PDA

View Full Version : کار با ماتریسهای خلوت

maryam206
پنج شنبه 09 بهمن 1382, 16:48 عصر
سلام
می خواستم ماتریسهای خلوت را به وسیله link list ها پیاده سازی کنم که دارای 8 تا منوmenu به صورت زیر باشد.
1-نام ماتریس را بپرسد و مشخصات آن را بگیرد.
2-نام دو تا ماتریس را بپرسد و در صورت وجود آن دو ماتریس آنها را با هم جمع کند.
3- نام دو تا ماتریس را بپرسد و در صورت وجود آن دو را با هم ضرب کند.
4- نام ماتریس را بپرسد و مشخصات آن را نشان دهد.
5- نام ماتریس را بپرسد و ببیند که بالا مثلثی است یا نه ؟
6- نام ماتریس را بپرسد و ببیند که پایین مثلثی است یا نه ؟
7- لیست تمام ماتریسها و مشخصاتشان را نشان دهد
8- تمام ماتریس ها را پاک کند و از برنامه خارج شود
مشکل من در پیاده سازی این است که نمی دانم چه طوری آدرس اولین node را نگه دارم چون از هر جنسی که آن را تعریف می کنم error می گیره لطفا من را راهنمایی کنید.
با تشکر
مریم

Kambiz
پنج شنبه 09 بهمن 1382, 17:42 عصر
برای نگهداری ماتریس٬ لیستی از سطرها درست کنید و برای هر سطر هم لیستی از اعداد!

maryam206
جمعه 10 بهمن 1382, 10:14 صبح
مشکل منم همینه که شما گفتید اولا که نباید تمام آدرسها را نگهداری کنیم و فقط باید آدرس اولین عنصر ماتریس را نگهداری کنیم جنس آدرس را باید به صورت int نگهداری کنیم ولی هر کار می کنم error می گیره یک دفعه هم از جنس ماتریس تعریف کردم بازم نشدالبته باید اینم بگم که در c++ این مسئله را دارم حل می کنم که به چنین مشکلاتی بر می خورم به نظر شما من چکار کنم .
از راهنمایی شما هم متشکرم

Delphi-Clinic
یک شنبه 12 بهمن 1382, 23:47 عصر
حاج کامبیز

فکر کنم ناچاری پروژه رو بنویسی :قهقهه:

Kambiz
دوشنبه 13 بهمن 1382, 01:47 صبح
از اونجا که مشکل خانم maryam206 در حقیقت برمی‌گرده به پیاده‌سازی لینک لیست در زبان ++C و از طرفی ایشون این پرسش رو در بخش مربوطه هم مطرح کرده‌اند (که به نظر من کار بجایی بوده)٬ لذا دوستان در بخش ++C حتما" پاسخ مناسبی خواهند داد که الزاما" نوشتن کل برنامه نخواهد بود.

رضا جاسبی
یک شنبه 25 بهمن 1383, 19:27 عصر
دوست عزیز خانم maryam206 چرا باید آدرس رو به صورت int نگه دارید ؟ آدرس در این مسایل باید اشاره گر به آرایه باشه :

struct ListItem{
// Your item type
int a;
// links
ListItem * RowLink;
ListItem * ColLink;
}
ListItem * RowHeadLink;
ListItem * ColHeadLink;

این روش پیاده سازی ماتریس خلوته ! حالا برای سایر سوالات الگوریتم خاصش رو باید داشت. من بخش Data Structure رو گفتم ! Algorithms با خودتون