PDA

View Full Version : سوال: تداخل قفل های سخت افزاری Tiny

Reza Hadipour
شنبه 23 مرداد 1395, 21:59 عصر
سلام
چون برنامه ای ک نوشتم به زبان C# هست این تاپیک رو انتخاب کردم و چیزی مربوط به قفل سخت افزاری پیدا نکردم که اونجا بپرسم.ا اگر قانونی رو زیر پا گذاشتم عذرمیخوام.

من یک برنامه با زبان C# نوشتم گه از قفل سخت افزاری Tiny+ استفاده کردم. امروز که روی سیستم مشتری نصب کردم بدون مشکل اجرا شد و قفل خودم رو شناسایی کرد.اما قفل نرم افزار دیگه ای رو که قبلا رو سیستم نصب بوده رو اصلا شناسایی نمیکنه و برنامه قبلی از کار افتاده.اون برنامه از Tiny HID استفاده کرده.
سیستم عامل 7 32bit

حالا ممنون میشم اگر کسی تجربه مشابه ای داشته یا راهکاری برای حل این مشکل داره در اختیارم بذاره.

reza_ali202000
شنبه 23 مرداد 1395, 22:40 عصر
توی ریجستری نیاز به تغییرات داره. چون سخت افزار قبلی رو با جدید آپدیت کرده.
اگه نتونستید کاریش کنید مشکل از ویندوزه و ویروسی شده باید ویندوز عوض بشه.:چشمک:
بعد از نصب ویندوز اون فلشه رو روی یک usb بزنید مال خودتون هم رو یکی دیگه. البته قبلش نرم افزار مورد نظر رو باز کنید. اگه دوباره دیدید اینجوری شده.مشکل سخت افزاری و تداخل سخت افزاری هست. احتمالا مجبورید قفل سخت افزاریتون رو حذف کنید. در عوض برا روی سیستم طرف مقادیری رو که از دیتابیس میگیره توی گزارشات ثابت بزارید.
بعضی وقتها چاره ای نیست.

Reza Hadipour
شنبه 23 مرداد 1395, 22:49 عصر
توی ریجستری نیاز به تغییرات داره. چون سخت افزار قبلی رو با جدید آپدیت کرده.
اگه نتونستید کاریش کنید مشکل از ویندوزه و ویروسی شده باید ویندوز عوض بشه.:چشمک:
بعد از نصب ویندوز اون فلشه رو روی یک usb بزنید مال خودتون هم رو یکی دیگه. البته قبلش نرم افزار مورد نظر رو باز کنید. اگه دوباره دیدید اینجوری شده.مشکل سخت افزاری و تداخل سخت افزاری هست. احتمالا مجبورید قفل سخت افزاریتون رو حذف کنید. در عوض برا روی سیستم طرف مقادیری رو که از دیتابیس میگیره توی گزارشات ثابت بزارید.
بعضی وقتها چاره ای نیست.
ممنون از نظرتون
خب فید ویروس و نصب ویندوز رو باید زد چون درهرصورت به این مشکل بر میخورم. به نظرتون من اگر درایور TinyHID واسش نصب کنم درست میشه؟
حتما باید راهی باشه که چندتا قفل سخت افزاری روی یک سیستم کار کنن.منطقی نیست هر سیستم فقط یک قفل.

juza66
یک شنبه 24 مرداد 1395, 09:54 صبح
سلام

http://www.dedj.com/FAQ.html

-

Reza Hadipour
یک شنبه 24 مرداد 1395, 17:16 عصر
سلام مجدد
امروز یک بررسی دیگه صورت گرفت و متوجه شدم OCX که شرکت قبلی ازش استفاده کرده ورژن 4.9 بوده و ما از آخرین ورژن این OCX استفاده کردیم و دلیل کار نکردن کلیدها همینه.
متاسفانه شرکت تولید کننده نرم افزار همکاری نمیکنه و حاضر نیست کلید جدید رو ارائه بده. به نظرتون من میتونم OCX اون نسخرو توی برنامه خودم اضافه کنم و طبق اون پیش برم؟

Helpco
دوشنبه 25 مرداد 1395, 19:54 عصر
سلام مجدد
امروز یک بررسی دیگه صورت گرفت و متوجه شدم OCX که شرکت قبلی ازش استفاده کرده ورژن 4.9 بوده و ما از آخرین ورژن این OCX استفاده کردیم و دلیل کار نکردن کلیدها همینه.
متاسفانه شرکت تولید کننده نرم افزار همکاری نمیکنه و حاضر نیست کلید جدید رو ارائه بده. به نظرتون من میتونم OCX اون نسخرو توی برنامه خودم اضافه کنم و طبق اون پیش برم؟
منم این مشکل داشتم
شاید بتونی البته چون هردو از یک شرکت هستید بهتر با شرکت اصلی حرف بزنی و ورژن قفل خودت با اون هماهنگ کنی چون اون همکاری نمیکنه

Reza Hadipour
دوشنبه 25 مرداد 1395, 20:34 عصر
متاسفانه مجبور به همین کار هم شدم.اما موقع تست متوجه شدم که خواندن قفل در برنامه استیبل نیست و مشکل داره. گاهی تشخیص میداد گاهی نه. یا بعضی وقتا یهو از برنامه بخاطر نبود قفل خارج میشد.حتی دیتا رو هم ناقص میخوند.درحالیکه در سیستم خودم بدون مشکل اجرا می شد اما برای کار کرردن در کنار یک قفل دیگه این مشکلات پدیدار شدن.

به نظرتون با وجود چنین مشکلاتی چکار باید گرد؟ شاید خیلی ها باشن که روی سیستمشون از قفل قدیمی استفاده میکنن، ما که نباید امنیت خودمونو پایین بیاریم و با تکنولوژی 5 سال پیش اونا همگام بشیم.

Reza-HNA
سه شنبه 26 مرداد 1395, 02:31 صبح
میتونید از یک قفل دیگه ، غیر از تاینی استفاده کنید که تداخل نکنه!!!!!؟
در کل بنظرم یک قفل نرم افزاری که خود برنامه نویس مینویسه خیلی بهتر از دانگل تاینی یا بقیه دانگل ها عمل میکنه ( بیشتر در .Net ، چون تجربش کردم میگم ، البته زبان های دیگه هم همچین مستثنی نیستند )