PDA

View Full Version : نمایش ریپورت روی فرم Model

amrabady
جمعه 24 شهریور 1385, 10:14 صبح
با سلام به همه دوستان
فرمی طراحی کردم که خاصیت Model اونو Yes گذاشتم-یعنی کاربر به محض ورود به برنامه با یک فرمی که کل صفحه را گرفته روبرو میشه و اصلا منوها و سایر اجزاء محیط اکسس رو نمیبینه.
این حالت خیلی در منو سازی و کنترل برنامه مفید است اما مشکل اینجاست که بخواهیم پیش نمایش یک گزارش رو در دسترس کاربر بذاریم.
در این صورت گزارشی که باز میشه دقیقا زیر فرم اصلی (Model) قرار میگیره و ناچاریم با ترفند ماکرو،1- فرم اصلی را ببندیم، 2-گزارش رو باز کنیم(در محیط استاندارد اکسس)، 3- و در نهایت به محض خروج از گزارش، فرم اصلی را باز کنیم.
اما راه حل اصلی فکر نکنم این باشه- حالا شما کمک کنید و بگید چگونه یک پیش نمایش رو روی فرم مذکور بیاریم و لازم نباشه فرم بسته شه.(البته خاصیتModel در ریپورت این کارو نمیکنه)
ممنون

sarami
جمعه 24 شهریور 1385, 22:13 عصر
یه فانکشن بنویسید و در لود ریپروت های خود قرار دهید که در هنگام لود شدن visible فرم مدول شما رو False کنه و در on close گزارشتون دوباره اونو True کنین

MKA1355
جمعه 29 دی 1385, 05:14 صبح
سلام
خود Report رو هم میتونی Modulش رو True کنی

majid_tiger
یک شنبه 15 دی 1392, 22:17 عصر
سلام هیچ کدوم از راههای بالا جواب نمیده ، منم مشکل دارم البته اکسس 2013 اگر راهی هست کمک کنید ، و اما مشکل : وقتی که Visible فرم رو در on load ریپورت false می کنم ، دیگه در OnClose ریپورت ، جناب فرم True نمیشن و ...

poriya1312
چهارشنبه 18 دی 1392, 19:26 عصر
با اجازه اساتید
اگه درست فهمیده باشم فقط کافیه خاصیت pup up گزارشت رو به yes تبدیل کنی تا روی فرم اصلی باز بشه

majid_tiger
پنج شنبه 19 دی 1392, 01:59 صبح
با اجازه اساتید
اگه درست فهمیده باشم فقط کافیه خاصیت pup up گزارشت رو به yes تبدیل کنی تا روی فرم اصلی باز بشه
با تشکر از پوریا ، من همه این گزینه ها را امتحان کردم ولی نشد ، البته به لطف دوست عزیز آقا حمید مشکل حل شد ، برای دیگر دوستان که شاید به این مشکل بر بخورند اینجا عنوان می کنم : کافیست در Onload یا OnOpen گزارش ( ریپورت ) از Docmd.restore استفاده کرد .