PDA

View Full Version : کمک به تازه کار در مورد جی کوئری

mriman
شنبه 16 مرداد 1395, 19:40 عصر
سلام
میدونم قبلا هم تایپیک هایی از این مطلب زده شده اما واقعا هیچکدوم کارم رو راه ننداخت

می خواهم با جی کوئری کار کنم و آموزش ببینم و این کار رو میخوام در ویژوال استودیو 2013 انجام بدم اما دو مشکل دارم:
1. اصلا نمی توانم کتابخانه جی کوئری رو به ویژوال استودیو اضافه کنم. برای این کار، کاری که من انجام داده ام به این صورت بود که:

اول فایل jquery-3.1.0.js رو با حجمی حدود 290 کیلو بایت از سایت جی کوئری دانلود کردم. پس از اون کدهای زیر را در ویژوال استودیو نوشتم:

<!DOCTYPE html>
<html>

<head>
<script type=”text/javascript” src=”/scripts/jquery-3.1.0.js”></script>

<script>
function myFunction() {
$("#h01").html("Hello jQuery")
}
$(document).ready(myFunction);
</script>
</head>

<body>
<h1 id="h01"></h1>
</body>
</html>

و همونطور که مستحضر هستید
را به اول آن اضافه کرده ام و فایل jquery-3.1.0.js را هم به پوشه scripts در پروژه ام انتقال داده ام
مشکل من اینجاست که Hello jQuery در هنگام اجرای پروژه اجرا نمی شود!!!!!

اگر بجای
خط کد پایین را بگذارم متن Hello jQuery در خروجی چاپ می شود:
<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.4.2/jquery.min.js"></script>

میشه بزرگواری بفرمایید و کمک کنید که مشکل از کجاست؟

2. واما مشکل دوم اینکه نمی توانم intellisence را برای جی کوئری فعال کنم؟

خواهش می کنم کمک کنید و در حد ایتدایی توضیح دهید!!!!!
ممنون

Moien Tajik
شنبه 16 مرداد 1395, 22:01 عصر
بهتره در ابتدا کار برای jQuery از Visual Studio استفاده نکنید و از IDE های دیگه مثل webStrom , DreamWeaver استفاده کنید . برای اضافه کردن jQuery به پروژتون در Visual Studio ، میتونید با کلیک راست روی پروژه و Manage Nuget Packages از NuGet پکیج jQuery رو به راحتی نصب کنید و در Layout اون رو در قسمت <head> پروژتون Drag & Drop کنید تا لینک بشه .

mriman
یک شنبه 17 مرداد 1395, 10:29 صبح
سلام. ازاینکه جواب دادید خیلی ممنون---->آقایید
فقط دو نکته!
نصب کردم و در پوشه اسکریپت چند فایل اومد! کدوما رو درگ کنم؟ همشو؟؟؟
و دوم اینکه چرا ویژوال استودیو خوب نیس برا اینکار؟ میدونید من چون تازه کارم و ویژوال استودیو واقعا intellisence خوبی داره اونو دوست دارم! میشه توضحی بدید مشکل ویژوال استودیو چیه؟
ممنون

Moien Tajik
یک شنبه 17 مرداد 1395, 18:51 عصر
سلام
فایلی که jQuery.min.js هست را درگ کنید تو پروژتون .
در مورد jQuery در Visual Studio : خوده Visual Studio برای پروژه هاش intellisense خیلی خوبی داره اما برای js و jquery نرم افزار ها و IDE های بهتری هست . اگر از نرم افزار های دیگه که مثال زدم برای نوشتن این زبون ها استفاده کنید تفاوتشون رو میبینید . چون IDE مثل Dreamweaver برای jQuery دارای intellisense قوی تری هست . اما Visual Studio هم کار رو راه میندازه ... :چشمک:

mriman
یک شنبه 17 مرداد 1395, 22:15 عصر
دم شما گرم
خیلی آقایی
اگه بازم سوال داشتم مزاحمتون میشم