PDA

View Full Version : سوال: تاثیر ایجاد صفحه ی پروفایل مجزا در سئو

shayan.nabavi
چهارشنبه 20 مرداد 1395, 21:46 عصر
سلام دوستان
من سایتی دارم که کاربر میاد اطلاعاتش رو روش ثبت میکنه و اون اطلاعات رو تو دیتابیس ذخیره میکنم
حالا میخوام برای هر کاربر صفحه ای با لینک مجزا باشه که با وارد کردن اون صفحه اش باز بشه و اطلاعاتش نمایش داده بشه
خودم گفتم چیکار کنم ؟ دیدم تنها کاری که بلدم اینه که ایدی کاربر رو به شکل مثلا www.golabi.com/page.php?id=$ide_karbar در لینک ارسال کنم و بعدش در صفحه ی page.php با $_GET ایدی کاربر رو بگیرم و بعد اطلاعات اون ایدی رو از دیتابیس بخونم و نمایش بدم - اما خوب بعدش با خودم گفتم راهه چرتیه
چرا که مثلا اگه اسم کاربر باشه "گلابی بنفش" وقتی که اسمشو تو اینترنت سرچ میکنن صفحه مجزایی براش ساخته نشده لذا چیزی نمیاره و این روش به نظرم از نظر سئویی افتضاح اومد
خوب حالا بی زحمت بگید راه درست برا اینکار چیه و اگر راه اینه برای هر کاربر صفحه ی مجزا ایجاد کرد ، نحوه ی انجامش چیه ؟
با تشکر:قلب::بوس:

arash_fa
پنج شنبه 21 مرداد 1395, 00:11 صبح
1- صفحه مجزا ساختن برای گاربر خوب است ولی باید آدرس دهی دوستانه یا friendly url باشه مثلا www.site.com/user/username نه با متد گت و امثال این . برای این منظور در htaccess میتونید این کارو بکنید که مثلا www.site.com/user/username معنی بشه به www.site.com/page.php?id=username

2- در این پیج تایتل یا title باید اینجور باشه پروفایل| نام کاربر

3- در سایت مپ سایتت هم باید پروفایل همه کاربرات لیست بشند

shayan.nabavi
پنج شنبه 21 مرداد 1395, 01:54 صبح
ممنون از جوابتون
پس یعنی این که یه فایل مجزای php برای هر کاربر ساخته شه درست نیست دیگه؟
کاری که رواج داره هم همینیه که گفتید دیگه؟