PDA

View Full Version : خبر: امکان استفاده از متغیر فارسی در زبان ++C در کامپایلر ++clang

علی بهمنی جلالی
شنبه 09 مرداد 1395, 18:28 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

کامپایلر ++clang از نسخهٔ ۳٫۳، از universal character name پشتیبانی می‌کنه. یعنی شما می‌تونید از متغیرهای فارسی هم در زبان برنامه‌نویسی ++C استفاده کنید. برای مثال:
کد: [انتخاب]
#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
char سلام = 's';
cout << سلام << endl;
}

نکته: برخی از زبان‌های برنامه‌نویسی نوین، از universal character name پشتیبانی می‌کنن و درون آن‌ها می‌توان از متغیرهای فارسی نیز استفاده کرد.

mohamadm
دوشنبه 25 مرداد 1395, 00:40 صبح
سلام دوست عزیز. نمیدونم این خبر درسته یا نه ولی امکان این کار هست و این امکان رو زبر ساخت یا اون محیطی که دارید توش برنامه مینویسید فراهم میکنه و من فکر میکنم compile time. overhead داشته باشه چون بر اساس قواعد زبان و گرامر زبان فقط میشه از یه سری کاراکتر های مشخص استفاده کرده. پس باید محیط یه مبدل برای تبدیل مجموعه کاراکتر ها ی غیر انگلیسی به انگلیسی رو فراهم کنه. البته این برداشت من بود بر اساس کتاب آقای استراس تروپ

علی بهمنی جلالی
دوشنبه 25 مرداد 1395, 13:01 عصر
سلام دوست عزیز. نمیدونم این خبر درسته یا نه ولی امکان این کار هست و این امکان رو زبر ساخت یا اون محیطی که دارید توش برنامه مینویسید فراهم میکنه و من فکر میکنم compile time. overhead داشته باشه چون بر اساس قواعد زبان و گرامر زبان فقط میشه از یه سری کاراکتر های مشخص استفاده کرده. پس باید محیط یه مبدل برای تبدیل مجموعه کاراکتر ها ی غیر انگلیسی به انگلیسی رو فراهم کنه. البته این برداشت من بود بر اساس کتاب آقای استراس تروپ
سلام
در لینک زیر توضیحاتی ارائه شده:

http://llvm.org/releases/3.3/tools/clang/docs/ReleaseNotes.html#what-s-new-in-clang-3-3

What’s New in Clang 3.3?

Some of the major new features and improvements to Clang are listed here. Generic improvements to Clang as a whole or to its underlying infrastructure are described first, followed by language-specific sections with improvements to Clang’s support for those languages.

Major New Features

Extended Identifiers: Unicode Support and Universal Character Names

Clang 3.3 includes support for extended identifiers in C99 and C++‎‎‎‎‎‎‎. This feature allows identifiers to contain certain Unicode characters, as specified by the active language standard; these characters can be written directly in the source file using the UTF-8 encoding, or referred to using universal character names (\u00E0, \U000000E0).