PDA

View Full Version : سوال: شفاف کردن فرم بدون شفافیت در کنترل های دیگر و تایتل بار

daniyaltjm
جمعه 08 مرداد 1395, 17:21 عصر
درود، چطور میشه فقط خود فرم رو شفاف کرد بطوری که دکمه ها و تکست باکس و... شفاف نباشند؟ همچنین تایتل بار و بوردر دور فرم هم شفاف نباشه، فقط خود سطح فرم؟:چشمک:

systam
شنبه 09 مرداد 1395, 11:27 صبح
this.TransparencyKey == this.BackColor

daniyaltjm
شنبه 09 مرداد 1395, 16:06 عصر
this.TransparencyKey == this.BackColor

ممنون ولی با این کار شما کلا پس زمینه فرم رو شفاف کردین ! راهی هست که همین کارو با درصد عددی مثل Opacity انجام داد؟

daniyaltjm
شنبه 09 مرداد 1395, 19:48 عصر
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟ من فقط می خوام که خود سطح فرم مثلا 80 درصد شفافیت داشته باشه و اثری روی بقیه اشیا فرم نداشته باشه، خیلی سخته؟!!

kamiloted
شنبه 09 مرداد 1395, 22:07 عصر
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟ من فقط می خوام که خود سطح فرم مثلا 80 درصد شفافیت داشته باشه و اثری روی بقیه اشیا فرم نداشته باشه، خیلی سخته؟!!

سلام دوست عزیز به این صورت میخوای؟
141795

daniyaltjm
شنبه 09 مرداد 1395, 23:12 عصر
سلام دوست عزیز به این صورت میخوای؟
141795

سلام، بله همینطوری ولی اگه روش درست کردنش رو بگین ممنون میشم و البته یک پارامتر هم داشته باشه که بشه درصد شفافیت رو دستی تنظیم کرد. :تشویق:

kamiloted
شنبه 09 مرداد 1395, 23:51 عصر
سلام، بله همینطوری ولی اگه روش درست کردنش رو بگین ممنون میشم و البته یک پارامتر هم داشته باشه که بشه درصد شفافیت رو دستی تنظیم کرد. :تشویق:

یک پارامتر هم داشته باشه که بشه درصد شفافیت رو دستی تنظیم کرد.اینم نوشتم.اما حوصلم نشد زیاد روش حساس بشم.اما 100درصد کارتون رو راه میندازه.

نمونه شفافیت فرم (http://s2.picofile.com/file/8261817450/opacity_form.zip.html)

daniyaltjm
یک شنبه 10 مرداد 1395, 00:06 صبح
یک پارامتر هم داشته باشه که بشه درصد شفافیت رو دستی تنظیم کرد.اینم نوشتم.اما حوصلم نشد زیاد روش حساس بشم.اما 100درصد کارتون رو راه میندازه.

نمونه شفافیت فرم (http://s2.picofile.com/file/8261817450/opacity_form.zip.html)

کدتون مشکلی که داره اینه که شفافیت رو روی همه فرم و کنترولاش انجام میده به صورتی که وقتی شفافیت رو 0 می کنم همه فرم و محتویاتش نا پدید میشن! :متعجب: در صورتی که قرار بود فقط فرم و اونم داخل فرم شفاف بشود و نه بوردر دور فرم ونه تایتل بار و نه کنترول های درون فرم ... به هر حال بابت نوشتن کد ها ممنونم.

kamiloted
یک شنبه 10 مرداد 1395, 00:42 صبح
کدتون مشکلی که داره اینه که شفافیت رو روی همه فرم و کنترولاش انجام میده به صورتی که وقتی شفافیت رو 0 می کنم همه فرم و محتویاتش نا پدید میشن! :متعجب: در صورتی که قرار بود فقط فرم و اونم داخل فرم شفاف بشود و نه بوردر دور فرم ونه تایتل بار و نه کنترول های درون فرم ... به هر حال بابت نوشتن کد ها ممنونم.

خب شما میتونید شرط رو درست بنویسید.
شما اگه خیلی جالبتر میخوای باید با ابزارهای wpf کار کنی.همون محدوده ای که میخوای اندازه گیری و شفاف میکنی.حوصلم شد براتون میزنم