PDA

View Full Version : سوال: مشاوره درباره انتخاب شغل برنامه نویسی دسکتاپ با C#‎

Love_Program
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 21:00 عصر
با عرض سلام
در صورتی که موضوعیت این تاپیک مرتبط با بخش C#‎‎‎‎‎‎‎‎.net نمی شود تقاضا می نمایم به بجای حذف به بخش مربوطه انتقال دهید.
این تاپیک رو اینجا گذاشتم چون فکر میکنم افراد مبتدی مثل من اخرش به این مشکل میرسن!!

بنده 8 سال هست که برنامه نویسی می کنم و با Vb6.0 شروع کرده و به وی بی دات نت و سی شارپ تغییر دادم.نرم افزارهای اداری مالی زیادی نوشتم و حتی تخصصی و محاسباتی.بعلت اینکه رشته تحصیلی من عمران هست بصورت تجربی و از طریق نت اموزش دیده ام.با یکی دیگر از دوستانم که فروشگاه اینترنتی دارند نیز همکاری داشته و چند محصولی تولید کردم.از نظر درامدی سطح متوسطی بوده و راضی کننده هست.ولی مدتی است که به دنبال اگهی استخدام ها رفتم ولی در همه انها از مصاحبه رد شدم.:گریه::گریه:

دلیل رد شدن هم این بوده که میگفتن تئوری برنامه نویسی ات ضعیفه وباید خیلی تلاش کنی تا به حد معمول برسی.یکی گفت حداقل 1.5 سال مداوم بری دوره و کتاب بخونی تا یاد بگیری گفت از 100 امتیاز بهت 5 میدم!!!!!!
دیگه به حدی رسیدم که یا باید ترک کنم حوزه برنامه نویسی رو یا همین روش که خودم تولید کنم و بفروشم رو ادامه بدم.نرم افزارهام مشتریای زیادی دارن حدود 2000 مشتری تاحالا دارم و از نرم افزارها استفاده می کنند.با توجه بررسی هام نسبت به نرم افزارهای مشابه شرکت های همکار از نظر امکانات و قیمت سطح متوسطی دارم.من چون تجربی اموزش دیدم به مباحث فنی تسلطی ندارم ولی تاحالا هرچی تولید کردم کار کرده و مشکلی نداشته و مشتریام هم راضی هستن ولی از لحاظ فنی و بهینه نویسی مثل اینکه خوب نیستند.مثلا یکی از شرکت ها ازم پرسید که برای جستجوی یک فرد توی تیبل چیکار میکنی گفتم یک کوئری مینویسم و در صورت تغییر مقدار تکست باکس دوباره کوئری رو اجرا می کنم.میگه این روش اشتباهه و باید دیتا تیبل رو فیلتر کنی یا میزان ارتباطت با دیتا بیس کم بشه.مشکلاتم از این دست هستش.البته من با مای اس کیو ال کار میکنم و تسلطی روی اس کیو ال سرور ندارم.{یکی از مدیر پروژه ها بهم گفت توی ایران همه فکر میکنن با دونستن یک حلقه و یه شرط همه برنامه نویس هستن!}با تمام این تفاسیر یکی از دوستام بهم گفت اینطوریام نیست.چون نرم افزارهات دارن کار میکنن پس کدنویسی ات درسته ولی الزاما بهترین روش یا بهینه ترین کد شاید نباشه!!!!!

القصه من گرفتار اینطور داستانی شدم.حالا از شما دوستان میخوام منو راهنمایی کنید که چطوری ادامه بدم؟ول کنم یا همین راه خودمو ادامه بدم یا روش دیگری پی بگیرم؟
چون استاتید دات نت اینجا حضور دارن ازشون خواهش میکنم نظراتشونو بگن.ممنون

c0mmander
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 21:37 عصر
من استاد نیستم...
به هر حال در جامعه برنامه نویسی کشور سندروم تحقیر وجود داره مثلا کافیه تشریف ببرید به چهار پنجتا تاپیک بالاتر تا ببیند بعضی از دوستانی هستند که راجع به یک برنامه موفق چه نظرات بشدت تندی رو دارند.

اما برای شرکت در مصاحبه های برنامه نویسی شما باید نیاز اون شرکت رو بررسی کنید ببیند به چه برنامه هایی نیاز دارند. اگر برنامه هایی که میسازند محاسباتی و ریاضیاتی و منطقی هست باید دانش خودتون رو در اون زمینه بالا ببرید. اگر دیتابیسی کار میکنن بازم باید تحقیق کنید ببنید با چه زبانی کار میکنن مثلا جواب درست مد نظر مصاحبه کننده شما مشخصا میگه که شرکتشون نیاز به برنامه نویس دیتابیسی با سطح دانش متوسط داره. و خوب حقوقی هم که در نظر دارید هم باید متناسب با همون وضعیت باشه.

مورد بعدی اینکه برنامه کار بده ملاک نیست!

ببیند برنامه ای که پیچیدگی زمان اجرا بالایی داشته باشه شاید در تک کاربر نشون نده اما وقتی برنامه زیر بار قرار بگیره و قرار باشه چندین میلیون دیتا رو پردازش کنه اونجاست که تاخیر و مشکلات خودشون رو نشون میدن.

همین طور وقتی شما توانایی تریس کردن برنامه رو نداشته باشید چطور میتونید ایرادات پیشبنی نشده برنامه در بازه های مقداری مختلف رو پیدا کنید.

با تمام این تفاسیر یکی از دوستام بهم گفت اینطوریام نیست.چون نرم افزارهات دارن کار میکنن پس کدنویسی ات درسته ولی الزاما بهترین روش یا بهینه ترین کد شاید نباشه!!!!!

بهینه سازی برنامه یکی از مهمترین بخش های برنامه های بزرگه و حتی برنامه های متوسط هست.

ببیند من یک مثال میزنم.

شما اگر برای رفتن به محل کارتون تنها از یک مسیر رو بلد باشید. از خونه به مقصدتون خواهید رسید. اما حالا فرض کنید که در مسیر خریدهایی هم دارید! با فرض اینکه شما تنها یک مسیر بلدید مجبورید هر بار به ابتدا مسیر خودتون بیاد و به خونه برسید. اما اگر نقشه رو بررسی کرده باشید متوجه میشید که نزدیک ترین و بهترین راه رسید کوچه میانبریست که کنار خونه شما مستقیما به بازار میرسید!

شما هم اگر جای مدیر اون شرکت ها بودید موقعیت شغلی خودتون رو به کسی میدادید که بهتر عمل کنه.

با توجه به اینکه شما رشته شما عمران هست و مرتبط با نرم افزار نیست نظر من اینکه مطالعاتتون رو بیشتر کنید و اگر هدفتون شغل شرکتی هست با علم بر نیاز اون شرکت اقدام به این کار کنید.

Love_Program
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 21:56 عصر
مرسی ممنون

ببیند برنامه ای که پیچیدگی زمان اجرا بالایی داشته باشه شاید در تک کاربر نشون نده اما وقتی برنامه زیر بار قرار بگیره و قرار باشه چندین میلیون دیتا رو پردازش کنه اونجاست که تاخیر و مشکلات خودشون رو نشون میدن.
نرم افزار های نهایتا 4 تا 5 کاربره هستن و تا حالا برای هیچ کدوم اینطور مشکلی بوجود نیامده.این بحث فکر کنم برای وب بیس ها کاملا نمایانه ولی ما دسکتاپ تولید می کنیم.

و خوب حقوقی هم که در نظر دارید هم باید متناسب با همون وضعیت باشه.
برای کاراموزی رفته بودم(رایگان)

با توجه به اینکه شما رشته شما عمران هست و مرتبط با نرم افزار نیست نظر من اینکه مطالعاتتون رو بیشتر کنید و اگر هدفتون شغل شرکتی هست با علم بر نیاز اون شرکت اقدام به این کار کنید.
اینم خودش در قالب سوال هست که ایا تولید و فروش در این سطح خوبه یا نه یا اینده اینطور کارها شکست هست و باید در سطح اینطور شرکت ها کارکرد یا داشتن یه تیم دو سه نفره و تولید در سطح خودمون هم خوبه ؟

reza_ali202000
جمعه 08 مرداد 1395, 02:28 صبح
سلام دوست عزیز.
اقای بیل گیتز میگه که سخت ترین کارها رو به تنبلترین ادما بسپارین. چرا که راحترین راه حلها رو پیدا میکنن.
القصه
خیلی از این موارد تجربی هست و من واقعا تعجب میکنم اون شرکته به شما گفته پنج از صد بهت میدم. همینقدر که برنامه هاتون رضایت مشتریا رو داره کافیه. خروجی مورد نظر مهمه که برنامتون داره.
منتهی تا زمانی که به مشکل بر نخوردید خوبه. حالا اگه به مشکل برخوردید کدهای برنامه رو که دارید، اینقدر تغییر بدید تا مشکل حل بشه. مثلا اگه زمان زیادی طول میکشیده اسم شخص رو پیدا کنه، حالا مثلا بیاید دوتا حلقه رو کم کنید.
خلاصه اگه بتونید رضایت مندی مشتری رو داشته باشید اونم همیشه، شخصی کار کنید بهتره تا کارمندی.

Love_Program
جمعه 08 مرداد 1395, 11:27 صبح
دوستان دیگه نظری ندارند؟

Love_Program
جمعه 08 مرداد 1395, 15:59 عصر
toptoptoptop