd = new SqlCommand("selected_grou", co);
cmd.CommandType = System.Data.CommandType.StoredProcedure;
SqlParameter p1 = new SqlParameter("@id", TextBox1.Text);
cmd.Parameters.Add(p1);
co.Open();
SqlDataReader dr = cmd.ExecuteReader();
dr.Read();
TextBox2.Text = dr["group_name"].ToString();
co.Close();
حالا که قراره از جاوا استفاده بشه نمیدونم کجا بنویسم تو رویداد textchange مربوط به textbox ؟

bomb23
شنبه 02 مرداد 1395, 17:13 عصر
خیر! جاوا اسکریپ و JQuery هرکدوم selector های مربوط به خودشون رو دارند. توی asp.net شما با id میتونید به یک شی دسترسی داشته باشید در js چندین روش وجود داره.
شما باید رویداد onclick رو روی اون دکمتون فعال کنید بعد وقتی روش کلیک شد با ajax درخواست به سرور بفرستید و این دستورات sql رو از طریق یک تابعی که نوشتید دریافت کنید(ajax: روش اتصال جاوااسکریپ به سرور برای دریافت اطلاعات هست). بعد از دریافت اطلاعات در یک متغیر جاوااسکریپتی قرار میگیره بعد باید با یک selector اون textbox دومتون رو انتخاب کنید و مقدار دریافتی رو داخل اون قرار بدید.

سمیرا55
دوشنبه 04 مرداد 1395, 19:14 عصر
من نمیخام رو دکمه کلیک بشه و دکمه رو به عنوان مثال بهتون گفتم. سوال من اینه که من دو تا textbox دارم با نام های textbox1.text و textbox2.text ویک جدول با نام groups که شامل کد گروه و نام گروه هستش. textbox1.text مخصوص وارد کردن کد گروه و دومی مخصوص نام گروه هستش. حالا در textbox1.text میخام وقتی کاربر یک چیزی رو وارد کرد مثلا یک عدد که همون کد گروهم باشه وقتی روی textbox2.text کلیلک کرد خودش اتومات بیاد نام گروه مربوط به اون کد رو نشون بده یعنی با کلیلک کردن روی textbox اینکار رو انجام بده که بعدا بتونه نام گروهش رو ویرایش کنه. اصلا جاوا هم کار نکردم الان سردرگمم چیکار کنم دقیقا
واقعا ممنونتون میشم

kamranetemadi
دوشنبه 04 مرداد 1395, 22:19 عصر
روی رویداد focus از تکست باکس 2 کار کنید
یا blur تکست باکس 1

سمیرا55
دوشنبه 04 مرداد 1395, 22:24 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین؟

daniyaltjm
دوشنبه 04 مرداد 1395, 22:44 عصر
کد هاتو بزار توی رویداد click تکستباکس دوم!

bomb23
سه شنبه 05 مرداد 1395, 08:32 صبح
http://stackoverflow.com/questions/4567376/how-to-update-the-value-in-one-text-box-based-on-the-value-entered-in-another-te