PDA

View Full Version : توضیح درباره tool tip !

mohammad68
شنبه 25 شهریور 1385, 12:50 عصر
سلام دوستان .
من میخواستم بدونم tool tip چیه ؟ یه مقاله یه تحقیق یا یه متن حتی به زبان انگلیسی ولی فارسی باشه بهتره ! ولی میخواستم درباره tool tip که چی هستش یه توضیح کامل بده . اگرم کسی میتونه این توضیح رو بده ، کمکم کنه ! ممنون از همه .

m_nejad
شنبه 25 شهریور 1385, 14:40 عصر
وقتی که موس روی کامپوننتی (کلید، جعبه متن و .....) قرار گرفت یک شرح یا راهنمای خلاصه ای درباره آن ظاهر می شود.

mohammad68
یک شنبه 26 شهریور 1385, 07:44 صبح
ممنون از جوابتون آقای نژاد ! میخواستم ببینم شما میتونید کدی رو در اینجا برای من بگذارید که برای مثال اگه اشاره گر ماوس روی یک button قرار گرفت ، یک پیغام به همان شکلی که خودتان فرمودید نمایش داده بشه ؟
با تشکر مجدد از شما دوست عزیز .

حامد مصافی
یک شنبه 26 شهریور 1385, 20:13 عصر
سلام
در دات نت نیاز به این کار احساس نشده
ولی در بخش وی بی با یک جستجو می تونید به چندین کد و کنترل دست پیدا کنید
یکی هم من نوشته بودم که با سورس موجوده

Chabok
یک شنبه 26 شهریور 1385, 21:09 عصر
جناب BlackDal . شما دیگه چرا .
در دات نت کنترلی به نام ToolTip وجود دارد و هنگامی که شما آن را روی فرم قرار دهید
یک خاصیت به کنترلهای شما اضافه شده که همان خاصیت ToolTip است .

متن خود را در آنجا بنویسید .
سپس در هنگام ایستادن موس روی آن کنترل ToolTip ظاهر میگردد .

موفق و پیروز باشید .

حامد مصافی
جمعه 31 شهریور 1385, 23:52 عصر
سلام

میخواستم ببینم شما میتونید کدی رو در اینجا برای من بگذارید که برای مثال اگه اشاره گر ماوس روی یک button قرار گرفت ، یک پیغام به همان شکلی که خودتان فرمودید
نمایش داده بشه ؟

بنده گمان کردم منظور دوستمون اینه که تول تیپ رو مستقل از امکانات فریم ورک ایجاد کنیم. که بنده عرض کردم به علت امکانات دات نت نیاز به این کار حس نشده.
اگه منظور دوستمون استفاده ساده از یک کنترل بوده و من اشتباه متوجه شدم معذرت می خوام

m_nejad
شنبه 01 مهر 1385, 07:25 صبح
آقای mohammad68 برای اینکار نیاز به کدنویسی نیست حتی توی vb, جزء خواص هر کنترل هست

mohammad68
شنبه 01 مهر 1385, 07:46 صبح
ممنون از تمامی دوستانی که به من در این زمینه کمک کردن ، با تشکر مججد !
موفق باشید .