PDA

View Full Version : اتصال اندروید به دیتابیس سرور

tara1367
سه شنبه 29 تیر 1395, 10:14 صبح
سلام
من در شرکتی کار می کنم که یک سرور جهت دیتابیس sqlserver هست و تعدادی سیستم که برای استفاده از برنامه C# به دیتابیس سرور وصل می شوند.
حالا می خوام یک اپلیکیشن اندرویدی بنویسم که به همین دیتابیس سرور وصل شود. بنابراین باید دیتابیس sqlserver را به mysql تبدیل کنم.
همچنین نمی خوام دیتابیس روی وب و در بستر اینترنت قرار بگیره. حال سوال اینجاست که روی سرور حتما باید سرور مجازی مثل xampp نصب شود و
همیشه start باشد یا راه دیگری هم هست؟
با سپاس

Nevercom
سه شنبه 29 تیر 1395, 10:29 صبح
برنامه ی اندروید شما نباید مستقیماً به دیتابیس سرور وصل بشه، اطلاعات اتصال به دیتابیس خیلی مهم هست و اگر به این شیوه بخواید اتصال رو برقرار کنید این اطلاعات لو میره. جدای از این اپلیکیشن شما باید دسترسی محدود به دیتابیس داشته باشه، یعنی فقط عملیات هایی رو مجاز باشه انجام بده که شما براش تعریف کردید.

درعوض باید یک وب سرویس بنویسید که هر عملیاتی که می بایست اپلیکیشن اندرویدی بهشون دسترسی داشته باشه رو در دسترس قرار بده.

نیازی هم به تغییر دیتابیس نیست، شما با همون تکنولوزی هایی که باهاشون کار می کنید مثل #C و SQLServer میتونید چیزی که مدنظرتون هست رو پیاده سازی کنید.

XAMPP سرور مجازی نیست، بلکه پکیجی هست که شامل Apache بعنوان وب سرور، MySQL بعنوان دیتابیس و PHP و Perl بعنوان زبان برنامه نویسی هست.

چیزهایی که بهشون نیاز دارید اینها هستند:

دیتابیس سرور: میتونه SQLServer یا MySQL و یا هر دیتابیس سرور دیگری باشه.
وب سرور: میتونه Apache, NginX, IIS و یا هر وب سرور دیگری باشه
زبان برنامه نویسی که بسته به پلتفرم متغیر هست، یعنی اگر سرور لینوکسی هست، تکنولوژی .NET مناسب نیست. ظاهراً سرور شما ویندوز هست و با #C هم کار می کنید، که گزینه ی مناسبی هست.

tara1367
سه شنبه 29 تیر 1395, 10:48 صبح
با سپاس از پاسخ شما

سیستم عامل سرور ، ویندوز سرور است . امنیت اطلاعات هم خیلی مهم است. اگر دیتابیس روی وب قرار ی گرفت که با php و json اتصال برقرار می شد و مشکلی نبود اما با توجه به اینکه دیتابیس قرار نیست در بستر اینترنت قرار بگیرد راه حل اتصال اندروید به دیتابیس سرور چیست؟
با سپاس

Nevercom
سه شنبه 29 تیر 1395, 14:47 عصر
به هرحال برنامه ی شما یا قرار هست فقط تو شبکه ی داخلی خدمات بده و یا اینکه قراره بین کاربران توزیع بشه (تو بازار یا Google Play)، اگر محدود به شبکه ی داخلی میشه که مشکلی ندارید اما اگر قرار هست گستره ی وسیعی از کاربران ازش استفاده کنن، باید در شبکه اینترنت در دسترس باشه.

دیتابیس سرور شما میتونه جدا از وب سرور باشه، اما وب سرور باید بتونه بهش دسترسی داشته باشه.

البته اینکه دیتابیس سرور به اینترنت متصل باشه لزوماً مشکل امنیتی نداره، شما میتونید پورت ها رو محدود کنید و دسترسی به سرور رو هم فقط به IP خاصی محدود کنید، که هم از طریق فایروال و هم در تنظیمات خود دیتابیس سرور میشه این محدودیت ها رو اعمال کرد. دیتابیس سرور شما میتونه اتصال به اینترنت نداشته باشه، و در شبکه ی داخلی دیتاسنتر فقط برای وب سرور قابل دسترسی باشه.

بهتر هست با یک سرور ادمین و متخصص شبکه مشورت کنید، قطعاً دانش و تجربه ی خیلی بیشتری دارن و بهتر میتونن در این زمینه راهنماییتون کنن.

tara1367
چهارشنبه 30 تیر 1395, 10:34 صبح
تشکر از راهنمایی . اما من هنوز جواب سوالم را دقیقا نگرفتم. شبکه داخلی است. چگونه بدون اتصال اینترنت و از طریق وب سرویس اپلیکیشن اندرویدی می تواند به دیتابیس سرور وصل شود؟
برای تست روی سیستم خودم xampp را نصب کردم و از طریق مقداری کد نویسی در php اپلیکیشن موبایل به دیتابیس سیستم من وصل شد.
اما برای سرور فرق می کند فکر نمی کنم بشه xampp را نصب کرد و همیشه START باشد . درسته؟
با سپاس

tara1367
یک شنبه 03 مرداد 1395, 10:39 صبح
کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟

Nevercom
دوشنبه 04 مرداد 1395, 13:04 عصر
فرض می کنیم یک دیتابیس سرور دارید که در یک شبکه ی داخلی به سایر دستگاه ها متصل هست. این سرور برای هیچ کس خارج از شبکه ی داخلی قابل دیدن نیست.
حالا یکی از کامپیوتر های موجود در این شبکه، به شبکه ی اینترنت متصل هست، این کامپیوتر وب سرور شما خواهد بود.
این کامپیوتر سایر کامپیوترهای موجود در شبکه ی داخلی رو هم میبینه، هر کدوم از این کامپیوتر ها با یک IP در شبکه ی داخلی شناخته میشن و کامپیوتری که به اینترنت متصل هست هم یک Public IP داره.

دیتابیس سرور به شکلی تنظیم شده که تنها اجازه ی اتصال به کامپیوترهای درون شبکه ی داخلی رو بده

الان شما یک وب سرور با Public IP دارید که قابلیت خدمات دهی به هر کاربری در شبکه ی اینترنت رو داره، و همین سرور به دیتابیس سروری دسترسی داره که تنها در شبکه ی داخلی خودش قابل دیدن هست. روی دیتابیس سرور بجز نرم افزار مدیریت دیتابیستون، نیاز به بسته ی دیگه ای مثل وب سرور ندارید.

روی سروری هم که متصل به اینترنت هست وب سرور و سایر برنامه های مرتبط رو نصب می کنید.

sahereh1988
دوشنبه 04 مرداد 1395, 13:19 عصر
میگم من هر چی نگاه میکنم دکمه ای لینکی چیزی برای ایجاد تایپیک نمیبینم به من بگید چه جوری تو این انجمن تایپیک جدید باید بفرستم؟؟:گریه::گریه: