PDA

View Full Version : واردکردن تصویرویا آیکون داخل اندروید استودیو

roid53
جمعه 15 مرداد 1395, 20:20 عصر
این قضیه وارد کردن تصویر و یا آیکون به داخل اندروید استودیو هم به یک مشکل گیج کننده تبدیل شده برای من . با توجه به رزولوشنای مختلف (hdpi,mdpi,xhdpi و غیره) آیا یک روش کلی و استاندارد برای این کار وجود داره که با انجام اون بقیه کارو ( انتخاب اندازه مناسب رو)خود اندروید انجام بده یا باید خودمون برای هر کاری تصویر مناسب اونو به اندروید استودیو آدرس بدیم؟ فرق پوشه های drawable و mipmap دقیقا چیه و چه فرقی با هم دارن؟ من پستای زیادی رو خوندم وتوی اینترنتم سرچ کردم اما به یک جمع بندی کلی نرسیدم . اگه دوستانی که تو این زمینه کارکردن یه توضیح مفید و نه کلی در این زمینه به من بدن ازشون ممنونم.

tux-world
جمعه 15 مرداد 1395, 21:27 عصر
روش استاندارد همونی هستش که شما گفتید. اندروید بر اساس اون رزولیشنها تصمیم میگیره. راه دیگه ای ندارید. اگه از آیکن استفاده میکنید که میتونید از فونت به جای عکس استفاده کنید. فرق بین اونا تو اینه که mipmap فقط برای آیکن ها هستش همین

roid53
شنبه 16 مرداد 1395, 18:33 عصر
با تشکر از توجه شما چندتا سوال برای من پیش اومده :
1-آیا منظورتون اینه که هر تصویر و یا آیکون رو با 5 اندازه مختلف وارد اندروید استودیو کنیم ؟ اونا رو چه جوری و کجا قرار بدیم؟ آیا باید داخل یک پوشه جدا قرار داد ؟اسم اون پوشه چی باید باشه ؟
2-منظور این حرفتونو که گفتین "ا
گه از آیکن استفاده میکنید که میتونید از فونت به جای عکس استفاده کنید" متوجه نشدم ؟
3-با توجه به صحبت شما پس باید تصاویرو در drawable و آیکونها رو در mipmap قرار داد . درسته ؟
با سپاس.