PDA

View Full Version : سوال: منابع یادگیری جهت طراحی سیستم ماژولار مثل وردپرس

پیام حیاتی
شنبه 02 مرداد 1395, 20:59 عصر
سلام عزیزان برای طراحی یک سیستم ماژولار که بشه براش افزونه ایجاد کرد و کاربر بتونه اونها رو نصب کنه مثل وردپرس چه مباحثی رو باید مطالعه کنم؟(یک cms تولید کردم میخوام ماژولارش کنم که برای هر کاری نخوام روی کلش کار کنم یک ماژول بزنم نصب و تمام).
تشکر.

bomb23
یک شنبه 03 مرداد 1395, 07:54 صبح
توی Asp.net شاید تنها مزیتش به mvc اینه که راحت میشه ماژولاریتی رو توی اون پیاده سازی کرد!
شما دو تا فرم معمولا توی یک ماژول دارید یک فرم مدیریتی و یک فرم کاربر. خب خیلی ساده یک فرم مدیریت ماژول ایجاد کنید که این دو فرم رو بهش پاس بدید خودش ببره داخل پوشه مورد نظر جایگذاری کنه. برای نمایشش داخل منو ادمین هم میتونید یه روال داشته باشید که فایل های داخل پوشه ماژول ها رو بخونه و به ازای هرکدوم یک منوآیتم ایجاد کنه.

پیام حیاتی
یک شنبه 03 مرداد 1395, 08:44 صبح
توی Asp.net شاید تنها مزیتش به mvc اینه که راحت میشه ماژولاریتی رو توی اون پیاده سازی کرد!
شما دو تا فرم معمولا توی یک ماژول دارید یک فرم مدیریتی و یک فرم کاربر. خب خیلی ساده یک فرم مدیریت ماژول ایجاد کنید که این دو فرم رو بهش پاس بدید خودش ببره داخل پوشه مورد نظر جایگذاری کنه. برای نمایشش داخل منو ادمین هم میتونید یه روال داشته باشید که فایل های داخل پوشه ماژول ها رو بخونه و به ازای هرکدوم یک منوآیتم ایجاد کنه.
ممنونم عزیز توضیحات شما درست هست اما نیاز به یادگیری اولیه هست یعنی باید برای بار اول ببینم یا مطالعه کنم.