PDA

View Full Version : مبتدی: تب بندی در فرم سی شارپ

alish123456
پنج شنبه 14 مرداد 1395, 19:21 عصر
با سلام
دوستان من توی ویندوز فرم چندین دکمه دارم که میخوام وقتی کاربر روش کلیک کرد کد های خودش اجراع بشه و کد هایی که توی دکمه های دیگر هستن پنهون بشن
دقیقا مثل تب بندی توی html :لبخند:

اینم عکس فرمم:
http://8pic.ir/images/127qn8mvb98klzpo6gx2.png

(میخوام وقتی روی هر کدوم از دکمه ها کلیک شد ابزار ها و کد ها و... در سمت راست فرم نمایش داده بشن و ابزار ها و... دکمه های دیگه پنهان بشن):متفکر:
(دکمه هام هم همینایی هستن که روی عکس وجود داره.)
تشکر...

mrprestige
پنج شنبه 14 مرداد 1395, 19:58 عصر
سلام دوست من برای اینکه وقتی روی یک دکمه کلیک کردی بقیه دکمه ها نمایش داده نشن میتونی از خاصیت Visible استفاده کنی به این صورت که وارد رویداد Click مورد نظرت شو و به عنوان مثال Button2.Visible=False قرار بده اینطوری button2 نمایش داده نمیشه . ولی این قسمت از فرمایشت که "
میخوام وقتی روی هر کدوم از دکمه ها کلیک شد ابزار ها و کد ها و... در سمت راست فرم نمایش داده " کامل متوجه نشدم منظورت از ابزار ها و کدها چیه ؟

mohsen.a.s.95
پنج شنبه 14 مرداد 1395, 19:59 عصر
خب کنترل هات رو با یه Container گروه بندی کن ، بعد هربار که رو یه دکمه کلیک کردی ، گروه های دیگه رو Invisible کن و گروه مربوط به اون دکمه رو Visible کن و الی آخر
برای هر گروه از کنترل ها یه Container در نظر بگیر

alish123456
پنج شنبه 14 مرداد 1395, 20:56 عصر
سلام دوست من برای اینکه وقتی روی یک دکمه کلیک کردی بقیه دکمه ها نمایش داده نشن میتونی از خاصیت Visible استفاده کنی به این صورت که وارد رویداد Click مورد نظرت شو و به عنوان مثال Button2.Visible=False قرار بده اینطوری button2 نمایش داده نمیشه . ولی این قسمت از فرمایشت که "
میخوام وقتی روی هر کدوم از دکمه ها کلیک شد ابزار ها و کد ها و... در سمت راست فرم نمایش داده
" کامل متوجه نشدم منظورت از ابزار ها و کدها چیه ؟
سلام تشکر از پاسخت.
این جوری که شما گفتی دکمه رو نمایش نمیده!
من میخوام محتویاطی که مربوط به اون دکمه میشه رو نمایش ندم. مثلا وقتی رو دکمه (تظمیات حساب) کلیک شد برای مثال تکست باکس پیکچر باکسو ... نمایش داده بشن در سمت راست فرم. و وقتی رو دکمه (برای مثال "تنظیمات نرم افزار") کلیک شد هماننت دکمه قبلی ابزار هایی که از تولباکس مربوط به این قسمت میشه (براش انتخاب کردم) نمایش بده
شما اگه تو گوگل سرچ کنید تب بندی برای html کاملا منظورمو متوجه میشی...
اگه کدی پیدا کردی برای سی شارپ ممنون میشم به منه مبتدی کمک کنی
alish123456
پنج شنبه 14 مرداد 1395, 21:06 عصر
خب کنترل هات رو با یه Container گروه بندی کن ، بعد هربار که رو یه دکمه کلیک کردی ، گروه های دیگه رو Invisible کن و گروه مربوط به اون دکمه رو Visible کن و الی آخر
برای هر گروه از کنترل ها یه Container در نظر بگیر
سلام تشکر.
بله همین چیزو من میخوام ولی چون مبتدی هستم و تا حالا همچین چیزی رو کار نکردم نمیدونم چطوریه.
میشه همین رو تو یه پروژه ی کوچیک ویندوز فرم بهم بدین؟
ممنون میشم

mrprestige
پنج شنبه 14 مرداد 1395, 21:36 عصر
سلام تشکر از پاسخت.
این جوری که شما گفتی دکمه رو نمایش نمیده!
من میخوام محتویاطی که مربوط به اون دکمه میشه رو نمایش ندم. مثلا وقتی رو دکمه (تظمیات حساب) کلیک شد برای مثال تکست باکس پیکچر باکسو ... نمایش داده بشن در سمت راست فرم. و وقتی رو دکمه (برای مثال "تنظیمات نرم افزار") کلیک شد هماننت دکمه قبلی ابزار هایی که از تولباکس مربوط به این قسمت میشه (براش انتخاب کردم) نمایش بده
شما اگه تو گوگل سرچ کنید تب بندی برای html کاملا منظورمو متوجه میشی...
اگه کدی پیدا کردی برای سی شارپ ممنون میشم به منه مبتدی کمک کنی
آره میدونم دوست من اون چیزی که برات نوشتم یه مثال بود میخواستم با اصل قضیه آشنا بشی ، اصلا بیا یکار بکنیم به عنوان مثال برای دکمه تنظیمات . شما یه کنترل Panel به پروژه ت اضافه کن تمام کنترل هایی که باید با زدن دکمه تنظیمات ظاهر بشه (Textbox,PictureBox,.....) رو توی اون پنل بزار روی پنل یه کلیک کن توی Properties خاصیت Dock اون رو برابر True قرار بده و خاصیت Visible اون رو False . برو توی دکمه تنظیمات و خاصیت visible پنل رو برابر True کن دیگه هر وقت شما روی تنظیمات کلیک میکنی کنترل های مربوطه سمت راست فرم نمایش داده میشه همین کار رو برای بقیه دکمه ها هم میتونی انجام بدی فقط باید روی هر دکمه که کلیک کردی visible مربوط به Panel قبلی رو false کنی .
امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم دوست من .
پیروز موفق باشی

YasserDivaR
پنج شنبه 14 مرداد 1395, 23:08 عصر
با سلام
دوستان من توی ویندوز فرم چندین دکمه دارم که میخوام وقتی کاربر روش کلیک کرد کد های خودش اجراع بشه و کد هایی که توی دکمه های دیگر هستن پنهون بشن
دقیقا مثل تب بندی توی html :لبخند:

اینم عکس فرمم:
http://8pic.ir/images/127qn8mvb98klzpo6gx2.png

(میخوام وقتی روی هر کدوم از دکمه ها کلیک شد ابزار ها و کد ها و... در سمت راست فرم نمایش داده بشن و ابزار ها و... دکمه های دیگه پنهان بشن):متفکر:
(دکمه هام هم همینایی هستن که روی عکس وجود داره.)
تشکر...

این دکمه ها رو چطوری طراحی کردین؟
خاصیت شفافیت داره!

alish123456
جمعه 15 مرداد 1395, 12:31 عصر
آره میدونم دوست من اون چیزی که برات نوشتم یه مثال بود میخواستم با اصل قضیه آشنا بشی ، اصلا بیا یکار بکنیم به عنوان مثال برای دکمه تنظیمات . شما یه کنترل Panel به پروژه ت اضافه کن تمام کنترل هایی که باید با زدن دکمه تنظیمات ظاهر بشه (Textbox,PictureBox,.....) رو توی اون پنل بزار روی پنل یه کلیک کن توی Properties خاصیت Dock اون رو برابر True قرار بده و خاصیت Visible اون رو False . برو توی دکمه تنظیمات و خاصیت visible پنل رو برابر True کن دیگه هر وقت شما روی تنظیمات کلیک میکنی کنترل های مربوطه سمت راست فرم نمایش داده میشه همین کار رو برای بقیه دکمه ها هم میتونی انجام بدی فقط باید روی هر دکمه که کلیک کردی visible مربوط به Panel قبلی رو false کنی .
امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم دوست من .
پیروز موفق باشی

سلام. واقعا تشکر
ولی نمیدونم چرا این چیزی که گفتید عملی نشد:گریه: (برا اینه که من مبتدی هستم)
میشه برام همین رو تو پروژه بهم بدین؟:افسرده: پیلیییییز؟!

alish123456
جمعه 15 مرداد 1395, 12:33 عصر
این دکمه ها رو چطوری طراحی کردین؟
خاصیت شفافیت داره!
استایل دکمه رو روی فلت بزار
و بکگراند دکمه رو روی ترنسپرنت و همچنین یه درصد برای شفافیت (دلخواه):بوس: