PDA

View Full Version : ايجاد ستون رديف

masoud_salimy
یک شنبه 17 مرداد 1395, 21:34 عصر
سلام به همه دوستان
بهترين راه براي ايجاد ستون "رديف" چي هست؟
بنظر من درست نيست كه توي جداول بانك فيلدي به نام رديف باشه چون ممكنه اين ركوردها كم يا زياد بشه و ترتيب شمارهها به هم بخوره
از طرفي ايجاد همچين ستوني به نظر من فني نيست
از dbgrid هم كه استفاده ميشه نميشه مستقيم به خونه هاش مقدار داد اما مطمئنم كه يه راهي داره
لطفا راهنمايي كنيد

hp1361
دوشنبه 18 مرداد 1395, 07:56 صبح
سلام به همه دوستان
بهترين راه براي ايجاد ستون "رديف" چي هست؟
بنظر من درست نيست كه توي جداول بانك فيلدي به نام رديف باشه چون ممكنه اين ركوردها كم يا زياد بشه و ترتيب شمارهها به هم بخوره
از طرفي ايجاد همچين ستوني به نظر من فني نيست
از dbgrid هم كه استفاده ميشه نميشه مستقيم به خونه هاش مقدار داد اما مطمئنم كه يه راهي داره
لطفا راهنمايي كنيد

با سلام

اگر از کامپوننت DBGrideh از مجموعه Ehlib استفاده کنی، با True کردن پروپرتی dbhShowRecNo زیرمجموعه OptionsEh، خودش بطور خودکار شماره رکورد رو نمایش میده.

اگر هم شما می خوای از DBGrid پیش فرض دلفی استفاده کنی، نمونه کد توی اینترنت زیاده. برای نمونه :

http://forum.codecall.net/topic/74556-show-row-number-in-dbgrid/

موفق باشیم

amirkazem
جمعه 22 مرداد 1395, 02:04 صبح
بااجازه دوستان،
اگر از ADOTableو یاADOQuery استفاده می کنید، می تونید درهنگام طراحی ، روی ADOtable یا ADOQuery دوبارکلیک کنید ودرپنجره بازشده new fieldرا کلیک کنید. سپس درپنجره بازشده ودرقسمتField Name بنوسییدRadif. ودرقسمت زیران نوع دیتای انراIntegerانتخاب کنید.سپس okکنید.
درادامه فقط ADOqueryیا ADOtableرا انتخاب کنید ودرقسمت (Event) آن ودرگزینه oncalcfields ;ncdv vhfk,dsdn.
ADOQuery1Radif.Value :=ADOQuery1.Recordset.AbsolutePosition ;L
حالا برروی dbgride دابل کلیک کنید ودرقسمت طراحی ستونهاف یک فیلد column اضافه کنید و field name آنرا ازقسمت (objectinspectore) ، ردیف (Radif)انتخاب کنید.
درقسمت دیزاین فرمف شماره های ردیف نشون داده نمیشه. فقط درهنگام اجرا برروی دی بی گرید می بینیدکه شماره ردیف به ترتیب درج شده است.