PDA

View Full Version : حذف یک column در تعدادی از Row ها

sadeghpa80
سه شنبه 05 مرداد 1395, 15:16 عصر
سلام من یک گرید دارم که توش تعدادی Row هست و هر Row هم حدود 10 تا Column داره
آخرین Column هر Row یه چک باکس هست که طی فرایندی یک سریش تیک داره

حالا چی کار کنم توی هر کدوم از Row ها که Column آخرشون تیک نداره فقط خود Column آخر همون Row حذف بشه و اونایی که تیک داره بمونه

یا اینکه Row هایی که Column آخرشون تیک نداره جای تیک یه نوشته بیاد مثلا "تایید نشده" و Row هایی که Column آخرشون تیک داره که همون تیک دار بمونه

ممنون میشم راهنماییم کنید
hamid_hr
یک شنبه 10 مرداد 1395, 16:54 عصر
نمیشه اونایی که تیک دارن بشن "تایید شده" و اونایی که تیک ندارن بشن "تایید نشده"
و پس زمینه ها رو رنگ سبز و قرمز بدین که مشخص بشه تایید شده یا نه

mrprestige
یک شنبه 10 مرداد 1395, 21:18 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، درخصوص سوال اولت که فرمودید میخوای اون رکورد هایی برات نمایش داده بشه که تیک خورده باشه و تیک نخورده ها حذف بشن به این صورت که برات نوشتم عمل کن ( اینم بگم این تغییرات فقط روی دیتاگریدتون هست و اصلا با جداولتون در بانک در ارتباط نیست)

foreach (var RW in dataGridView1.Rows.Cast<DataGridViewRow>().ToArray())
{
if (Convert.ToBoolean(RW.Cells[شماره ایندکس یا نام ستون چک باکس].Value))
dataGridView1.Rows.Remove(RW);
}

و در خصوص سوال دومت هم باید بگم جناب hamid_hr (http://barnamenevis.org/member.php?25531-hamid_hr)
درست میفرمایند و شما نمیتونی فیلدی که بهش نوع True/False دادید ازش String خروجی بگیرید .

پیروز موفق باشید .
از کدنویسی لذت ببرید

sadeghpa80
دوشنبه 11 مرداد 1395, 12:05 عصر
نمیشه اونایی که تیک دارن بشن "تایید شده" و اونایی که تیک ندارن بشن "تایید نشده"
و پس زمینه ها رو رنگ سبز و قرمز بدین که مشخص بشه تایید شده یا نه

سلام دوست من وقتت بخیر ، درخصوص سوال اولت که فرمودید میخوای اون رکورد هایی برات نمایش داده بشه که تیک خورده باشه و تیک نخورده ها حذف بشن به این صورت که برات نوشتم عمل کن ( اینم بگم این تغییرات فقط روی دیتاگریدتون هست و اصلا با جداولتون در بانک در ارتباط نیست)

foreach (var RW in dataGridView1.Rows.Cast<DataGridViewRow>().ToArray())
{
if (Convert.ToBoolean(RW.Cells[شماره ایندکس یا نام ستون چک باکس].Value))
dataGridView1.Rows.Remove(RW);
}

و در خصوص سوال دومت هم باید بگم جناب hamid_hr (http://barnamenevis.org/member.php?25531-hamid_hr) درست میفرمایند و شما نمیتونی فیلدی که بهش نوع True/False دادید ازش String خروجی بگیرید .

پیروز موفق باشید .
از کدنویسی لذت ببرید

ممنون از شما
اما مثلا نمیشه اون فیلد رو Convert کرد ؟

یا اگه این کار هم بشه بکارم میاد مثلا
141809

توی این تصویر
ردیف هایی که تیک داره فقط فیلد True/False نمایش داده نشه و باقی فیلدهای اون ردیف نمایش داده بشه یعنی ردیفی که cellIndex شماره 0 تیک خورده بود فقط همون سلول visible برابر false بشه و باقی بمونه
بشه مثل تصویر زیر
141810
برای این راهی هست ؟

متشکرم