PDA

View Full Version : کلاس آرایه دو بعدی در C++‎‎‎‎‎

mohamadm
دوشنبه 18 مرداد 1395, 16:20 عصر
با سلام خدمت دوستان . امروز بر حسب نیاز یه کلاس برای آرایه دوبعدی نوشتم .

فقط کافیه که یک فایل به اسم array2d.h بسازید و کد رو کپی کنید .
برای استفاده یک شی بسازید ازش و در سازنده ابعاد آرایه رو مشخص کنید .
برای دسترسی به هر اندیس در آرایه دو بعدی هم کافیه به صورت زیر عمل کنید :
obj_name (row_number , column_number) ;
[
البته توابع setValueAt , at هم میتونن برای ست کردن و برگردوندن مقدار استفاده بشن .
از تابع resize میشه برای تغییر ابعاد استفاده کرد ولی به یاد داشته باشید که با تغییر سایز مقدار از بین میره .
قطعا خالی از اشکال نیست و میتونه کامل تر هم بشه ولی به دلیل کمبود وقت نشد . لطفا اگه دوستان عزیز تکمیل کردن کد رو همین جا بذارن که بقیه دوستان هم استفاده کنن.

mohamadm
دوشنبه 18 مرداد 1395, 23:59 عصر
دوستان لطف کنید #endif که میانه های کد هست رو به انتهای کد کنتقل کنید

Desaghi
پنج شنبه 21 مرداد 1395, 21:51 عصر
چرا کامنت ها را از کد اصلی حذف کردید؟

mohamadm
جمعه 22 مرداد 1395, 00:34 صبح
کامنت ؟ منظور شما اینه من کد رو کپی کردم ؟

Desaghi
جمعه 22 مرداد 1395, 10:52 صبح
وقتی زحمت میکشید و تغییری در کد می دهید و دوباره منتشرش می کنید چه نیازی به حذف کامنت های کد اولیه هست؟

mohamadm
جمعه 22 مرداد 1395, 15:48 عصر
وقتی زحمت میکشید و تغییری در کد می دهید و دوباره منتشرش می کنید چه نیازی به حذف کامنت های کد اولیه هست؟
چند تا نکته هست که باید عرض کنم. اول اینکه این کد سورس کد هسته لینوکس نیست که انقدر پیچیده باشه که من بخوام کپی کنم یا اینکه تغییر در کدی که قبلا بوده به وجود بیارم و بخوام به اسم خودم این جا بذارم. یه کلاس بسیار بسیار بسیار ساده س. دوم اینکه من اصلا کامنتی برای کد نذاشتم که بخوام حذفش کنم. سوم اینکه هدفم فقط این بود شاید کسی نیاز داشته باشه بهش نه افتخاری برام میاره نه چیزی. البته اگه منظور شما چنین چیزی نبوده من کاملا از شما عذر میخوام. :لبخندساده: