PDA

View Full Version : سوال: نصب دو نسخه متفاوت یک برنامه در یک ویندوز

s@nb@l
یک شنبه 27 تیر 1395, 08:51 صبح
درود و عرض ادب
آیا نصب دو نسخه متفاوت یک برنامه که با سی شارپ و اکسس کار شده، در یک ویندوز درسته؟ اگه بله، چیکار کنم که روی هم نصب نشوند؟

دلتنگ اسمان
یک شنبه 27 تیر 1395, 10:26 صبح
با سلام
این که دو نسخه متفاوت از یک برنامه رو بخوای روی یه سیستم نصب کنی جای سواله؟!! یعنی چه نیازیه که این کار رو بکنی.
ولی در هر حال اگر بخواهی اینکار رو بکنی موقع ستاپ سازی نام متفاوت برای هر کدومش بذار و بعد نصب کن.

s@nb@l
یک شنبه 27 تیر 1395, 11:32 صبح
با سلام
این که دو نسخه متفاوت از یک برنامه رو بخوای روی یه سیستم نصب کنی جای سواله؟!! یعنی چه نیازیه که این کار رو بکنی.
ولی در هر حال اگر بخواهی اینکار رو بکنی موقع ستاپ سازی نام متفاوت برای هر کدومش بذار و بعد نصب کن.

سپاسگزارم...با نسخه قبلی کار می کنند و اطلاعاتش لازمه ... اسمش رو تغییر دادم ، خطای اینکه ، یه نسخه نصب شده، رو میده و یا روی برنامه قبلی نصب می کنه...

abdullah20
یک شنبه 27 تیر 1395, 12:38 عصر
سلام
هنوز به طور دقیق عنوان نکردید ک چه نیازی به این کار دارید
بیشتر توضیح بدید تا راه حل اصولی را خدمت شما عرض کنیم

s@nb@l
یک شنبه 27 تیر 1395, 14:18 عصر
سلام
هنوز به طور دقیق عنوان نکردید ک چه نیازی به این کار دارید
بیشتر توضیح بدید تا راه حل اصولی را خدمت شما عرض کنیم
برنامه دیتابیس داره و تو نسخه جدید،دیتابیس تغییر کرده(بنا به خواسته و نیاز مشتری)... برنامه قبلی رو 5 ساله که استفاده می کنن و برای دسترسی به اطلاعات، نیاز هست که نسخه ی قبلی هم باشه

abdullah20
یک شنبه 27 تیر 1395, 18:10 عصر
خب باید دیتابیس را بروزرسانی کنید
نیازی نیست ک نرم افزار پاک بشه و یا نسخه جدید مجدد نصب بشه

daniyaltjm
یک شنبه 27 تیر 1395, 19:11 عصر
توی مراحل نصب مسیر نصب رو عوض کن که روی برنامه قبلی کپی نشه!

s@nb@l
یک شنبه 27 تیر 1395, 19:57 عصر
علاوه بر دیتابس، برنامه هم تغییر کرده

s@nb@l
یک شنبه 27 تیر 1395, 20:01 عصر
خب باید دیتابیس را بروزرسانی کنید
نیازی نیست ک نرم افزار پاک بشه و یا نسخه جدید مجدد نصب بشه

علاوه بر دیتابس، برنامه هم تغییرات زیادی کرده، تو نسخه ی قدیمی، پشتبانیهایی که از دیتابیس شده رو چه جوری بروزرسانی کنم؟

s@nb@l
یک شنبه 27 تیر 1395, 20:08 عصر
توی مراحل نصب مسیر نصب رو عوض کن که روی برنامه قبلی کپی نشه!

141542 این خطا رو میده

abdullah20
یک شنبه 27 تیر 1395, 23:25 عصر
خب نرم افزار را هم میتونید بروز رسانی کنید دوست عزیز

kamiloted
دوشنبه 28 تیر 1395, 00:55 صبح
Key Name: HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache

سلام دوست عزیز به این آدرس برو
و مدیفای نرم افزار نسخه قبلیت و تغییر بده.
اما قبلش یاداشتش کن.
بعد نسخه جدید رو اگه با نرم افزار ستاپ ساز قبلی ستاپ میگیری مجوزهای ستاپ و تیک نزن.
بیشتر ستاپ سازها یه قابلیت دارن رندیکس ادیتور همچین چیزی.اونجا میتونی تغییراتو بدی.

یا با یه ستاپ ساز دیگه بگیر.
و برای محکم کاری تو درایو دیگه نصب کن.
و بهترین کار.
بانک اونجا رو کپی کن بیار رو سیستم خودت.اتچ کن.و هرجدولی رو که اصلا تغییر نکرده.اطلاعاتشو کپی کن و در جدول مشابه بانک جدید پیست کن.
و اونایی که تغییر کرده ستون های مشابه رو کپی کن.وبرای بقیه مقدار صفر و یا مقدار لازمه رو بنویس.واگر تعداد رکوردهای ثبت شده بسیار زیاد بود.
و کار های قبلی هم نشد.
بفرمایید که rkcرو خدمتتون عرض کنم.و دردسرهایی به همراه داره اما نا چارید.درصورتی که اساتید گرامی برنامه نویس به گزینه دیگری اشاره نکنند.

s@nb@l
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 11:48 صبح
Key Name: HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache

سلام دوست عزیز به این آدرس برو
و مدیفای نرم افزار نسخه قبلیت و تغییر بده.
اما قبلش یاداشتش کن.
بعد نسخه جدید رو اگه با نرم افزار ستاپ ساز قبلی ستاپ میگیری مجوزهای ستاپ و تیک نزن.
بیشتر ستاپ سازها یه قابلیت دارن رندیکس ادیتور همچین چیزی.اونجا میتونی تغییراتو بدی.

یا با یه ستاپ ساز دیگه بگیر.
و برای محکم کاری تو درایو دیگه نصب کن.
و بهترین کار.
بانک اونجا رو کپی کن بیار رو سیستم خودت.اتچ کن.و هرجدولی رو که اصلا تغییر نکرده.اطلاعاتشو کپی کن و در جدول مشابه بانک جدید پیست کن.
و اونایی که تغییر کرده ستون های مشابه رو کپی کن.وبرای بقیه مقدار صفر و یا مقدار لازمه رو بنویس.واگر تعداد رکوردهای ثبت شده بسیار زیاد بود.
و کار های قبلی هم نشد.
بفرمایید که rkcرو خدمتتون عرض کنم.و دردسرهایی به همراه داره اما نا چارید.درصورتی که اساتید گرامی برنامه نویس به گزینه دیگری اشاره نکنند.

درود و عرض ادب و یه دنیا سپاس
ببخشید، من هر چه رجیستری رو گشتم، آدرس بالا رو پیدا نکردم

kamiloted
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 12:19 عصر
درود و عرض ادب و یه دنیا سپاس
ببخشید، من هر چه رجیستری رو گشتم، آدرس بالا رو پیدا نکردم

سلام با دقت بیشتری بگردین.
ویندوز شما چیه؟
141689

s@nb@l
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 12:34 عصر
سلام با دقت بیشتری بگردین.
ویندوز شما چیه؟
141689

سلام ....چندین بار همه رو گشتم ...ویندوز xp...البته ویندوز پیام "you may be a victim of software counterfeiting" میده...یه ویندوز xp دیگه هم دارم که اونجا هم نتونستم آدرس "Key Name: HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache"پیدا کنم

kamiloted
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 16:47 عصر
سلام ....چندین بار همه رو گشتم ...ویندوز xp...البته ویندوز پیام "you may be a victim of software counterfeiting" میده...یه ویندوز xp دیگه هم دارم که اونجا هم نتونستم آدرس "Key Name: HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache"پیدا کنم

ویندوز شما جعلی هست.
باید اون رو درست کنید به این طریق.
1)از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید و عبارت Regedt32 یا regedit را تایپ و ok کنید. 2)در پنجره باز شده از منوی Edit گزینه Find را کلیک و در فیلد باز شده عبارت oobetimer را وارد و کلید Enter را فشار بدهید.
3) بعد از چند ثانیه در سمت راست محیط رجیستری یک ایکن آبی رنگ به نام oobetimer ظاهر میشود که روی آن 2 بار کلیک کرده و هر چیزی که آنجا وجود داره پاک کنید ( آن 4 تا 0 پاک نمیشه).ok کرده از محیط رجیستری خارج بشید.

4) دوباره Run رآ اجرا و عبارت systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a% رآ تایپ و Enter کنید.
5)در وسط پنجره باز شده از بین 3 گزینه ،وسطی(Yes,I Want to telephon...) رآ انتخاب و Next رآ بزنید.
6)در این قسمت روی Change Product Key کلیک کنید و سریال زیر را وارد کنید و Update را فشار دهید.
7)و در صفحه بعد Remind Me Later رو زده .

سریال :
B7R7P - J63JP - 2J7VH - W3TDJ - PDP7T

یا به این صورت:

از منوی Start وارد Run شده و عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری ویندوز باز شود.
به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\WPAEvents

از قسمت دیگر پنجره، بر روی OOBETimer دوبار کلیک نمایید.
اکنون در قسمت Value Data تعدادی کد مشاهده میکنید. شما بایستی در این کدها، تنها FF را 00 تغییر دهید.
دقت کنید کافی است توسط یکبار فشردن Backspace ابتدا FF را پاک کنید و سپس 0 بزنید تا 00 وارد شود.
پس از این کار OK کنید و ویرایشگر رجیستری را ببندید.

در ادامه، مجدد از طریق منوی Start وارد Run شوید.
سپس کد زیر را عینا در این پنجره Copy و Paste نمایید و Enter بزنید:

%systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a

دقت کنید همانطور که ذکر شد این کد را تنها Copy و Paste کنید.
پس از درج این کد، پنجره جدیدی به نام Activate Windows باز خواهد شد.
درون این پنجره در صورتی که عبارت Windows Already Activated درج شده بود بدین معناست که ویندوز شما در حال حاضر قانونی است و نیازی به این ترفند نیست. با فشردن OK خارج شوید.
اما اگر پنجره با تیتر Let's activate Windows نمایان شد بایستی گزینه دوم یعنی Yes, I want to telephone a customer service representative to activate Windows را انتخاب کنید و سپس دکمه Next را بزنید.
در صفحه بعدی، از قسمت پایین بر روی دکمه Change product key کلیک کنید.

اکنون کد زیر را در قسمت New Key وارد کنید:

B7R7P-J63JP-2J7VH-W3TDJ-PDP7T

پس از نوشتن این کد روی دکمه Update کلیک کنید.
اکنون پنجره Activate Windows را بسته و سیستم را یک بار Restart نمایید.

پس از Restart ویندوز، مجدد وارد محیط Command Prompt شوید.
کد فوق را مجدد در پنجره Run وارد کرده و Enter بزنید تا پنجره Activate Windows باز گردد.
اکنون بایستی پیغام Windows is already activated را مشاهده نمایید.

/************************************************** **********/
آدرس در ریجستری ویندوز xp :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell NoRoam\MUICache

البته من ویندوز ایکس پی ندارم. وقتی باز کردی از کل صفحه عکس بگیر و بزار.تا مطمئن بشم

s@nb@l
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 18:14 عصر
ویندوز شما جعلی هست.
باید اون رو درست کنید به این طریق.
1)از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید و عبارت Regedt32 یا regedit را تایپ و ok کنید. 2)در پنجره باز شده از منوی Edit گزینه Find را کلیک و در فیلد باز شده عبارت oobetimer را وارد و کلید Enter را فشار بدهید.
3) بعد از چند ثانیه در سمت راست محیط رجیستری یک ایکن آبی رنگ به نام oobetimer ظاهر میشود که روی آن 2 بار کلیک کرده و هر چیزی که آنجا وجود داره پاک کنید ( آن 4 تا 0 پاک نمیشه).ok کرده از محیط رجیستری خارج بشید.

4) دوباره Run رآ اجرا و عبارت systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a% رآ تایپ و Enter کنید.
5)در وسط پنجره باز شده از بین 3 گزینه ،وسطی(Yes,I Want to telephon...) رآ انتخاب و Next رآ بزنید.
6)در این قسمت روی Change Product Key کلیک کنید و سریال زیر را وارد کنید و Update را فشار دهید.
7)و در صفحه بعد Remind Me Later رو زده .

سریال :
B7R7P - J63JP - 2J7VH - W3TDJ - PDP7T

یا به این صورت:

از منوی Start وارد Run شده و عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری ویندوز باز شود.
به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\WPAEvents

از قسمت دیگر پنجره، بر روی OOBETimer دوبار کلیک نمایید.
اکنون در قسمت Value Data تعدادی کد مشاهده میکنید. شما بایستی در این کدها، تنها FF را 00 تغییر دهید.
دقت کنید کافی است توسط یکبار فشردن Backspace ابتدا FF را پاک کنید و سپس 0 بزنید تا 00 وارد شود.
پس از این کار OK کنید و ویرایشگر رجیستری را ببندید.

در ادامه، مجدد از طریق منوی Start وارد Run شوید.
سپس کد زیر را عینا در این پنجره Copy و Paste نمایید و Enter بزنید:

%systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a

دقت کنید همانطور که ذکر شد این کد را تنها Copy و Paste کنید.
پس از درج این کد، پنجره جدیدی به نام Activate Windows باز خواهد شد.
درون این پنجره در صورتی که عبارت Windows Already Activated درج شده بود بدین معناست که ویندوز شما در حال حاضر قانونی است و نیازی به این ترفند نیست. با فشردن OK خارج شوید.
اما اگر پنجره با تیتر Let's activate Windows نمایان شد بایستی گزینه دوم یعنی Yes, I want to telephone a customer service representative to activate Windows را انتخاب کنید و سپس دکمه Next را بزنید.
در صفحه بعدی، از قسمت پایین بر روی دکمه Change product key کلیک کنید.

اکنون کد زیر را در قسمت New Key وارد کنید:

B7R7P-J63JP-2J7VH-W3TDJ-PDP7T

پس از نوشتن این کد روی دکمه Update کلیک کنید.
اکنون پنجره Activate Windows را بسته و سیستم را یک بار Restart نمایید.

پس از Restart ویندوز، مجدد وارد محیط Command Prompt شوید.
کد فوق را مجدد در پنجره Run وارد کرده و Enter بزنید تا پنجره Activate Windows باز گردد.
اکنون بایستی پیغام Windows is already activated را مشاهده نمایید.

/************************************************** **********/
آدرس در ریجستری ویندوز xp :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell NoRoam\MUICache

البته من ویندوز ایکس پی ندارم. وقتی باز کردی از کل صفحه عکس بگیر و بزار.تا مطمئن بشم

درود و یه دنیا سپاس...
تمامی مراحل رو انجام دادم و ویندوز فعال شد...عکس رجیستری رو هم خدمتتون ارسال می کنم 141694

الان چیکار کنم؟؟؟ فرموده بودین مدیفای نرم افزار قبلی رو تغییر بدهم ، روی نرم افزار که راست کلیک می کنم، دو گزینه 1-مدیفای و 2-مدیفای باینری دیتا، داره ، کدوم رو انتخاب و چی ها رو تغییر بدهم؟؟؟لطفا راهنمایی کنید

s@nb@l
شنبه 06 شهریور 1395, 11:13 صبح
درود...
روشی که بکار بردم این بوده که نسخه قبلی رو پورتابل کرده و نسخه جدید رو با همون روند قبلی ارائه دادم

با استفاده از نرم افزار VMWare ThinApp Enterprise می توانید خودتان از هر نرم افزاری نسخه پورتابل آن را بسازید.

امکانات نرم افزار VMWare ThinApp Enterprise :

- جلوگیری از تداخل نرم افزارها در یکدیگر

- اجرای سریع برنامه پورتابل شده

- ساخت برنامه های مخصوص فلش دیسک

- اجرای برنامه های ساخته شده در کاربر محدود (Limited user)

- پشتیبانی از ویندوزهای 64 بیتی

- خراب نکردن و به هم نریختن ویندوز در حین اجرای برنامه پورتابل شده

از جناب kamiloted هم یه دنیا سپاسگزارم

Mahmoud.Afrad
شنبه 06 شهریور 1395, 15:42 عصر
من چند بار این تاپیک رو دیدم و با راهنمایی های انجام گرفته پاسخی ندادم. اما باز هم برام قابل درک نیست که طبق راهنمایی انجام گرفته ، چرا نرم افزار و دیتابیس رو آپدیت نمیکنید.

ebrahim.rayatparvar
یک شنبه 07 شهریور 1395, 16:18 عصر
دوست عزیز کلا بهترین راه کار اینه که برنامه شما آپدیت بشه نه نیاز به این همه دنگ و فنگ داره اگه این جور باشه برای هر باری که برنامه بخواد آپدیتی داشته باشه و فرمی اضافه بشه بخشی سفارشی دوباره تغییر کنه مجبوری این همه کار بکنی در صورتی که با آپدیت کردن هم کارت راحت میشه هم کارت اصولی تر. همون طوری که دوست abdullah20 (http://barnamenevis.org/member.php?190756-abdullah20) خوبون بالا گفتن هم فایل exe و تمام dll ها و خود بانک رو آپدیت کن نه یه کار کاملا عحیب غریب که 2 ورژن از یه برنامه در سیستم نصب کنی

s@nb@l
یک شنبه 07 شهریور 1395, 19:09 عصر
من چند بار این تاپیک رو دیدم و با راهنمایی های انجام گرفته پاسخی ندادم. اما باز هم برام قابل درک نیست که طبق راهنمایی انجام گرفته ، چرا نرم افزار و دیتابیس رو آپدیت نمیکنید.

پشتیبانهای دیتابیس سالهای قبل رو هم تک تک بروزرسانی کنم؟؟؟؟

s@nb@l
یک شنبه 07 شهریور 1395, 19:15 عصر
دوست عزیز کلا بهترین راه کار اینه که برنامه شما آپدیت بشه نه نیاز به این همه دنگ و فنگ داره اگه این جور باشه برای هر باری که برنامه بخواد آپدیتی داشته باشه و فرمی اضافه بشه بخشی سفارشی دوباره تغییر کنه مجبوری این همه کار بکنی در صورتی که با آپدیت کردن هم کارت راحت میشه هم کارت اصولی تر. همون طوری که دوست abdullah20 (http://barnamenevis.org/member.php?190756-abdullah20) خوبون بالا گفتن هم فایل exe و تمام dll ها و خود بانک رو آپدیت کن نه یه کار کاملا عحیب غریب که 2 ورژن از یه برنامه در سیستم نصب کنی

دو ورژن متفاوت فقط برای استفاده از پشتیبانهای دیتابیس سالهای قبل بوده، پشتیبانهای دیتابیس سالهای قبل رو هم تک تک بروزرسانی کنم؟؟؟؟

abdullah20
یک شنبه 07 شهریور 1395, 21:24 عصر
چه لزومی داره پشتیبان ها را بروز کنید؟

s@nb@l
دوشنبه 08 شهریور 1395, 08:43 صبح
چه لزومی داره پشتیبان ها را بروز کنید؟

اگه خواستن به پشتیبانها مراجعه کنن، چکار کنن؟؟؟

abdullah20
دوشنبه 08 شهریور 1395, 11:14 صبح
کلا ماهیت فایل پشتیبان برای چی هستش؟
ن اینکه اگر برای اطلاعات اتفاقی افتاد و از بین رفت رجوع کنن ب فایل پشتیبان وگرنه دلیلی نداره به فایل پشتیبان رجوع کنند
از طرفی خب اگر خواستن هم میتونن بازیابی کنن مشکلی نداره

s@nb@l
دوشنبه 08 شهریور 1395, 22:57 عصر
کلا ماهیت فایل پشتیبان برای چی هستش؟
ن اینکه اگر برای اطلاعات اتفاقی افتاد و از بین رفت رجوع کنن ب فایل پشتیبان وگرنه دلیلی نداره به فایل پشتیبان رجوع کنند
از طرفی خب اگر خواستن هم میتونن بازیابی کنن مشکلی نداره
"ن اینکه اگر برای اطلاعات اتفاقی افتاد و از بین رفت رجوع کنن ب فایل پشتیبان" بله این هست و همچنین پشتیبانهایی که برای سالهای مالی هستند...
"از طرفی خب اگر خواستن هم میتونن بازیابی کنن مشکلی نداره" وقتی دیتابیس و برنامه تغییر یافته، چه جوری بازیابی کنن؟؟؟

abdullah20
سه شنبه 09 شهریور 1395, 02:47 صبح
ببینید فرضا دیتابیس شما داراری 1 عدد جدول هستش:
tbl1
حالا میاید و یک بکاپی میگیرید

بعد 2 ماه ی جدولی به دیتابیس اضافه میکنید و اون رو بروزرسانی میکنید
میشه
tbl1
tbl2

حالا میخواید بیاید و اون فایل بکاپ را ریسور کنید
خب بدون هیچ مشکلی ریستور میشه و این طور نیست که اگر ساختار دیتابیس تغییر کرد دیگه نشه از فایل پشتیبان ساختار قبلی دیتابیس استفاده کرد ولی نکته ای که هست هم اطلاعات بازیابی میشه هم ساختار دیتابیس یعنی tbl2 از بین میره
البته اگر نمیخواید بعد بازیابی ساختار دیتابیس تغییر کنه و فقط میخواید اطلاعات قدیمی بازیابی بشه میتونید همون اسکریپتی که برای بروزرسانی دیتابیس استفاده کردید را مجدد اعمال کنید
این از این مورد

مورد بعدی برای دلیل بازیابی فایل پشتیبان:
حالا شما اومدید سال مالی یک برنامه حسابداری را مثال زدید
ببینید اگر نیاز به بازیابی فایل پشتیبان برای اینطور استفاده ها باشه قطعا طراحی نرم افزار و پایگاه داده شما مشکل داره
همین سال مالی را ببینید
برای ایجاد سا ل مالی عمدتا 3 روش را پیشنهاد میشه:
1- فایل دیتابیس جدا گانه برای هر سال
2- ایجاد جدول برای هر سال مالی
3- قرار دادن فیلد مشخص کننده سال مالی برای جداول

اینطور که شما گفتید نیاز میشه اطلاعات سال های مالی قبل بازیابی بشه و اینطور برداشت میشه که اطلاعات همه سالهای مالی از هم جدا هستند و اطلاعات سال های قبل در دیتابیس کنونی موجود نیست

این روش طراحی اشتباه است
کلا برای ایجاد سال مالی نباید اطلاعات هر سال از هم جدا باشن و همه اطلاعات باید در کنار هم و در یک دیتابیس باشند که بهترین روش قرار دادن فیلد مشخص کننده سال مالی برای جداول هستش

حالا شاید براتون سوال باشه که اگر اطلاعات تمام سال ها را در یک دیتابیس نگهداری کنم حجم دیتابیس میره بالا و سرعت کم میشه
ولی اصلا اینطور نیست
اگر طراحی دیتابیس شما اصولی باشه به راحتی میتونید با استفاده و پارتیشن بندی و موارد دیگه این مشکل را هم حل کنید

s@nb@l
دوشنبه 29 شهریور 1395, 14:23 عصر
ببینید فرضا دیتابیس شما داراری 1 عدد جدول هستش:
tbl1
حالا میاید و یک بکاپی میگیرید

بعد 2 ماه ی جدولی به دیتابیس اضافه میکنید و اون رو بروزرسانی میکنید
میشه
tbl1
tbl2

حالا میخواید بیاید و اون فایل بکاپ را ریسور کنید
خب بدون هیچ مشکلی ریستور میشه و این طور نیست که اگر ساختار دیتابیس تغییر کرد دیگه نشه از فایل پشتیبان ساختار قبلی دیتابیس استفاده کرد ولی نکته ای که هست هم اطلاعات بازیابی میشه هم ساختار دیتابیس یعنی tbl2 از بین میره
البته اگر نمیخواید بعد بازیابی ساختار دیتابیس تغییر کنه و فقط میخواید اطلاعات قدیمی بازیابی بشه میتونید همون اسکریپتی که برای بروزرسانی دیتابیس استفاده کردید را مجدد اعمال کنید
این از این مورد

مورد بعدی برای دلیل بازیابی فایل پشتیبان:
حالا شما اومدید سال مالی یک برنامه حسابداری را مثال زدید
ببینید اگر نیاز به بازیابی فایل پشتیبان برای اینطور استفاده ها باشه قطعا طراحی نرم افزار و پایگاه داده شما مشکل داره
همین سال مالی را ببینید
برای ایجاد سا ل مالی عمدتا 3 روش را پیشنهاد میشه:
3- قرار دادن فیلد مشخص کننده سال مالی برای جداول

اینطور که شما گفتید نیاز میشه اطلاعات سال های مالی قبل بازیابی بشه و اینطور برداشت میشه که اطلاعات همه سالهای مالی از هم جدا هستند و اطلاعات سال های قبل در دیتابیس کنونی موجود نیست

این روش طراحی اشتباه است
کلا برای ایجاد سال مالی نباید اطلاعات هر سال از هم جدا باشن و همه اطلاعات باید در کنار هم و در یک دیتابیس باشند که بهترین روش قرار دادن فیلد مشخص کننده سال مالی برای جداول هستش

حالا شاید براتون سوال باشه که اگر اطلاعات تمام سال ها را در یک دیتابیس نگهداری کنم حجم دیتابیس میره بالا و سرعت کم میشه
ولی اصلا اینطور نیست
اگر طراحی دیتابیس شما اصولی باشه به راحتی میتونید با استفاده و پارتیشن بندی و موارد دیگه این مشکل را هم حل کنید

درود و سپاس بیکران
"برای ایجاد سا ل مالی عمدتا 3 روش را پیشنهاد میشه:
3- قرار دادن فیلد مشخص کننده سال مالی برای جداول"
برنامه ایی که بنده کار کردم، سیستم حمل و نقل هست و از مورد 1 که شما ذکر کردین استفاده کردم....بجز مورد3 ، مورد 1 و 2 مشکل بروز رسانی که بنده هم عرض کردم، رو دارن

mrali.jalali
دوشنبه 29 شهریور 1395, 15:18 عصر
سلام
اگر دو تا برنامه قرار باشه روی یک سیستم نصب بشه اون موقه باید چکار کرد ؟ مثلا دو تا نرم افزار گرفته باشه

s@nb@l
دوشنبه 29 شهریور 1395, 15:35 عصر
سلام
اگر دو تا برنامه قرار باشه روی یک سیستم نصب بشه اون موقه باید چکار کرد ؟ مثلا دو تا نرم افزار گرفته باشه

بیشتر توضیح بدین..اگر مشکل بنده رو دارین، که تو پیامهای بالاتر توضیح داده شده