PDA

View Full Version : استفاده از Class.cs برای درج پیام در فرم ها

Helmod
سه شنبه 19 مرداد 1395, 10:32 صبح
سلام - دوستان عزیز من برنامه ای دارم که دارای یک فرم است.

می خوام وقتی روی دکمه ای که بعنوان Button1 روی فرمم قرار داره کلیک میکنم - پیام بده مثلاً سلام!

من اومدم به جای اینکه این MessageBox روی با دو بار کلیک بر روی رخداد کلیک باتن بنویسم - بجاش اومدم یک کلاس ایجاد کردم که تمام مسیج باکس هام + پیام هام رو اونجا قرار دادم -

public static string MSGBOXERR = MessageBox.Show("This is the TEST messagebox, Get from Class", "Hello World", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error).ToString();

حالا با دو بار کلیک بر رو باتن تووی رخداد کلیک اون کد نوشته شده رو از کلاس فراخوندم و نوشتم:

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{

clsMcode.MSGBOXERR.ToString();

}

حالا مشکلم اینه - درسته که با کلیک پیام نمایش داده میشه - ولی در فقط یک بار کار میکنه - یعنی اگر بار دوم روی دکمه کلیک کنم دیگه پیام نمایش داده نمیشه

دلیلش چی میتونه باشه - مرسی

شهابسلطانی
سه شنبه 19 مرداد 1395, 13:50 عصر
سلام - دوستان عزیز من برنامه ای دارم که دارای یک فرم است.

می خوام وقتی روی دکمه ای که بعنوان Button1 روی فرمم قرار داره کلیک میکنم - پیام بده مثلاً سلام!

من اومدم به جای اینکه این MessageBox روی با دو بار کلیک بر روی رخداد کلیک باتن بنویسم - بجاش اومدم یک کلاس ایجاد کردم که تمام مسیج باکس هام + پیام هام رو اونجا قرار دادم -

public static string MSGBOXERR = MessageBox.Show("This is the TEST messagebox, Get from Class", "Hello World", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error).ToString();

حالا با دو بار کلیک بر رو باتن تووی رخداد کلیک اون کد نوشته شده رو از کلاس فراخوندم و نوشتم:

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{

clsMcode.MSGBOXERR.ToString();

}

حالا مشکلم اینه - درسته که با کلیک پیام نمایش داده میشه - ولی در فقط یک بار کار میکنه - یعنی اگر بار دوم روی دکمه کلیک کنم دیگه پیام نمایش داده نمیشه

دلیلش چی میتونه باشه - مرسی
سلام
باید کلاسی رو که نوشتی توی یه حلقه بذاری تا بره چک کنه
درصورت نیاز پیام نمایش داده بشه

mrprestige
سه شنبه 19 مرداد 1395, 19:24 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، شما اول مسیج باکسی داخل کلاس نوشتی رو به این صورت تغییر بده

public static DialogResult msgbox()
{
var MSGBOXERR = MessageBox.Show("This is the TEST messagebox, Get from Class", "Hello World", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
return MSGBOXERR;
}

بعد موقع فراخوانیش این کد رو بنویس

نام کلاستون.msgbox();

پیروز و موفق باشید
ازکدنویسی لذت ببرید.

Helmod
سه شنبه 26 مرداد 1395, 12:49 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، شما اول مسیج باکسی داخل کلاس نوشتی رو به این صورت تغییر بده

public static DialogResult msgbox()
{
var MSGBOXERR = MessageBox.Show("This is the TEST messagebox, Get from Class", "Hello World", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
return MSGBOXERR;
}

بعد موقع فراخوانیش این کد رو بنویس

نام کلاستون.msgbox();

پیروز و موفق باشید
ازکدنویسی لذت ببرید.

ممنون از شما و راهنماییتون :لبخندساده: - البته تونستم از کد زیر هم اینکار رو انجام بدم :لبخند: - به هر حال ممنونم از همه :چشمک:

public static void msgboxErrLengh()
{
MessageBox.Show("Maximum Lengh Excceded!", "Class Message Archive", System.Windows.Forms.MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);

}