PDA

View Full Version : سوال: پیدا کردن یک کاراکتر در آخر یک Label

daniyaltjm
پنج شنبه 31 تیر 1395, 18:18 عصر
سلام فرض کنید توی یک لیبل بنویسیم: 2+3*8-4+3+ حالا من میخوام آخرین کاراکترش رو عوض کنم مثلا بگردم و اگه '+' بود به '-' تغییر بدم با چه خاصیتی میشه این کارو کرد؟

دلتنگ اسمان
پنج شنبه 31 تیر 1395, 18:39 عصر
با سلام

label1.Text.Substring(label1.Text.Length - 1).Replace("+","-");

daniyaltjm
پنج شنبه 31 تیر 1395, 20:06 عصر
با سلام

label1.Text.Substring(label1.Text.Length - 1).Replace("+","-");

این برای زمانیست که ما میدونیم اون کاراکتر چی هست, حالا در صورتی که بخوایم بگیم که اگر آخرین کاراکتر عدد نباشه و اگه نبود حالا بررسی بشه که مثلا این '+' هم نباشه و حالا بیاد این '-' را با کدی که نوشتین عوض کنه؟!

دلتنگ اسمان
پنج شنبه 31 تیر 1395, 23:13 عصر
این برای زمانیست که ما میدونیم اون کاراکتر چی هست, حالا در صورتی که بخوایم بگیم که اگر آخرین کاراکتر عدد نباشه و اگه نبود حالا بررسی بشه که مثلا این '+' هم نباشه و حالا بیاد این '-' را با کدی که نوشتین عوض کنه؟!

نه دوست عزیز این کد خودش شرط شما رو بررسی میکنه اگه "+" بود با "-" جایگزین میکنه در غیر اینصورت هیچ کاری انجام نمیشه.

daniyaltjm
جمعه 01 مرداد 1395, 00:24 صبح
نه دوست عزیز این کد خودش شرط شما رو بررسی میکنه اگه "+" بود با "-" جایگزین میکنه در غیر اینصورت هیچ کاری انجام نمیشه.

پس یعنی من بیام برای حالت های دیگه هم از این کد استفاده کنم و از / * استفاده کنم؟

این کد هم همون کار رو انجام میده؟ من از این استفاده می کردم!

if (Label1.Text[Label1.Text.Length - 1] == '-')
{
Label1.Text = Label1.Text.Replace('-', '+');

}

mrprestige
جمعه 01 مرداد 1395, 01:56 صبح
پس یعنی من بیام برای حالت های دیگه هم از این کد استفاده کنم و از / * استفاده کنم؟

این کد هم همون کار رو انجام میده؟ من از این استفاده می کردم!

Label1.Text = Label1.Text.Replace('+', '-');
سلام دوست من ، اینی که الان شما نوشتید میاد توی کل متن هرچی علامت مثبت هست رو به منفی تبدیل میکنه ولی اینطور که من متوجه شدم شما فقط میخواید در مرحله اول اگر کاراکتر آخر عدد نباشه و اگر نبود علامت مثبت به منفی تبدیل بشه

bool digit = char.IsDigit(textBox1.Text.Last());
if (digit)
{
MessageBox.Show("Last Character is Number");
}
else
{

MessageBox.Show("Last Character is not Number");
if (textBox1.Text.EndsWith("+"))
{
textBox1.Text= textBox1.Text.Substring(0,textBox1.Text.Length - 1);
textBox1.AppendText("-");