PDA

View Full Version : سوال: نحوه اتصال نرم افزار به وب سایت

alish123456
دوشنبه 04 مرداد 1395, 16:36 عصر
سلام همگی
من تا بخشی سی شارپ بلدم. میخواستم یه نرم افزار تحت ویندوز با C#‎‎‎‎ برای وبسایت بسازم.
که بیشتر قابلیت هایی داخل سایت با نرم افزار هماهنگ باشه.
برای این کار باید sql دیتابیس رو یادبگیرم؟؟
یا
از طریق وب بروز (تو محیط ویژوال) میتونم اطلاعات رو دریافت و به نوعی دیگه نمایش بدم؟

حسین.کاظمی
دوشنبه 04 مرداد 1395, 17:53 عصر
سلام
میشه بیشتر در مورد کاریی که میخاید انجام بدید توضیح بدید؟؟؟؟؟
مثلا سایتتون چی هست ؟؟؟websiteیا web app و چه اطلاعاتی را می خایید از سایت بگیرید و در ویندوز فرم نشون بدید؟؟؟؟

mrprestige
دوشنبه 04 مرداد 1395, 17:55 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، دوست من مسلمه که شما وقتی وب سایتی رو بسازید یا به نوعی طراحی کنید نیاز به یک پایگاه داده دارید ( فارغ از اینکه sql باشه یا .... ) ولی منظورت رو از بخش دوم سوالت متوجه نشدم ، یعنی چبه نوع دیگه نمایشش بدید ؟ توضیح بدید ممنون میشم .

alish123456
دوشنبه 04 مرداد 1395, 18:41 عصر
مرسی از جوابتون.
websit هست.
کل قابلیت هایی که یک وبسایت داره رو در نظر بگیر؟! (عضویت. ارسال پست لایک کردن نظر دادن و...)
من میخوام یه اپ برای وین بسازم که تمام کارایی هایی که در خود سایت میشه انجام داد رو توی این اپ هم بشه انجام داد.
برای مثال سایت اپارات. یه اپلیکیشن برای اندروید و ای او اس داره.
ولی من برای ویندوز پی سی میخوام بسازم..

alish123456
دوشنبه 04 مرداد 1395, 18:45 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، دوست من مسلمه که شما وقتی وب سایتی رو بسازید یا به نوعی طراحی کنید نیاز به یک پایگاه داده دارید ( فارغ از اینکه sql باشه یا .... ) ولی منظورت رو از بخش دوم سوالت متوجه نشدم ، یعنی چبه نوع دیگه نمایشش بدید ؟ توضیح بدید ممنون میشم .
اپلیکشن اپارات رو در نظر بگیر...
اطلاعات رو از سایتش میگیره و با یه دیزاین و طرح دیگه به نمایش میزاره برای موبایل....
خوب حالا من چه زبونی رو یاد بگیرم که بتونم همچین چیزی رو برای ویندوز فرم پی سی بسازم
ممنون

[younes]
دوشنبه 04 مرداد 1395, 19:27 عصر
اطلاعات رو از سایتش میگیره و با یه دیزاین و طرح دیگه به نمایش میزاره برای موبایل....

این به زبان خاصی بستگی نداره کافیه با پروتکل http آشنایی داشته باشید ، هدر و پارامتر هاش و کد های خطا و .... اگر برنامه ی اندروید داره پس به احتمال زیاد سمت سرور وبسرویسی برای این جور کار ها وجود داره مستنداتش رو بخونید ....

alish123456
دوشنبه 04 مرداد 1395, 23:00 عصر
;2332378']این به زبان خاصی بستگی نداره کافیه با پروتکل http آشنایی داشته باشید ، هدر و پارامتر هاش و کد های خطا و .... اگر برنامه ی اندروید داره پس به احتمال زیاد سمت سرور وبسرویسی برای این جور کار ها وجود داره مستنداتش رو بخونید ....
مرسی.
شما یه نمونه در همین زمینه که من میخوام رو دارین؟

alish123456
سه شنبه 05 مرداد 1395, 15:51 عصر
کسی نیس جواب بده؟

rambod18
سه شنبه 05 مرداد 1395, 17:39 عصر
از نظر من دوتا روش وجود داره یکی اینکه شما می خواید در نرم افزار فقط منو ها رو تعریف کنید و با کلیک بر روی اونها صفحه مورد نظر روی شایت لود بشه یا اینکه کل سایت و قسمت های اون رو توی برنامه تون پیاده کنید و فقط اطلاعات رو نمایش بدید.
خوب شیوه اول ساده تره ادرس هر صفحه رو توی برنامه میذارید
تو شیوه دوم باید برنامه رو به بانک اطلاعاتی اون سایت وصل کنید و پردازش ها توی خود برنامه صورت بگیره

alish123456
سه شنبه 05 مرداد 1395, 22:37 عصر
از نظر من دوتا روش وجود داره یکی اینکه شما می خواید در نرم افزار فقط منو ها رو تعریف کنید و با کلیک بر روی اونها صفحه مورد نظر روی شایت لود بشه یا اینکه کل سایت و قسمت های اون رو توی برنامه تون پیاده کنید و فقط اطلاعات رو نمایش بدید.
خوب شیوه اول ساده تره ادرس هر صفحه رو توی برنامه میذارید
تو شیوه دوم باید برنامه رو به بانک اطلاعاتی اون سایت وصل کنید و پردازش ها توی خود برنامه صورت بگیره
سلام
راهی هست که با وب بروزر سایت رو بگیرم ولی نمایشش ندم برای کاربر
و اون اطلاعاتی رو که از اون صفحه ی سایت میخوام رو بگیرم؟
مثلا عکسی که برای فلان پست سایت و تعداد لایک های اون پست و... رو بگیرم و خودم تو فرم ویندوزم نمایش بدم

[younes]
سه شنبه 05 مرداد 1395, 23:03 عصر
راهی هست که با وب بروزر سایت رو بگیرم ولی نمایشش ندم برای کاربر
و اون اطلاعاتی رو که از اون صفحه ی سایت میخوام رو بگیرم؟
مثلا عکسی که برای فلان پست سایت و تعداد لایک های اون پست و... رو بگیرم و خودم تو فرم ویندوزم نمایش بدم
ممگه وب بروزر چی کار میکنه که شما نمیتونید؟
چند پست بالاتر گفتم که به چی نیاز دارید...
سادست باید ساختار وبسایت مورد نظر رو برسی کنید که موقع ورود چه مقادیری باید به سرور ارسال بشه (ممکنه در صفحه ی ورود به سایت فیلد های مخفی وجودداشته باشه که مقادری رو هنگام سابمیت به سرور ارسال کنه یا کوکی خاصی ست میشه).
بعد از ورود به سایت حتما برای تشخیص کاربر کوکی هایی ست میشه که شما باید این کلید= مقدار ها رو همراه با درخواست جدید به سرور ارسال کنید تا سرور شما رو وارد شده در نظر بگیره و اجازه بده کاری انجام بدهید.
در آخر صفحه ی خروج رو در خواست کنید و سمت سرور به جلسه پایان میده....

مقدار بدنه پیام برگشتی از سرور برسی کنید و تگ های img رو بدست بیارید و مشخصه ی href به آدرس تصویر بروی سرور مربوط میشه پس کافیه در یک درخواست جدید اون تصویر رو دریافت کنید . و همین طور برای بقیه موارد .....

rambod18
سه شنبه 05 مرداد 1395, 23:44 عصر
اگر سایت مال خودتون هست بهترین کار طراحی کامل نرم افزار و اتصال به بانک اطلاعاتی اون سایت هست

alish123456
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 10:44 صبح
;2332600']ممگه وب بروزر چی کار میکنه که شما نمیتونید؟
چند پست بالاتر گفتم که به چی نیاز دارید...
سادست باید ساختار وبسایت مورد نظر رو برسی کنید که موقع ورود چه مقادیری باید به سرور ارسال بشه (ممکنه در صفحه ی ورود به سایت فیلد های مخفی وجودداشته باشه که مقادری رو هنگام سابمیت به سرور ارسال کنه یا کوکی خاصی ست میشه).
بعد از ورود به سایت حتما برای تشخیص کاربر کوکی هایی ست میشه که شما باید این کلید= مقدار ها رو همراه با درخواست جدید به سرور ارسال کنید تا سرور شما رو وارد شده در نظر بگیره و اجازه بده کاری انجام بدهید.
در آخر صفحه ی خروج رو در خواست کنید و سمت سرور به جلسه پایان میده....

مقدار بدنه پیام برگشتی از سرور برسی کنید و تگ های img رو بدست بیارید و مشخصه ی href به آدرس تصویر بروی سرور مربوط میشه پس کافیه در یک درخواست جدید اون تصویر رو دریافت کنید . و همین طور برای بقیه موارد .....

شما یه نمونه سورس پروژه اماده که تغریبا همین کار رو بکنه در همین مورد دارین؟

alish123456
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 10:45 صبح
اگر سایت مال خودتون هست بهترین کار طراحی کامل نرم افزار و اتصال به بانک اطلاعاتی اون سایت هست

اگه یه نمونه سورس که شبیه همین کار رو انجام بده رو دارین ممنون میشم .....

alish123456
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 23:55 عصر
دوستان من این نمونه رو از توی این سایت پیدا کردم
میشه باهاش به قسمت هایی که از سایت میخوام اطلاعات رو بگیرم؟
لینک (http://windowstore.ir/programming/archive/65)