PDA

View Full Version : نمایش فرم در یک نقطه خاص

شهابسلطانی
جمعه 01 مرداد 1395, 21:50 عصر
با سلام
دوستان من میخوام زمانی که یک فرم رو به نمایش در بیارم با یه ابعاد و سایز دلخواه نمایش داده بشه
به تصویر پیوست توجه فرمایید مثلا هنگام نمایش این فرم به شکل تصویر پیوست نمایش داده شود
ممنون141612

reza_ali202000
شنبه 02 مرداد 1395, 02:04 صبح
سلام
عرض و ارتفاع اون ر موقع لود شدن تغییر بدید.

height=200;
weight=300;

شهابسلطانی
شنبه 02 مرداد 1395, 14:57 عصر
سلام
ممنون که وقت گذاشتید
ولی مشکل حل نشد
من لود فرم رو روی CenterScren تنظیم کردم ولی میخوام فرم یه مقدار پایین تر از مرکز لود بشه طوریکه روی ریبون بار رو نگیره (در واقع زیر ریبون بار لود بشه)(به تصویر بالا توجه کنید)
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم

sadegi
شنبه 02 مرداد 1395, 17:02 عصر
دوست عزیز 2 تا راه داری
1- CenterScreen رو غیر فعال کن و بعد برای جایی که فرم شماره 2 رو تعریف مبکنب اینو بنویس:

frmForm2 NewForm = new frmForm2();
NewForm.Top = this.RibonBar.Height+10;
NewForm.ShowDialog();

2-راه دیگه هم اینه که خاصیت IsMdi رو تو فرم اصلی فعال کنی و اینتوری فرم های Child تو قیمت مربوطه نشون داده میشه

mrprestige
شنبه 02 مرداد 1395, 20:10 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر اونطور که از عکس مشخصه بنظر میاد این یک MDIForm هست یا میتونی به این روش دوم جناب sadegi (http://barnamenevis.org/member.php?8641-sadegi) یا اینکه میتونی تنظیمات فرم رو ذخیره کنی که حتر اگه برنامه رو هم بستی باز فرم به همون اندازه دخواه بالا بیاد به این شکل روی پروژه ت کلیک راست کن Properties رو بزن در صفحه بازشده گزینه Setting رو بزن در این صفحه دو مقدار دیگه بطور دستی اضافه کن که اسمش رو FormSize ونوع اون رو برابر System.Drawing.size قرار بده و یه مقدار پیش فرض براش درنظر بگیر حالا یه مقدار دیگه ثبت میکنیم برای محل قرار گیری فرم به نام Location نوع اون رو برابر System.Drawing.Point قرار میدیم و یه مقدارپیشفرض براش درنظرمیگیریم حالا صفحه رو Save کن و بیا در رویداد Form_Load اینو بنویس

this.Size = Properties.Settings.Default.FormSize;

و در رویداد Form Closing اینو بنویس

Properties.Settings.Default.FormSize = this.Size;
Properties.Settings.Default.Location = this.Location;
Properties.Settings.Default.Save();

اگه از این قسمت باز برات سوال پیش اومد بگو تا بگم

پیروز موفق باشی

شهابسلطانی
شنبه 02 مرداد 1395, 21:16 عصر
مشکلم حل نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza_ali202000
یک شنبه 03 مرداد 1395, 03:34 صبح