PDA

View Full Version : مبتدی: نوشتن درایور برای دیوایس جدید usb

Nabege
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 00:04 صبح
سلام دوستان
من دارم یه دیوایس جدید درست میکنم که با استفاده از یکسری حسگر اطلاعاتی مانند موقعیت موس، صدای ورودی و ... رو به کامپیوتر میده.
اما تنها مشکلم ارتباط این دیوایس با سیستم عامل از طریق usb هست، من دقیقا اصول کار با usb رو نمی دونم ولی می خوام یاد بگیرم.
با توجه به جستجوهایی که کردم متوجه شدم که انگار باید یک درایور برای شناسایی و تعامل ویندوز با این دیوایس بنویسم. من تقریبا مسلط به دو زبان برنامه نویسی VB و C++ هستم خواستم در این زمینه راهنمایی ام کنید تا حداقل بدونم چگونه باید کارو شروع کنم.
از هرگونه کمک و راهنمایی و حتی نمونه کار و کد در صورت توانایی دریغ نکنید.
با تشکر

pswin.pooya
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 00:53 صبح
سلام یکسری IC های سریال وجود دارن که مشابه پورت سریال کار می کنن و می تونید از اونها استفاده کنید. از جمله اونها می شه به PL2303HX/A اشاره کرد. که قیمت خیلی مناسبی هم داره. از طرف دیگه برنامه نویسی سمت دسکتاپ هم خیلی راحتر می شه.

Nabege
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 19:40 عصر
منظور من اینه که می خوام جوری باشه که تا دیوایسو وصل کنیم به کامپیوتر شروع به کار کنه و نیاز به اجرای برنامه خاصی نباشه مثل موس و کیبورد و ...
همچین چیزی ممکنه یا نه ؟

m.j_banitaba
یک شنبه 10 مرداد 1395, 13:47 عصر
منظور من اینه که می خوام جوری باشه که تا دیوایسو وصل کنیم به کامپیوتر شروع به کار کنه و نیاز به اجرای برنامه خاصی نباشه مثل موس و کیبورد و ...
همچین چیزی ممکنه یا نه ؟

از hid استفاده میشه
https://en.wikipedia.org/wiki/Human_interface_device

http://www.aparat.com/v/mysZi/%D8%B1%D8%A7%D9%87_%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2% DB%8C_USB_HID_%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%DA%A9 %D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D8%B1_ARM

pswin.pooya
دوشنبه 11 مرداد 1395, 16:22 عصر
همچین چیزی ممکنه یا نه ؟

مونده به کاربردتون. البته این مدلی که اشاره کردم نیازی به داریور نداره و سیستم عامل لینوکس، ویندوز و اندروید بدون داریور می شناسنش. نصبت به مدلهای دیگه هم خیلی خیلی کار کردن باهاش راحتر هست. مثلا دردسرهای ft232 رو نداره. و البته قیمتش هم ارزون تر هست.

دستگاه های HID هم همنطور که مجتبی اشاره کردن یه گزینه دیگه هست. منتها اگر می خواین دستگاه شما چیزی شبیه کی برد و ماوس و ... باشه برین سر وقتش