PDA

View Full Version : تخصیص هزینه به زمان محاسبه شده

pooya-pc3
سه شنبه 19 مرداد 1395, 09:32 صبح
سلام
من میخوام برنامه ای داشته باشم که دوتا ساعت مختلف و ثبت می کنه و بعدش محاسبه اختلاف ساعت و میگیره و در نهایت تو ی تکس باکس دیگه هزینرو میندازه. یچیز ساده مثل کار برنامه های محاسبه هزینه کافی نت. البته دوتا ساعت شروع و پایان رو دارم. ی دکمه گذاشتم که اختلاف این ساعت رو بصورت ساعت و دقیقه تو تکس باکس بهم میده. ادامش و نمیدونم باس چه بکنم. یعنی چجوری اون رو بصورت دقیقه بگیرم و برای هر دقیقه مقلا 100 تومن محاسبه کنه ...

من دوتا ساعت شرو و پایان سیستم رو میگیرم.

//دکمه ساعت شروع
Textbox2.text=datetime.now.tostring("HH:mm");
//دکمه ساعت پایان
Textbox3.text=datetime.now.tostring("HH:mm");
//دکمه محاسبه اختلاف
Datetime start=datetime.parse(textbox2.text);
Datetime end=datetime.parse(textbox3.text);
Timespan timediff=end.substrack(start);
Var a=timediff;
Textboxt1.text=datetime.parse(a.tostring()).tostri ng("HH:mm");

در ادامه می خوام در تکس باکسی دیگه هزینه ای بابت زمان سپری شده محاسبه بشه. دقیقا مثل کار کافی نت که بابت هر دقیقه مثلا 100 تومن محاسبه میشه.
یعنی اول ساعت و دقیقه باید تبدیل به دقیقه بشه و در نهایت محاسبه هزینه ...
En_MK
سه شنبه 19 مرداد 1395, 09:50 صبح
این سئوالی که پرسیدید ریاضیه تا برنامه نویسی
روش بدست اوردن اختلافتون مهمه
مثلا اگر اختلافو به دقیقه بر میگردونید ابتدا باید تقسیم بر 60 کنید تا ساعت بدست بیاد و باقیمانده تقسیمتون بشه دقیقه تون
اما اگر اختلاف را به صورت ساعت و دقیقه بر میگردونید،که نباید مشکلی باشه

nunegandom
پنج شنبه 21 مرداد 1395, 01:11 صبح
با سلام
از TimeSpan.Parse استفاده کنید

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 21 مرداد 1395, 03:25 صبح
سلام
من میخوام برنامه ای داشته باشم که دوتا ساعت مختلف و ثبت می کنه و بعدش محاسبه اختلاف ساعت و میگیره و در نهایت تو ی تکس باکس دیگه هزینرو میندازه. یچیز ساده مثل کار برنامه های محاسبه هزینه کافی نت. البته دوتا ساعت شروع و پایان رو دارم. ی دکمه گذاشتم که اختلاف این ساعت رو بصورت ساعت و دقیقه تو تکس باکس بهم میده. ادامش و نمیدونم باس چه بکنم. یعنی چجوری اون رو بصورت دقیقه بگیرم و برای هر دقیقه مقلا 100 تومن محاسبه کنه ...

من دوتا ساعت شرو و پایان سیستم رو میگیرم.

//دکمه ساعت شروع
Textbox2.text=datetime.now.tostring("HH:mm");
//دکمه ساعت پایان
Textbox3.text=datetime.now.tostring("HH:mm");
//دکمه محاسبه اختلاف
Datetime start=datetime.parse(textbox2.text);
Datetime end=datetime.parse(textbox3.text);
Timespan timediff=end.substrack(start);
Var a=timediff;
Textboxt1.text=datetime.parse(a.tostring()).tostri ng("HH:mm");

در ادامه می خوام در تکس باکسی دیگه هزینه ای بابت زمان سپری شده محاسبه بشه. دقیقا مثل کار کافی نت که بابت هر دقیقه مثلا 100 تومن محاسبه میشه.
یعنی اول ساعت و دقیقه باید تبدیل به دقیقه بشه و در نهایت محاسبه هزینه ...
خواهشا قبل از ایجاد تاپیک، یک بار پراپرتی ها، رویدادها و متدهای یک کلاس را کامل بررسی کنید بعد اگر به جواب نرسیدید دنبال جستجو در اینترنت باشید.

اما جواب
خط 9 که نیاز نیست.
میتونید پراپرتی TotalMinutes از شئ timediff رو برای بدست آوردن زمان سپری شده بر حسب دقیقه استفاده کنید.