PDA

View Full Version : جستجوی پیشرفته در دیتابیس

pooyan.a
دوشنبه 28 تیر 1395, 20:28 عصر
سلام

دوستان دارم ی برنامه برای نامه نگاری مینویسم که دیتابیس هم در سرور وجور داره . حالا برای جستجوی نامه مشکل دارم ممنون میشم کمک کنید

برای جستجوی نامه کاربر میتونه فرستنده، گیرنده، موضوع، نام زونکن، فوریت نامه ، تاریخ و ... رو وارد کنه یا نکنه. با توجه به اینکه کدوم مقادیر رو برای جستجو مشخص میکنه ممکنه لازم باشه از جداول مختلفی جستجو انجام شه، مثلا اگر نام زونکن رو وارد کنه در جدول زونکن هم جستجو انجام میشه

حالا با توجه ب اینکه حالت های مختلفی برا جستجو وجود داره و از جدول مختلفی هم اطلاعات باید گرفته شه، چیکار کنم؟ از ADO.net یا Entity Framework استفاده کنم؟ یا روش های ساده تر هم هست؟

خیلی ممنون

آقای الیان
سه شنبه 29 تیر 1395, 00:32 صبح
در هر صورت به کد نویسی آلوده می شوید. اگر از کتاب های دیتل خونده باشید , ایشون پیشنهاد می کنند اول کدی رو بنویسید که کار کنه , بعد بسنجید که نیاز به آپتمایز کردنش هست یا نه . بعد سعی کنید تغییرش بدید. پیشنهاد می کنم شما هم به اصول مهندسی نرم افزار پایبند باشید. سعی کنید با هرکدی که بلد هستید یا دسترسی دارید , بنویسینش و بعد بهبودش بدین.

reza_ali202000
سه شنبه 29 تیر 1395, 01:05 صبح
به نظرم اول توی کد نویسی عمل فیلتر رو با if انجام بدید(کدوم تکس باکسها خالی هستن) بعد بهینه ترین کویری رو بنویسید تا کمترین واکشی از سرور داشته باشین.
n حالت ممکنه پیش بیاد. برای n حالت شرط بنویسید و بعد از اون برای تمام حالات کویری بنویسید.