PDA

View Full Version : ساخت یک نقشه در C#‎‎

mahdyari77
یک شنبه 10 مرداد 1395, 03:43 صبح
سلام

من توی زامارین دارم یه بازی درست میکنم که هیچ قسمتیش نیاز به گیم انجین نداره چون بازی استراتژی آنلاینه و تمام قسمتاش ثابته و مثل یه اپ معمولی مینویسمش بجز یک نقشه که مثل تراوین تمام آدم ها روی اون نقشه هستن...
حالا بنظرتون گیم انجین نیاز دارم برای طراحی این نقشه دو بعدی یا اینکه میتونم خودم این مپو درست کنم و مشکلی نیست ؟

چه راهی رو پیشنهاد میکنین واسه ی ساخت یه مپ 1000*1000 که مربع مربع قسمت شده و هرکدومش یک دهکده هست و وقتی روی هرکدوم میزنن یه صفحه باز میشه که راجع به اون دهکده اطلاعات میده ؟(دوتا راه تو نظرم بود یکی اینکه بشینم کل مپ رو به صورت یه عکس درست کنم بعد بیام به هر مربع یه خصوصیت بدم) (دومی اینکه بیام یه 10*10 رو درست کنم و بعد گسترشش بدم و بگم ده هزار بار این رو تکرار کنه برنامه و بهم بچسبونه...
نقشم یچیزی شبیه به تراوین هست

mahdyari77
یک شنبه 10 مرداد 1395, 15:25 عصر
آخه مدیر عزیز
برادر من چرا پستو انتقال میدی ؟ مگه من دارم برنامه نویسی برای اندروید میکنم؟
اصلا مگه زامارین فقط مال اندرویده...
من دارم بر پایه .NET مینویسم که دقیقا باید تو C# قرار بگیره ...
من دارم برا iOS و Windows phone و Android مینویسم
الآن چرا انتقالش دادی به اندروید...

c0mmander
دوشنبه 11 مرداد 1395, 20:26 عصر
اونجا هم اگر هنوز قرار قرار داشت کسی جوابی بهتون نمیداد. باز حداقل اینجا بازی سازی دستگاه های هوشمند سرمیزنند

اگر خیلی برنامه نویستون و الگوریتم تون قوی هست بیاد از تصاویر svg استفاده کنید. در غیر این صورت بهترین راه استفاده از گیم انجین یونیتی هست. هم آموزشهاش در دسترسه و هم در کل ساده تر هست. حتی برای ادامه کارتون.

capitan_nemesis
دوشنبه 11 مرداد 1395, 22:00 عصر
با سلام
کلا با گیم انجین راحت تر می تونید بازی بسازید با اینکه زامارین یا اندروید استودو برای بازی سازی ایی که گفتین حرکت نداره مناسب هستش
من کلا سی شارپ رو اصلا جزء زیابن های برنامه نویسی قبول ندارم همه آن را از جاوا گرفته به هر حال
اگه بازی تون دو بعدی هستش
گیم میکر : ساخت بازی دو بعدی برای ویندوز لینوکس و مک و وب و اندروید و اپل و ویندوز فون هسستش برنامه نویسیش هم یه چیزی شبیه به دلفی به نام GML هستش
یا کانسترک : ساخت بازی بدون یک خط کد نویسی
اگه مشکل سی شارپ داری برو سراغ یونیتی هم دو بعدی داره و هم سه بعدی و هم می تونی مستقیم روی ویژوال استودیو کد بزنی
با زامارین هم میشه ساخت ولی سخت
سوال بود تا جواب بدم

mahdyari77
دوشنبه 01 شهریور 1395, 02:34 صبح
با سلام
کلا با گیم انجین راحت تر می تونید بازی بسازید با اینکه زامارین یا اندروید استودو برای بازی سازی ایی که گفتین حرکت نداره مناسب هستش
من کلا سی شارپ رو اصلا جزء زیابن های برنامه نویسی قبول ندارم همه آن را از جاوا گرفته به هر حال
اگه بازی تون دو بعدی هستش
گیم میکر : ساخت بازی دو بعدی برای ویندوز لینوکس و مک و وب و اندروید و اپل و ویندوز فون هسستش برنامه نویسیش هم یه چیزی شبیه به دلفی به نام GML هستش
یا کانسترک : ساخت بازی بدون یک خط کد نویسی
اگه مشکل سی شارپ داری برو سراغ یونیتی هم دو بعدی داره و هم سه بعدی و هم می تونی مستقیم روی ویژوال استودیو کد بزنی
با زامارین هم میشه ساخت ولی سخت
سوال بود تا جواب بدم

آخه اکثر کاراش انجام شده آنچنان حرکتی نداره که بخوام از گیم انجین استفاده کنم فقط نقشه مونده که موندم با Tiled انجامش بدم، یا یه 25*25 دستی رو صفحه موبایل درست کنم به هر مربع یه خاصیت بدم ... اینجوری برا اسکرول کردنش به مشکل میخورم....
یا یه عکس بزرگ که کل مپرو لود کنم که خیلی سنگین میشه....